Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ (/thread-2069.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Killifish - 17-03-2013

Zaczynasz od kran:torfianka
1:1 potem 1:2 itd. do uzyskania właściwych parametrów. Jeśli nic nie zatwardza wody dodatkowo w zbiorniku: podłoże, kamienie, wkłady do filtra to podmieniasz objętościowo po 20 % tej zmieszanej wody co tydzień. I nie na hop siup, a spokojnie lejesz do zbiornika aby się wymieszało.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Daiw - 17-03-2013

Ok, bardzo dziękuje za rady na pewno skorzystam.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - 3runer - 18-03-2013

moja wersja robocza armatki:
-wąż z kranu
-6l PET
-19,8l PET
-trochę gazy i waty filtracyjnej
-5l torfu kwaśnego
-tymczasowe mocowanie węża, które chce zrobić w bardziej konkretny sposób
te prawie 20l napełniam około godziny

Parametry kranu: krótki, chromowany, silny strumień wody Tongue
a tak na poważnie ph 7,6 gh 16 kh 14 mniej więcej

parametry trofianki: ph poniżej 4, gh 0-1, kh 0-1

pomiar torfianki był po 24h od zlania

zadowolony jestem Smile


   
   


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Killifish - 18-03-2013

Cudowne DIY Smile XII w. Dokładniej II połowa Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - 3runer - 18-03-2013

prawie jak zestaw do pędzenia Tongue


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Daiw - 25-03-2013

Mam jeszcze jedno pytanie: ile może czekać woda z armaty na wlanie do akwarium? Czy po tygodniu od "wyprodukowania" można ja wykorzystać do podmiany?

Parametry wody po przepuszczeniu przez moja butelkowa armatkę są następujące:
Ph ok.5
GH 2
KH <1
Chyba nieźle jak na niecałe 2l torfu? Wieczorem pokaże zdjęcie ze sposobem montowania.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - qbsztyk - 25-03-2013

(25-03-2013, 14:43 PM)Daiw napisał(a): Parametry wody po przepuszczeniu przez moja butelkowa armatkę są następujące:
Ph ok.5
GH 2
KH <1
Chyba nieźle jak na niecałe 2l torfu? Wieczorem pokaże zdjęcie ze sposobem montowania.

Czy nieźle, to zależy ile wyprodukowałeś tej torfianki.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Daiw - 25-03-2013

Na razie wyprodukowałem 10 litrów, coś nie tak z parametrami?
A jak z ta przydatnością torfniaki?


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Killifish - 25-03-2013

Wszystko ok, zależy co chcesz uzyskać...

Ja maks po 2 dniach daje, zazwyczaj następnego dnia po produkcji...


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Daiw - 25-03-2013

Aha to dzisiaj jeszcze 5 litrow wyprodukuje i jutro robię podmianę.
Po zmieszaniu z kranówka 1:1 woda ma parametry:
Ph 6,8
GH 7
KH 5
Mnie takie parametry wystarcza i dla ryb tez są odpowiednie.