Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Inne akwaria (https://cichlidae.pl/forum-70.html)
+---- Wątek: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. (/thread-1730.html)

Strony: 1 2 3


RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Adrian - 24-09-2012

Zdjęcie od góry SUPER Tongue


RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Killifish - 29-09-2012

Dzisiejsza sesja zdjęciowa:

Sam on...
   
Jego dom...
   
BW/CW i na który zbiornik patrzy Rusty? Big Grin
   

Widoczne CW to powstające ślimakarium, temat powstanie jak dotrze docelowa obsada. Ale kontrast a'la Pley'u Smile





RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Pley - 30-09-2012

Nooo, kontraścik jest Smile

Ładne bojownikowe akwarium. Mnie ostatnio ciągnie do tych ryb, ale juz nie mam gdzie pomieścić kolejnego szkła Sad


RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Adrian - 30-09-2012

A 15l na jednego samca by uszło? Teraz mam akurat takie akwarium wolne.


RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - SkanDaL - 30-09-2012

Przepiękne,tak jak ten kontrast Wink


RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Killifish - 30-09-2012

Adrian da radę, ale trzeba mieć trochę doświadczenia, moim zdaniem, aby w tak małym zbiorniku, odpowiednio dbać o parametry wody.


RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Adrian - 30-09-2012

Spróbuje jednakowoż Tongue Poczekam z miesiąc aby dojrzał.


RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Bernard - 30-09-2012

(30-09-2012, 20:13 PM)PoCzĄtKuJąCy napisał(a): Spróbuje jednakowoż Tongue Poczekam z miesiąc aby dojrzał.

A może po prostu kup zbiornik przynajmniej dwukrotnie większy i nie martw się, czy ten co masz ujdzie? 15 l to jednak jest maleńka klatka, za mała nawet na sensowną obsadę krewetek.
Podstawowy problem, poza brakiem miejsca do pływania, to stabilność wody w takim słoiku.
Mam jednego samca w akwa 200 l. Przeniosłem go z 30 l miniakwarium mojego syna i napatrzeć się nie mogę, jak teraz poluje na pokarm, śmiga po całym zbiorniku i rozstawia inne ryby. Pewnie długo u mnie nie zabawi (nie ten biotop), ale co się napatrzę to moje Wink


RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Ruki - 30-09-2012

(30-09-2012, 20:13 PM)PoCzĄtKuJąCy napisał(a): Spróbuje jednakowoż Tongue Poczekam z miesiąc aby dojrzał.
Spróbuj ze ślimakami, 15l to nie akwarium dla ryb. Wink



RE: [31,5][Azja] Lucky in the shadows II - czyli akwarium mojej córki z bojownikiem. - Killifish - 01-10-2012

Tu się i trochę zgodzę i trochę nie z Waszymi wypowiedziami Big Grin

Adrian, chodzi o to, o czym pisał bernard. Przy tak małym akwarium, mając małe doświadczenie radzę sobie odpuścić, możesz mieć problem z utrzymaniem parametrów i nie chodzi tu o miesiąc dojrzewania zbiornika, a o zmiany, gdy już ryba będzie.

Co do miejsca dla ryby Smile
Zawsze polecam min. 25l jako standardowe akwarium ale z zastrzeżeniami: początkującym polecam aktywne podłoża stabilizujce wodę i regularne dbanie o zbiornik. W takim akwarium nawet ławica małych ryb da radę jeszcze - trochę doświadczenia.

Oczywiście moje samce są i na około 10 litrach, no ale to moje a i filtracja jest nadfiltracją.
Zatem i taki zbiornik się nadaje i nie, wszystko zależy, w tym przypadku, przy małym doświadczeniu, ja bym się wstrzymał. Nabieraj doświadczenia na dużym zbiorniku, wybacza małe błędy Wink