Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ (/thread-2069.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - tatakuby - 29-12-2016

Ja mam torf z castoramy i barwi wodę zajebiście Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Raciczka - 29-12-2016

Bardzo dobrze że powstał z wykopalisk bo wstyd się przyznać ale nie wiedziałam że torf robi aż tak dobrze [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES] Ból z głowy jak zaargumentowac zakup RO. Małżonek tylko dzisiaj targal 5-cio litrowy baniaczek z wodą. Tylko troszkę marudził [SMILING FACE WITH OPEN MOUTH AND TIGHTLY-CLOSED EYES]

Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Ramirez Dolores - 26-05-2017

Odkopuję, bo mam pytanko do "stałych użytkowników" torfu. Czy po podmianie na wodę z torfianką ryby Wam się mocniej ocierają? czy takie ocieranie i nienajlepsza reakcja (ramirezka raz wyglądała wręcz na "przestraszoną") znaczy np., że torf może być - i tu właśnie nie wiem: jakiś zepsuty? skisły? Big Grin - i pora kupić nowy?

Ostatnio (m/w od 1-2 miesięcy) podmieniam na czyste RO, trochę z braku czasu na zabawy armatką (nawał pracy), a trochę dlatego, że obserwowałam właśnie takie zwiększone ocieranie się (nawet neonów, które zwykle tego nie robią) po dodaniu przesączu ™ i wywnioskowałam, że to może być wina torfianki. Teraz w wodzie beztorfowej mam spokój.

Ktoś, coś wie, pomoże? Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Ruki - 26-05-2017

Jak nagle zwiększysz ilość garbników i kwasów humusowych to śluz może się zacząć koagulować i złuszczać- wtedy ryby będą się ocierać.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Ramirez Dolores - 26-05-2017

Hmm... dodawałam małą ilość tej torfianki (kilka % obj. akwarium). Może za długo wtedy stała w wiadrze przed dolaniem?... albo wlewałam za szybko.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - mateuszurad - 22-07-2017

Również leje trofiankę do zbiornika. Zauważyłem poprawę u żałobniczek, zaczęły się ganiać i nabrały chęci na bara bara.

Wysłane z mojego SM-G388F przy użyciu Tapatalka


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Kris1984L - 15-01-2018

No zrobiłem swoją ciśnieniową armatkęSmile Ph przed wkładem 6.8 za filtrem Ph 5-5.5. 
A tak to wyglądaSmile
   


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - bpiotrow13 - 15-01-2018

(15-01-2018, 20:06 PM)Kris1984L napisał(a): No zrobiłem swoją ciśnieniową armatkęSmile Ph przed wkładem 6.8 za filtrem Ph 5-5.5. 
A tak to wyglądaSmile

FantastyczneSmile to mi podsunelo pomysl, ze mam wolny pojemnik na wklad zywiczny i moge tez to podpiac pod ro. Na najprostsze rozwiazania trudno wpascSmile


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Kris1984L - 15-01-2018

Pewnie co druga podmianka, jak nie każda wymiana się kłania jeśli chodzi o torf ale to nie będzie wielki problemSmile


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - BartWes - 16-01-2018

Mam po ro-di podpięte równolegle 2 korpusy z torfem (używam na zmianę przy podmianach). Tygodniowo przepuszczam ok 50 litrów wody. PH przesaczu ok 5,5. Torf wymieniam raz na kilkanaście tygodni więc nie jest źle :-)