Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ (/thread-2069.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Martinezio - 18-02-2013

A mozesz nieco opisac ten syfonik? Do czego to? Harmata profesjonalna Smile
Tylko zaworu kulowego w kraniku brakuje Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - woytek - 20-02-2013

(18-02-2013, 20:29 PM)Martinezio napisał(a): A mozesz nieco opisac ten syfonik? Do czego to? Harmata profesjonalna Smile
Tylko zaworu kulowego w kraniku brakuje Wink
armata jak gruba berta, ale takie materiały miałem w piwnicy po jakiś tam robótkach ręcznych.
Wypełnienie taj go sprzętu stanowi 70cm warstwa torfu-dzikiegoWink-złożem filtracyjnym jest eko pianka stosowana do ociepleń ubrań.
Przez białe kolano wylatuje woda herbaciana o parametrach
Ph 5
Gh 4
Kh 3
Oczywiscie wszystko z czystej kranówki.
Odbicie na bok w tejże harmacie to odstojnik i filtr piaskowy-tak na wszelki wypadek może komuś kryształ bedzie potrzebny-taki experyment jak sie nie sprawdzi to zrobie zwykły syfon.Musze jeszcze dorobic zbiornik na wode tak żeby zalać z 10L.


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Martinezio - 20-02-2013

Chodziło mi właśnie o te odejście Wink Dzięki. Ze swojego doświadczenia doszedłem do wniosku, że kryształ nie jest do niczego potrzebny - woda po dniu w baniaku sama się klaruje (znaczy poprzez filtrację baniaka Wink). Jak wlewałem herbatkę do baniaka, to rybska same się podstawiały pod nurt Wink A ja się nie patyczkuję przy wlewaniu i leję z wiadra Big Grin Dno i tak mam przeorane przez kirysy Tongue


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - woytek - 20-02-2013

zrobiłem leżak-zbiornik na wode
musze jeszcze wykombinować jakiś wskaźnik poziomu-kolano po lewej.
zakończyłem także spust wody z filtra piaskowego-woda kryształ


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Domino - 20-02-2013

Właśnie robię pierwszy mój przesącz torfowy. Big Grin
Pierwsze wiadro torfianki jest prawie czarne, wlewać to do baniaka czy nie?
Sprawdzać ph tej wody?


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - r.apisto - 20-02-2013

(20-02-2013, 15:54 PM)Domino napisał(a): Właśnie robię pierwszy mój przesącz torfowy. Big Grin
Pierwsze wiadro torfianki jest prawie czarne, wlewać to do baniaka czy nie?
Sprawdzać ph tej wody?
Ja na twoim miejscu bym sprawdził.,nawet z ciekawości co tam wyszło Wink.Wiadra też są różne ( ja mam takie 20 L) Big Grin.Rybom nie zafundować szoku...


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Domino - 20-02-2013

Pierwsze wiadro wyszło między 5,0 - 6,0 , ale kolor bardzie zbliżony do 5,0. Smile
Jest to moja pierwsza podmiana torfianką, więc całą podmienianą wodę wlać torfianki czy może pół na pół z zwykłą kranówką?

EDIT:
W drugim wiadrze woda jest już jaśniejsza.
Ile podmian mogę zrobić na jednym torfie?


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - ziemian - 20-02-2013

Nie wlewaj całej torfianki !!!

Zrób na razie podmianę w proporcjach 1:4- torfianka:kranówka, potem za jakieś 3 dni kolejna podmiana 1:2 i tak dalej aż do całości torfianki.. Powoli,a do celu, a nie po trupach do celu Wink

Możesz śmiało zrobić z 200-300l przesączu Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Martinezio - 20-02-2013

Jakie kH i GH Ci wyszło? Ja bym spróbował wymieszać nieco z wodą kranową, aby zbyt niskiego kH i GH nie dodawać bezpośrednio do baniaka. Rybki przejdą mały szok wtedy. Zmienia się wtedy przewodność elektryczna i nie wiem, czy rybkom nie będą szwankować linie boczne Wink


RE: Armata torfowa i inne urządzenia do wykonywania przesączu torfowego™ - Domino - 20-02-2013

Niestety nie mam na kH i GH testu. Sad