Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ (/thread-2069.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Martinezio - 11-03-2013

Domino: ja używam testów paskowych JBL 6w1. Niby psioczą na nie, ale mi one odpowiadają. Teraz mi się kończą (został ostatni pasek Big Grin), więc czas zakupić nowe testy... Może tym razem w kropelkowe zainwestuję... Tyle, że tak na prawdę to chyba żaden test nie będzie w 100% wiarygodny... Poza analizą spektrograficzną Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - stanley151 - 16-03-2013

czy takie testy wystarcza do badania wody?

testy


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - ziemian - 16-03-2013

Wg mnie najlepiej zainwestować w testy kropelkowe, dla mnie najbardziej wiarygodny jest JBL Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Martinezio - 16-03-2013

Jak chcesz paskowe, to wez JBL. Ja uzywalem i podawane wyniki wygladaly b. wiarygodnie.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Daiw - 17-03-2013

Witam, mam takie pytanie w jakich proporcjach mieszać wodę z armatki z kranówka? W tym temacie padają odpowiedzi ze w granicach 1:3, 1:4 (kranówka:torfianka). Niestety nie posiadam testów i nie mogę skontrolować parametrów wiec nie chce zafundować rybom zbytniego szoku. Czy na początku 1:1 będzie dobrze?
Armate wykonałem w malej wersji z butelki(ok. 1,5l torfu) użyłem torfu o ph 3,5-4.4 tego samego co użytkownik Martinezio. Woda przesączała się bardzo powoli(kapała kropelka po kropelce). W akwarium mam skalary, kiryśniki oraz zbrojnika niebieskiego.
Parametry w akwarium:
ph 7,7
kh 8
gh 12
Testy były wykonane jakiś czas temu przez znajomego. Ale do akwarium nadal trafia ta sama kranówka wiec parametry są raczej takie same bądź bardzo zbliżone.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Killifish - 17-03-2013

Bez testów nie zrobisz nic i lepiej nie rób.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Daiw - 17-03-2013

No trudno, w takim razie muszę poczekać aż zakupie testy.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Martinezio - 17-03-2013

Ja mieszalem 1:1, a teraz robie 15l kranowy i 25l torfianki. Woda wychodzi 6,7pH i jakies 5-7d kH. Rybkom chyba taka pasuje Smile Parametry torfianki wychodza praktycznie niemierzalne, przynajmniej jesli idzie o testy paskowe.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Killifish - 17-03-2013

Woda wodzie nie jest równa, torfianka torfiance również. Bez testów może tylko zaszkodzić i nie ma co gdybać, że ja tyle a ktoś tyle a Zenek to a Mariola tamto... Smile


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Daiw - 17-03-2013

Dokładnie, trochę problemów już miałem wiec wole nie stwarzać sobie kolejnych i poczekać do momentu kupienia testów. Ale dobrze tez wiedzieć jakie proporcje wody sobie później w pierwszej kolejności pomieszać i posprawdzać podczas testowania.