Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ (/thread-2069.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - ziemian - 08-02-2014

Ja używam torfu o pH 3,5-4,4 Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Christo - 09-02-2014

Ale ropaBig Grin. Ta fizelina w ogóle coś odcedza?Big Grin


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Domino - 09-02-2014

Nie bardzo, ta woda przechodzi przez dwie pończochy a na końcu przez tą fizelinę. Tongue


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - woytek - 09-02-2014

W mojej stosuje wate perłowa a na niąok5cm.piasku dopiero potym nabijam torfem


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - novi - 09-02-2014

Zamiast tych pończoch, fizeliny - zastosuj może - (od strony torfu licząc) gąbka grubo-porowata; wata syntetyczna; gąbka drobno-porowata (ca tego ok.13-15cm). I I ten torf to chyba jakiś miałki/lepszy torf włóknisty


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Martinezio - 09-02-2014

Rany, faktycznie ropa... U mnie z ok. 10l torfu wychodzi cienka herbatka. Coś nie teges z tym Twoim torfem. Spróbuj może użyć innego torfu. Polecam torf wysoki, kwaśny, najlepiej włóknisty, lub sphagnowy. Oczywiście bez dodatków.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - soltarus - 10-02-2014

Woytka DIY brzmi sensownie. Jest logiczne i proste. Następnym razem spróbuję Smile


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Martinezio - 10-02-2014

No logiczne i sensowne jest, tylko trochę komplikuje cały system, zwłaszcza do wymiany wkładów torfowych Tongue


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - woytek - 10-02-2014

Nie zaprzecze wymiana ładunku jest wku.....  ale szybko zapominam o niedogodnościach  i jakoś tam leci a raczej kapie,
Soltarus bywasz w Białymstoku-zapraszam na kawe


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - novi - 23-05-2014

Tydzień temu wymieniłem wkład w swojej armacie (strona 26 tego wątku) i obecnie mam w akwa pH=5.8 (było 6,4) i przewodność 84uS. Jak na 800L wody to armata na ok.20L torfu kwaśnego zalewanego RO jest dobrze. Wydaje się to lepsze niż butla CO2, która teraz leży odłogiem (pH na Lajonie ustawione na 6.4). 
Jedno co zmieniłem to dałem baniak na kuwecie fotograficznej (może być miska) - czasami trochę wycieknie jak jest za duże ciś. w sieci.