Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Gupik Endlera - Poecilia wingei - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Gupik Endlera - Poecilia wingei (/thread-2211.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - Sverting - 14-02-2013

Mi się wydaje, że przy tempie namnażania się gupika kwestia zasiedlania największych dziur i syfu nie jest zbyt trudna do zrozumienia. Jeśli samica sypie co chwila młodymi, z których każde jest inne, to w końcu znajdzie się parę sztuk które da rade przeżyć nowy poziom zabrudzenia i wpłynie do tego kanału.


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - Ruki - 19-02-2013

Wczoraj znalazłem kilka fotek swoich dawnych "Endlerów". Wink


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - Dawid - 09-03-2013

Ruki, fajne Endlery. Trzymałeś je z pielęgnicami jakimiś?

Cytat:Mi się wydaje, że przy tempie namnażania się gupika kwestia zasiedlania największych dziur i syfu nie jest zbyt trudna do zrozumienia.

No tak. W świetle powyższych informacji, które dawałem w poście wcześniejszym, widać, że gupiki mogą żyć w małych akwariach, a nawet dobowe wahania temperatury nie powinny im sprawiać problemów.

Niestety tyczy się to tylko dzikusów i moim zdaniem Endlerów - nawet w małych akwariach rozwijają się prawidłowo. Natomiast wszelkie odmiany barwne i hodowlane gupików należy moim zdaniem trzymać w akwariach dużych - ja bym sugerował, że najlepiej minimum około 100 litrowych - w małych samice nie osiągają swoich maksymalnych rozmiarów, a samce swoich dużych ozdobnych płetw.


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - Ruki - 09-03-2013

(09-03-2013, 14:42 PM)Dawid napisał(a): Ruki, fajne Endlery. Trzymałeś je z pielęgnicami jakimiś?
Tak, z różnymi Apisto.


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - anubis5 - 02-04-2014

A ja właśnie sobie sprawiłem nowe rybki. Tym razem są to właśnie Poecilia wingei.
   


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - Pley - 26-12-2015

Wracam do tych ryb już chyba 10ty raz. Uwielbiam je jako uzupełnienie zbiornika+ dodatkową produkcje karmy dla pielęgniczek Smile.

Tak się składa, że bardzo długi czas szukałem złotych endlerków, a tutaj przypadkowo je dorwałem. Był komplet bodajże 8sztuk z czego 4 sztuki były złote, a pozostałe były zwykłe.

Póki ryby są producentem karmy dla Apistogramma to będą pływać razem. Niedługo postaram się zostawić u Apisto zwykłe, a goldom założyć oddzielny zbiornik- tak lubie tą odmianę, że chętnie pohoduje je sobie Big Grin.


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - Papja - 22-02-2017

Od dawna się zbierałem na dzikie endlerki i ostatnio w końcu trafiła do mnie od Arrowa grupka "El tigre". Świetne są Smile.

   


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - Klementyna - 01-03-2020

Chciałabym odtworzyć biotop ale one pochodzą z różnych regionów Ameryki .
I nie wiem czy piasek ,żwir, kamienie , jaka roślinność ?
Może ktoś coś podpowiedzieć ?


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - Faustyna - 27-03-2020

Kopalnia wiedzy o tych jakże popularnych rybkach, dziękiSmile


RE: Gupik Endlera - Poecilia wingei - Adrian - 08-04-2020

Moja selekcja.
Dorosłe samce i młodzież wybarwiająca się.