Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Apistogramma bitaeniata - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Południowa - Pielęgniczki (https://cichlidae.pl/forum-68.html)
+---- Wątek: Apistogramma bitaeniata (/thread-170.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Apistogramma bitaeniata - Ruki - 22-02-2013

Ziemian, a dlaczego za niska temperatura?:>


RE: Apistogramma bitaeniata - ziemian - 22-02-2013

Wg mnie 23 stopnie to trochę mało. Z mojej obserwacji wynika że ryby te lepiej się czują w temp. 26 stopni niż 22-23 stopnie. Miałem przez chwilę taką temperaturę w baniaku bo mi grzałka padła i akurat samica miała larwy i efekt był dość słaby- zaledwie kilkanaście sztuk.

Być może się mylę, ale wydaje mi się że lepsza temperatura dla tych ryb to te 25-26 stopni Wink


RE: Apistogramma bitaeniata - Ruki - 22-02-2013

Wszystko zależy czy masz formę z Brazylii czy z Peru. Wink Ja przy 24*C nie widziałem by larw było mało. Wink


RE: Apistogramma bitaeniata - ziemian - 22-02-2013

Ja mam Brazylia akurat r.apisto chyba też. No tak też myślałem że od tego to zależy, Peruwianki chyba preferują odrobinę niższą temperaturę.


RE: Apistogramma bitaeniata - r.apisto - 22-02-2013

(22-02-2013, 01:26 AM)ziemian napisał(a): Ja mam Brazylia akurat r.apisto chyba też. No tak też myślałem że od tego to zależy, Peruwianki chyba preferują odrobinę niższą temperaturę.

Ja mam z Peru ( Shishita ).Ilość larw nie jest powalająca,chociaż cięzko je policzyć.Ale ilość ikry też nie była wielka,u jednej z samic wcześniej naliczyłem 37 ziarenek.Zaobserwowałem także jedną prawidłowość.Tarło zawsze następowało po podmianie wody,gdy temperatura spadała (tak było i ostatnio po podmianie zimną wodą RO , dodatkowo przepuszczoną przez torf).Temperatura spadła z 25*C do 23*C i można powiedzieć,że wtedy następowała prawdziwa orgia Big Grin.Trochę poczytałem na temat i miało to przypominać początek pory deszczowej Wink.Przy okazji podmianki na torfiankę ph spadło z 5,9 na 5,7 + chłodniejsza woda ,myślę że to stymuluje ryby do tarła.Zapisałem parametry wody :
Temp. 23*C
Twardości ok 0 ( używam tylko czyste RO)
Ph-5,7
Przewodność -51,6 microS/cm
Następnym razem spróbuję trochę inaczej Wink.
Dlatego właśnie pytałem o temperaturę ,bo gdzieś przeczytałem,że u Ciebie ilość pływających maluchów to ok 50 czy 80 .
PS. Przy okazji jeszcze coś co zaobserwowałem:
Z tego akwarium przeniosłem wszystkie ryby poza tymi samicami i trzema otoskami.Z braku dużego zagrożenia dla ikry lub narybku samice kompletnie straciły swoje " ubarwienie wojenne"(tak wnioskuję),stały się szaro-brunatne.Ponadto ich poziom opieki nad ikrą/larwami też różni się .Być może zależy to od cech charakterologicznych każdej z osobna.Jedna cały czas siedzi w kryjówce gdzie ma larwy i wyskakuje dosłownie na 3-5 sekund aby sprawdzić co się dzieje wokół kryjówki,druga natomiast robi dłuższe wypady trwające od kilku sekund do nawet 2-3 minut patrolując spory obszar akwarium.


RE: Apistogramma bitaeniata - soltarus - 22-02-2013

R. apisto jak będziesz wydawał na świat swoje maluchy to się odezwij. Co mam ściągać ze świata kakadu to sobie bym wpierw "po drodze" pohodował bitaeniaty Smile Od sąsiada tym bardziej Wink


RE: Apistogramma bitaeniata - r.apisto - 22-02-2013

(22-02-2013, 10:38 AM)soltarus napisał(a): R. apisto jak będziesz wydawał na świat swoje maluchy to się odezwij. Co mam ściągać ze świata kakadu to sobie bym wpierw "po drodze" pohodował bitaeniaty Smile Od sąsiada tym bardziej Wink
Jak coś się wychowa Wink to nie widzę przeciwwskazań.


RE: Apistogramma bitaeniata - ziemian - 22-02-2013

AAA jeżeli masz Peru to temperatura jak najbardziej dobra tym bardziej że po zachowaniu ryb to widać dodatkowo, ja tam nigdy nie odławiał ryb z akwarium przy tarle, chcę zobaczyć naturalne zachowanie samicy przy opiece. Odłowiłem tylko jednego samca bo zostałby zamęczony przez 2 inne samce, a tak to teraz jest spokój raczej Wink


RE: Apistogramma bitaeniata - r.apisto - 27-02-2013

   

   


RE: Apistogramma bitaeniata - ziemian - 27-02-2013

Ile ich jest ???

U mnie jeden już mają 1,5 tygodnia i ładnie rosną jest ich 15 sztuk

Drugie mają pewnie z 5 dni i jest ich- sporo, nie policzę bo są w niedostępnym miejscu i nic praktycznie nie widać

Podajesz już artemię ??? Ja karmie 3 razy dziennie.