Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Uaru fernandezyepezi - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-55.html)
+---- Wątek: Uaru fernandezyepezi (/thread-1908.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Uaru fernandezyepezi - pietia77 - 24-02-2013

Wiesz co sam sie zastanawiałem od dłuższego czasu,zreszta jak je przywiozłem to juz miały takie kanaliki obserwuje je ale nie zuważylem zeby im sie to powiekszało oraz powstawały nastepne kanaliki,nic sie z nich nie sączy,narazie nie panikuje staram sie obserwowac na bieżaco.Co do lini bocznej sam nie wiem szukałem na necie ale cieżko cos znalesc,nie powiem bo ostatnio przeszło mi to przez myśli ale teraz to mi dałes faktycznie do myslenia z Ta linia boczną.Patrzac na poprzednie zdjecia jak były mniejsze to juz maja zarys tej lini bocznej,pogrzebie na zagranicznych forach.Jestem dobrej myśli,ze jest ok.

Zobacz tu ma ta linie.Przeszukałem co mogłem.Z tego co widzę to 99%ma ta linie,ale co do kanalików hmmm.


RE: Uaru fernandezyepezi - pietia77 - 06-03-2013

No musze sie pochwalic,ze za dwa tygodnie dolaczy jeszcze 4 sztuki tej piekniej ryby do mojego stadka i juz bedzie komplet :-)))


RE: Uaru fernandezyepezi - pietia77 - 01-05-2013

Pare fotek po przeniesieniu do nowego domku o pojemnosci 600l,długo wyczekanego przez ze mnie jak i przez moje podopiecznieKwadr.Mysle ze podoba im sie i sa szczesliwe,ale caly czas mam dylemat czy je nie sprzedacConfused.Tak naprawde nie mam czasu non stop praca i praca to widac na zdjeciach.Pozatym po 3 latach wkoncu namówilem żonke na sprzedaż Bocji uffff bylo ciezko ale zgodziła sie piękniejsza połówkaHahaSzkoda mi ich ale chciałbym miec tylko Ameryke Południową.Nie lada sa ze mna od 2009 roku.Co do Uaru zastosowałem tylko diete warzywna,ale to za mało wszystko przez prace tak samo jak nie pojechałem na Spotkanie Tanganickie.


RE: Uaru fernandezyepezi - piotrK - 02-05-2013

Na jakiej wodzie je obecnie trzymasz ?


RE: Uaru fernandezyepezi - qbsztyk - 02-05-2013

(02-05-2013, 10:24 AM)piotrK napisał(a): Na jakiej wodzie je obecnie trzymasz ?

No właśnie, też miałem zapytać bo takie podziurawione już trochę.
Ładnie Ci urosły, ale obawiam się, że woda nie jest dla nich odpowiednia.


RE: Uaru fernandezyepezi - pietia77 - 02-05-2013

W tamtym akwa była woda ph-7,gh-8,no2 i no3 nie pamietam zabardzo ale wartosci były zerowe.Niestety w nowym akwa musze zakupic testy w niedziele bo przy przeprowadzce akwa niechcacy synowi wpadły paski do miski z woda nadawały sie tylko do smietnika.Zrobilem tylko test ph bo takowy mam na ten moment firmy zoolek ph-7.5,reszte zrobie w niedziele jak zakupie paski jbl.Kuba masz pewnie 100% racje ze woda!!! Niestety nie mam opcji podłaczenia filtra RO.Zastanawiałem sie nad innymi opcjami czemu moga miec takie ubytki.Zestresowane raczej nie sa bo zawladneły całym akwarium dosłownie.temp to 30 stopni.dieta max warzywna szpinak.groszek.liscie mleczy,pietruszka.marchewka,spirulina,krwewetka mix z szpinakiem sporadycznie itp,Filtracja 3 filtry,jeden zew i dwa wew ogólny przepływ to 3200L/H akwa ma 576l.Jak sie na nie patrzy to nawet człowiek by nie pomyslal ze cos im jest,doslownie maja ADHD,tak poustawiały akwarium ze temporalisy od Playa siedza w koncie samica troche z nimi walczy ale jakie ma szanse 5 Uaru na nia samą.Odchody maja normalne.I rosna jak na drożdżach 3 nich urosły sporo dwie pozostałe sa dużo mniejsze od nich.Jako amator mam nadzieje ze nie odpuszcze hodowli tej piekniej ryby i sie nie poddam.


RE: Uaru fernandezyepezi - qbsztyk - 02-05-2013

Pietrek, jeszcze raz przeczytaj wątek, który sam założyłeś:
http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=688
Wedlug mnie, musisz mieć filtr RO, inaczej rybska Ci zmarnieją.
Taka moja ocena.


RE: Uaru fernandezyepezi - UKASH - 04-05-2013

Niestety, woda przy TYCH Uaru ( generalnie przy amphiacanthoides też), muss być z RO. Kiedyś ten błąd przypłaciłem szybkim zgonem 6 średniaków amphiacanthoides , czego bardzo żałuję. Szkoda by było tak wspaniałych ryb!


RE: Uaru fernandezyepezi - pietia77 - 04-05-2013

Macie racje delikatna ryba,nie mam opcji podłaczenia RO i to mnie martwi wystawiłem moje podopiecznie na allegro,ale mam mieszane uczucia co do sprzedaży,hmmm jestem zły na siebie samego,myślałem o innym sposobie np wodzie demineralizowanejHuh.Pozatym miałem wczesniej Uaru amphiacanthoides i porosły piekne i nigdy nie miałem z nimi problemów chodzi o zdrowie,zdaje sobie sprawę ze fernandezpenzi mają całkiem inne wymagania,jeśli chodzi o wode.Dam pare fotek których szukałem 4 godziny,moich amphiacanthoides to były ostatnie dni u mnie,bo juz gosciły paletki które miałem tylko 4 miesiące No ładnie mówic nie dla mnie ryba.Do dziś nie moge przeżyc moich amphiacanthoides ze je wydałem,nawet piwa za nie nie dostałem.Ale czasu sie nie cofnie wiem ze żle nie maja :-)))


RE: Uaru fernandezyepezi - piotrK - 04-05-2013

Nie sprzedawaj ich tylko kup RO!