Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Uaru fernandezyepezi - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-55.html)
+---- Wątek: Uaru fernandezyepezi (/thread-1908.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: UARU FERNANDEZYEPEZI - MarcinPawlik - 03-11-2012

Jak kiedyś będę zamieniał obsadę ryb to tylko na taka jak ty masz. Jestem pod wrażeniem a nawet po twoich fotkach myślę o zmianu obsady Smile
Mam nadzieję że będziesz regularnie pisał co i jak w twoim akwarium .



RE: UARU FERNANDEZYEPEZI - wachkala - 04-11-2012

Osz Ty w życiu!!!!
To już decyzję podjąłem Smile
Chciałem kupić te uaru od datora ale zrezygnował, potem chciałem ze zgierza ale zrezygnowałem wtedy ja. teraz żałuję.
Mówisz, że w tej chwili są na samej łódzkiej kranówce???? napisz coś więcej o wodzie w tej chwili, jakoś ją zmieniasz bo ph 7 i gh 8 to tak trochę ... normalna woda.
No i nie odpowiesz na moje pytanie Smile mam sobie zadzwonić do uaru i zapytać Smile
Ale ryby świetne naprawdę super, jestem pod dużym wrażeniem.


RE: UARU FERNANDEZYEPEZI - pietia77 - 04-11-2012

Narazie nic nie robilem z woda ph7.2 gh10 troche sie zwiekszyko poniewaz dolewalem wody wczoraj,w kranie mam srednio twarda czyli 15n,narazie plywaja,nie zauwazylem jakis zmian odkad je przywiozlem do domu i jest ok.Ale jestem juz przygotowany na zmiane jesli sytuacja tego bedzie wymagala oczywiscie pod wzgledem wody,sadze ze napewno bedzie wymagala zmiekczenia,fajnie by bylo jak by Darek-Dator zabral glos bo ma duze najwieksze doswiadczenie pod wzgledem tych ryb.Zadzwon najpierw,zobaczymy co Ci powie!


RE: UARU FERNANDEZYEPEZI - Piotrg3 - 04-11-2012

Piękne.Przy takich parametrach można już się pokusić oby tak dalej.Obserwuj i zdawaj relacje na forum.Wszyscy Ci tu kibicujemy z całego serca.Powodzenia


RE: UARU FERNANDEZYEPEZI - Piotrg3 - 08-11-2012

Odwiedziłem w weekend discusa i oglądałem ich Fernandezy które są na kranowicie i wyglądają bardzo źle pomimo że mają około 12-15cm są szare i mają niestety dziurawice tj. dziurki na głowach spowodowane wysokim Ph i Tww.Niestety przyzwyczajanie ryb do wyższych twardości nic nie daje i ryby są w opłakanym stanie.Mam nadzieje że Tobie lepiej pójdzie


RE: UARU FERNANDEZYEPEZI - MarcinPawlik - 08-11-2012

Będzie dobrze , tylko nie podejmuj gwałtownych ruchów ze zmianą parametrów wody .Czekaj i obserwuj.


RE: UARU FERNANDEZYEPEZI - UKASH - 11-11-2012

Byłem na nie chory i nadal jestem, a te fotki tylko mnie w tym upewniły. Kiedyś miałem ich krewniaków - Uaru amphiacanthoides, niestety poległem i musiałem pozbyć się tych ślicznych ryb. Bez filtra RO nie da rady, a i doświadczenie trzeba mieć dość spore, oczywiście także odpowiedni baniak. Twoje są piękne, dla pełni klimatu zamienił bym tylko ten żwirek na piasek - najciemniejszy jaki znajdziesz, no i chyba dał garbniki do wody. Będę uważnie śledził jak sobie z nimi poczynasz. Powodzenia!


RE: UARU FERNANDEZYEPEZI - pietia77 - 12-11-2012

Uaru amphiacanthoides mialem je i piekne porosly po 30cm i na kranowicie,teraz plywaja sobie u pilotów f-16maja fajne akwa zrobione z czesci MIG-21,co zrobiles zle ze polegles?pozatym bedzie piasek ale w innym akwa narazie musi tak byc,szczerze tez sie obawiam ale zobaczymy mam je dwa tygodnie jedza wszystko nie narzekaja.a co wazne tez kupki :-))))))maja takie jak powinny byc.Filtruje przez humos i narazie to wystarczy ale tak jak pisalem wczesniej jestem przygotowany.


RE: Uaru fernandezyepezi - pietia77 - 12-11-2012

A wstawie pare fotek zastanawiam sie kiedy powinny sie zaczac wybarwiac,dwie z nich najwieksze dominatory maja wstawki ze sa bialawe ale czy to jest to nie wiem,malo o tych rybach w necie,Zauwazylem ze czasami pojawia im sie plama czarna nad okiem.Pozyjemy zobaczymySmile


RE: Uaru fernandezyepezi - piotrK - 12-11-2012

Jeden dostał w oko, czy to jakaś zmiana chorobowa? Ładne te ryby, tylko żwirek do bani Tongue (zamęczą Cię z tym Tongue )