Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Ptaki z naszych okolic :) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Ptaki z naszych okolic :) (/thread-2158.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38


RE: Ptaki z naszych okolic :) - Bartek - 26-01-2013

To jest dość podobne do samicy bataliona (może być też samiec w upierzeniu spoczynkowym). No, ale pewności nie mam...
HOLSON o Robercie Korzeniowskim nie pomyślałem, ale jak tak się teraz przyglądam to może być on Smile.
Michał M. nie hoduję ptaków drapieżnych, to zdjęcie nawet nie było mojeSad.
To piękne, ale i bardzo kłopotliwe i wymagające dużej przestrzeni ptaki. Pięknie wyglądają na wolności i - jak dla mnie - powinny tam pozostać.


RE: Ptaki z naszych okolic :) - r.apisto - 26-01-2013

(26-01-2013, 11:13 AM)Bartek napisał(a): To jest dość podobne do samicy bataliona (może być też samiec w upierzeniu spoczynkowym). No, ale pewności nie mam...
HOLSON o Robercie Korzeniowskim nie pomyślałem, ale jak tak się teraz przyglądam to może być on Smile.
Michał M. nie hoduję ptaków drapieżnych, to zdjęcie nawet nie było mojeSad.
To piękne, ale i bardzo kłopotliwe i wymagające dużej przestrzeni ptaki. Pięknie wyglądają na wolności i - jak dla mnie - powinny tam pozostać.

Bartek,jak Gorzów Śląski to strzelam... Big Grin hodujesz albo gołębie,ptaki egzotyczne,drób ozdobny.Bardziej pasuje mi to pierwsze,albo drugie.W tamtym regionie to bardzo popularne hobby


RE: Ptaki z naszych okolic :) - Michał M. - 26-01-2013

Bartek - pisałeś, że hodujesz ptaki, więc pomyślałem, że to Twoje zdjęcie. Zgadzam się, że szponiaste najlepiej wyglądają na wolności (miałem okazje obserwować między innymi bieliki z dość bliskiej odległości - ze względu na ich rozmiar było to niesamowite przeżycie). Zdarzyło mi się też odwiedzić znajomego sokolnika - tak bliski kontakt z tymi ptakami to również coś niezapomnianego.
Co do zagadki - zgadza się, batalion.


RE: Ptaki z naszych okolic :) - Bartek - 26-01-2013

r.apisto I to pierwsze i to drugie i to trzecie Wink. Ale nie ukrywam, że najbardziej lubię ptaki egzotyczne.
Michale gratuluje obserwacji bielików, też zamierzam wybrać się i poobserwować ptaki drapieżne ( już niedługo, bo w następny weekend jadę w góry) mam nadzieję zobaczyć orła przedniego, chociaż wiem, że to wcale nie jest proste. Co do zagadki to muszę się przyznać, że rozwiązałem ją za pomocą atlasu ( nie wiem czy to do końca uczciwe Wink). Czyli ja teraz zadaje nową... Mam coś fajnego, ale nie wiem czy trudnego.

Zdjęcie jest skanem z pewnej kolekcji ( chodzi mi o taką, wysyłkową, zbiera się do segregatorów, nie chcę pisać nazwy, bo może ktoś posiada i od razu by rozwiązał) nie chciałem żeby było z google, bo też łatwo wyszukać. Niestety nie jest idealne, bo pewna charakterystyczna barwa jest mało widoczna. Myślę, że trochę podpowiedziałem, ale w razie czego będę jeszcze podpowiadał. Zagadka jest typu "każdy widział, nie każdy rozpozna" Wink.


RE: Ptaki z naszych okolic :) - Sverting - 26-01-2013

Dzwoniec?


RE: Ptaki z naszych okolic :) - r.apisto - 26-01-2013

Strzelam ,chociaż kolorki mi trochę nie pasują...Trznadel


RE: Ptaki z naszych okolic :) - Bartek - 26-01-2013

Dobra to ja podpowiem. Ten ptaszek ma na brzuszku i na głowie mocna czerwone pióra, o których wcześniej pisałem. Mam nadzieję, że pomogłem Smile.


RE: Ptaki z naszych okolic :) - r.apisto - 26-01-2013

Dziób jak u łuszczaków...Czeczotka ?,Makolągwa?


RE: Ptaki z naszych okolic :) - Martinezio - 26-01-2013

emmm.... cos mi sie pomerdalo. Sorki.


RE: Ptaki z naszych okolic :) - Sendog - 26-01-2013

Na pewno makolagwa Carduelis canabina