Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ (/thread-2069.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - qbsztyk - 11-12-2012

Ja jak potrzebuję do mniejszych akwariów to mam patent taki jak mei z tym, że podwieszona butelka (2l po coli) do sufitu, a do niej od góry wylot z filtra RO.
Polecam też zamiast zwykłej rajstopy, używać takiej oto ściereczki:

.jpg   scierka.JPG (Rozmiar: 9.47 KB / Pobrań: 385)
ja składam na dwa przymocowuję ją do szyjki drutem ( jak to kiedyś konfitury się przykrywało) i woda jest naprawdę klarowna, bez szumowin Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Killifish - 11-12-2012

Konfitury Smile
Wróć!
Fajne patenty macie, każdy znajdzie coś dla siebie.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - zuczek222 - 08-01-2013

Obiecałem Killi to wrzucam
W górną poprzeczną wlewam wode, przed redukcją na dole są wepchane pieluchy tetrowe dzięki temu woda swobodnie skapuje do odstojnika w którym opada na dno syf.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Killifish - 08-01-2013

To jest ARMATA Smile Ciekawe rozwiązanie. Nadal woda mętna?
"Obiecałam" ? Sądziłem, że z mężczyzną mam do czynienia Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - zuczek222 - 08-01-2013

Ale literówkaShy he he
Przy dolewaniu i mocno ubitym torfie jestem w stanie uzyskać 15-20l dziennie
Tak jeszcze troche mętna, jak obiaw nie ustąpi zmienie torf na inny.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Killifish - 09-01-2013

Przy mocno ubitym... a jaki torf dokładnie?


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - zuczek222 - 09-01-2013

Nazwy nie pamiętam zobacze przy okazji wiem że 3,5-4,5ph sprzedawca mówił że bez dodatków, jutro go włoze od nowa tyle ze mniej ubitego, czy stopień ubicia ma na coś wpływ po za wydajnością?


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Christo - 09-01-2013

Ja tu widzę przede wszystkim kiepsko zagospodarowany regał (prawieSmile) akwarystyczny...


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Killifish - 09-01-2013

Tak ma, jak mocno ubijesz to przepływ masz jaki masz. Polecam nasypać i woda ubije. Po za tym zwykła rajstopa da radę, pielucha może być za bardzo ten tego... den Big Grin


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - zuczek222 - 09-01-2013

(09-01-2013, 00:19 AM)Christo napisał(a): Ja tu widzę przede wszystkim kiepsko zagospodarowany regał (prawieSmile) akwarystyczny...

Graciarnia straszna jak to w piwnicy a takich regałów mam pewnie z 5,6 sztuk Wink