Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[Azja] Bojownik - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: [Azja] Bojownik (/thread-1900.html)

Strony: 1 2


[Azja] Bojownik - Pley - 27-10-2012

Julek, z tego co mi wiadomo, to te hodowlane łatwo dostępne bojowniki to nie są B. splendens, prawda?

Jeżeli jestem w błędzie, to proszę moderatora o zmianę nazwy w temacie na poprawną.

Moje bojowniki Smile
Uwielbiam te ryby. Chyba każdy kiedyś był posiadaczem popularnego Betta Smile

Blondas(Veiltail)- to ten różowawy z czerwonymi pasemkami Smile Mój pierwszy bojo. Kupiłem go za piątke w zwykłym zoologu. Plus dla sklepu, bo rybka mieszkała w boxie szklanym, a nie kubeczku.

Wiślak(Crowntail)- nazwy nie trzeba tłumaczyć Wink. Drugi bojo. Akurat ten był z kubeczka. Gdy kupowałem go, to był biało- czerwony. Dopiero gdy dostał odpowiedni zbiornik to pokazał swoje prawdziwe "ja".

NoName (DoubleTail)- Ucieszyłem się bardzo, gdy na giełdzie zobaczyłem pięknego całego białego bojownika... W domu mnie zaskoczył... Wybarwił się i mienił różnymi kolorami; głównie były to odcienie fioletu i niebieskiego. Mój pierwszy bojo, który zamieszkał w BW


Bardzo lubie ich poczciwe mordki. Są to bardzo ciekawskie ryby, do których nie raz powrócę. Póki co, zabieram się za inny gatunek bojownika Tongue


RE: [Azja] Bojownik - mei - 27-10-2012

Pley, miałeś jeszcze czerwonego Henryka ode mnie Big Grin

   


Ja niestety nie lubię bojowników, o ile jeszcze niektóre te bardziej dzikie formy wydają mi się w miarę ładne, to te kolorowe weloniaste dziwolągi z kubeczków są dla mnie jak małe potworki. Wiele z nich sprawia wrażenie jakby były chore lub uszkodzone. Przynajmniej ja je tak widzę.


RE: [Azja] Bojownik - Killifish - 27-10-2012

Ale żeś temat założył Big Grin
I ja mam tu niby coś pisać Wink Ok, może zostawmy ten temat na bojowniki hodowlane i tak bym nazwał ten temat a dzikusy opiszemy sobie osobno, bo na to zasługują (mamy je na forum w dwóch tematach).

Tak po prawdzie, to te hodowlane, to nie są Betta splendens ale aby nie mieszać już w głowach to zostańmy przy tym, że jest to bojownik wspaniały forma hodowlana i typ budowy(kambodżan, dragon, plakat... itd. ) oraz rodzaj płetwy(VT, DT... itd.) co podałeś.

Postaram się coś umieścić w temacie Wink


RE: [Azja] Bojownik - qbsztyk - 29-10-2012

(27-10-2012, 00:58 AM)Pley napisał(a): Uwielbiam te ryby. Chyba każdy kiedyś był posiadaczem popularnego Betta Smile

Ja nigdy nie miałem Tongue
Głównie z tego powodu co napisała mei. Ale inne formy np. przedstawione przez Killiego Betta channoides, podobają mi się zdecydowanie Smile




RE: [Azja] Bojownik - margin - 29-10-2012

A mogę pokazać mojego ?


RE: [Azja] Bojownik - Pley - 29-10-2012

Kto ma/ miał, niech pokazuje Smile




RE: [Azja] Bojownik - Adrian - 27-04-2014

Czas zeskrobać tego dwuletniego kotleta Smile

Lucyfer- szkolny Bojownik.


RE: [Azja] Bojownik - arrowb - 28-04-2014






RE: [Azja] Bojownik - Luna - 16-06-2014

Bojowniki to w moim przypadku już chyba choroba.
Poniżej trzech moich ulubieńców, aktualnie został mi ten biały:

Ponury

[Obrazek: Ponury0copy_zps3ebd2fde.jpg]

[Obrazek: Ponury1copy_zps89ac2ee4.jpg]

Odyn

[Obrazek: 61of1_zpsf1b2eaa7.jpg]

[Obrazek: 31of1_zps999b0f28.jpg]

[Obrazek: betta41of1_zpsf072907f.jpg]

Czerwony

[Obrazek: Redrum_zps201568bd.jpg]

[Obrazek: z1_zps7f7f081f.jpg]


RE: [Azja] Bojownik - Papja - 19-08-2020

Do krótkopłetwych bojasów mam słabość Wink

Nadarzyła się okazja i przyjechała do mnie grupa 3+6 plakatów. Pierwsza sesja zdjęciowa całkiem udana Smile.