Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Panamius panamensis - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-54.html)
+---- Wątek: Panamius panamensis (/thread-1994.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Cryptoheros panamensis - filas - 28-01-2014

Do Duisburga trzeba po prostu jechać i tyle Tongue

Dopóki nie trafiłem na to forum nie zwracałem specjalnie uwagi na pielęgnice z AC, to tutaj załapałem bakcyla na dobre, to tutaj PiotreK ukierunkował mnie na konkretne gatunki z tego rejonu świata, teraz znowu zaraża Big Grin pokazuje piękne zdjęcia pielęgnicy, która bardzo wyróżnia się z pośród reszty centralsów. Mam nadzieję, że uda się zdobyć samice na czas i gatunek zagości w naszych akwariach na dłużej, trzymam kciuki.

Darek, piszesz o kłótliwych parach i zgodnych, są jeszcze "zmienne" - u mnie para nouri dwa razy dzielnie i zgodnie wyprowadzała młode - niestety za trzecim razem samiec przegonił samicę od razu po tarle a potem sam nie zdołał upilnować ikry Sad. Mam nadzieję, że kiedyś u PiotrKa, jak zdobędzie samice, będzie idealnie.


RE: Cryptoheros panamensis - Wnorus - 28-01-2014

No muszę powiedzieć , że jak na początku ten gatunek w ogóle do mnie nie trafiał to teraz wygląda rewelacyjnie , trzymam kciuki za dziewczyny Smile .


RE: Cryptoheros panamensis - filas - 28-01-2014

A nie mówiłem, że zaraża Glupol


RE: Cryptoheros panamensis - jaca303 - 28-01-2014

(28-01-2014, 21:28 PM)filas napisał(a): Do Duisburga trzeba po prostu jechać i tyle Tongue

Dopóki nie trafiłem na to forum nie zwracałem specjalnie uwagi na pielęgnice z AC, to tutaj załapałem bakcyla na dobre, to tutaj PiotreK ukierunkował mnie na konkretne gatunki z tego rejonu świata ...
Filas, to samo zrobił Piotrek ze mną, witaj w klubie Smile


RE: Cryptoheros panamensis - piotrK - 28-01-2014

Ło ile postów. Chyba na prawdę wam się smyki spodobały Big Grin Po kolei.

@ dator:
Dzięki za wypowiedź. Ryby są oczywiście z tej samej linii, co Twoje, były ściągane z Duisburga za częściowym pośrednictwem Jacka (Katowice). Niestety, mimo moich nadziei, istotnie trafiła mi się "przypadkowo dobrana para", a dokładnie homo. Dlatego chętnie wybrałbym się do Duisburga, choć nieco bliżej (o 200km) mamy gościa, u którego mógłbym zdobyć w sumie i samice panamensis i odświeżyć krew wśród nanoluteusów (bo ma on własnego odłowu dzikusy), i przywieść coś jeszcze (filas wie, HE HE HE). 

Muszę przyznać, że obecnie panamensis to takie zołzy, ale bez przesady. Ot, czasem przeganiają nanoluteusy. Ostatecznie w tym akwarium chciałbym mieć tylko jedną parę tych smyków. Ale z powodu ich agresji i sily zrezygnowałem z kupna nożówek od Artura; myślę, że te piękniczki nie miałby z panamensis szans.

Najchętniej to teraz dodałbym [co najmniej] jeden baniak. Nanoluteusom poszukał towarzystwa w postaci Astatheros alfari, a panamensis wpuścił do większej bańki z Geophagus crassilabris i Andinoacara coeruleopunctatus. Byłoby idealnie biotopowo... marzenia.

Soltarus napisał(a):O to już banda [Obrazek: tongue.gif]
Gang bang Wink

@ filas: będziem kombinować Wink

@ jaca303 & Wnorus: Nie musicie dziękować. Tongue


RE: Cryptoheros panamensis - soltarus - 28-01-2014

Nanoluteusy to ryby które trafiły mnie prosto w sam środek. Jestem dumny że je mam i zamierzam cieszyć się ich obecnością ile tylko się da. Tym bardziej popieram pomysł odświeżenia krwi. To byłoby super. Kibicuję i jak tylko Ci mogę jakoś pomóc to wiesz gdzie mnie znaleźć Smile


RE: Cryptoheros panamensis - piotrK - 28-01-2014

(28-01-2014, 23:15 PM)soltarus napisał(a): wiesz gdzie mnie znaleźć Smile
Wiem, ale niestety brak funduszy na skuter śnieżny. Chyba że admin pomoże Big Grin


RE: Cryptoheros panamensis - reeadon - 28-01-2014

Piotr mały OT masz dojście do Geophagus crassilabris  ?????? O maj gat 


RE: Cryptoheros panamensis - piotrK - 28-01-2014

(28-01-2014, 23:19 PM)reeadon napisał(a): Piotr mały OT masz dojście do Geophagus crassilabris  ?????? O maj gat 
Nie mam. Gdybym miał, to byś o tym wiedział Wink


RE: Cryptoheros panamensis - reeadon - 28-01-2014

Osz Ty ja już byłem gotów tankować, brać urlop i po Ciebie i do Duisburga hahaha.....

Sry za OT.