Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ (/thread-2069.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - ksonski - 18-11-2014

Torf ma 1 dzień ale dobra ubije go tak mocno może to coś da. DZIEKI ;-) 


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Martinezio - 19-11-2014

To widocznie za slabo ubity. Woda ma przez niego się przesączać, a nie przelewać Wink U mnie na wyjściu praktycznie kapie, lub w  szczytowym momencie to leci taka cieniutka strużka.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - em2 - 19-11-2014

oprócz ubicia spróbuj też ustawić tak żeby do tej 2l butelki kapała woda a nie lała się to wtedy też będzie ona wolniej przesączać się przez torf, co do powstrzymania zabrudzeń z torfu w szyjce zwykłej butelki plastikowej idealnie mieści się zwykły okrągły wacik kosmetyczny.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - novi - 19-11-2014

Wacik to dobry gdzie indziej - tu ważna jest powierzchnia - jak tak małą pow. wacika zawęzisz powierzchnię to szybko się ona zapcha.
Konieczna wstępna filtracja na dużej powierzchni-równej przekrojowi butelki - np gąbka docięta wg przekroju - i dopiero później wata.
Podam, ze u mnie (teraz sprawdziłem) po ponad 3 mcach od zmiany torfu (baniak z torfem 25L - ok.20L samego torfu) mam odciek o pH=4,61 i przewodności = 22,1uS, a zuzywam ok 90L tygodniowo tego odcieku w prawie autom.podmianie.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - em2 - 20-11-2014

fakt, wacik się może zapchać więc trzeba go częściej wymieniać, ja to robię razem z torfem co ok 2 miesiące przy "produkcji" 15l tygodniowo, jest to po prostu dla mnie najwygodniejsze


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - 13wolfgar13 - 29-12-2016

koledzy poszukuje torf do akwarium co bedzie barwil wode, polecicie cos ze sklepow : Castorama , Brico Marsche?  z tego co widzialem  wyzej ktos pisal ze z castoramy ten jest suchy i wody nie barwi..


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - krajfisz - 29-12-2016

(07-12-2012, 12:53 PM)Killifish napisał(a): Big Grin

Cieknie początkowo tylko w miejscu gdzie widać zieloną rajstope na ostatnim zdjęciu, gdyż jest ona częściowo wywinięta na zewnątrz armaty. Po kliku litrach przepuszczonej wody problem sam zanika, co już pisałem.
Nie wiem czy już ktoś to zauważył ale należało by obrócić całą armatkę o 180St... Kielichy na rurach są ustawione do dołu a według zasad powinny być ustawione do góry. Takie ustawienie przy słabych (sparciałych) uszczelkach możne zakończyć się rozszczelnieniem a nawet rozłączeniem elementów a dość często przeciekaniem...
Wydaje mi się, że jest to wymuszone brakiem (pod ręka/w sklepie) redukcji z kielichem z uszczelką na "szerszej części"...
Generalnie super DIY, szacun za pomysł...


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - schmeichel - 29-12-2016

Ja mam uszczelkę i nie ma problemu. Po za tym armatka znajduje się w bezpiecznym miejscu i zalanie mi nie grozi.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Pablito - 29-12-2016

(29-12-2016, 09:12 AM)krajfisz napisał(a):
(07-12-2012, 12:53 PM)Killifish napisał(a): Big Grin

Cieknie początkowo tylko w miejscu gdzie widać zieloną rajstope na ostatnim zdjęciu, gdyż jest ona częściowo wywinięta na zewnątrz armaty. Po kliku litrach przepuszczonej wody problem sam zanika, co już pisałem.
Nie wiem czy już ktoś to zauważył ale należało by obrócić całą armatkę o 180St... Kielichy na rurach są ustawione do dołu a według zasad powinny być ustawione do góry. Takie ustawienie przy słabych (sparciałych) uszczelkach możne zakończyć się rozszczelnieniem a nawet rozłączeniem elementów a dość często przeciekaniem...
Wydaje mi się, że jest to wymuszone brakiem (pod ręka/w sklepie) redukcji z kielichem z uszczelką na "szerszej części"...
Generalnie super DIY, szacun za pomysł...
Kolega powinien dostać odznakę naczelnego archeologa - temat sprzed 4 lat Smile poza tym autor tj, killfish na pewno już tu nie zagląda - chyba, że pod innym nickiem Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - krajfisz - 29-12-2016

(29-12-2016, 15:27 PM)Pablito napisał(a):
(29-12-2016, 09:12 AM)krajfisz napisał(a):
(07-12-2012, 12:53 PM)Killifish napisał(a): Big Grin

Cieknie początkowo tylko w miejscu gdzie widać zieloną rajstope na ostatnim zdjęciu, gdyż jest ona częściowo wywinięta na zewnątrz armaty. Po kliku litrach przepuszczonej wody problem sam zanika, co już pisałem.
Nie wiem czy już ktoś to zauważył ale należało by obrócić całą armatkę o 180St... Kielichy na rurach są ustawione do dołu a według zasad powinny być ustawione do góry. Takie ustawienie przy słabych (sparciałych) uszczelkach możne zakończyć się rozszczelnieniem a nawet rozłączeniem elementów a dość często przeciekaniem...
Wydaje mi się, że jest to wymuszone brakiem (pod ręka/w sklepie) redukcji z kielichem z uszczelką na "szerszej części"...
Generalnie super DIY, szacun za pomysł...
Kolega powinien dostać odznakę naczelnego archeologa - temat sprzed 4 lat Smile poza tym autor tj, killfish na pewno już tu nie zagląda - chyba, że pod innym nickiem Wink
Nawet "pradawna" wiedza jest budująca Wink