Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[1820l] South America - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [1820l] South America (/thread-1614.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: [1820l] South America - jaciek - 28-06-2013

Narazie chce zobaczyc jak bedzie funkcjonowac "nagie szklo" i wtedy bede myslal co dalej, stad jeszcze dluga droga do podjecia ewentualnych decyzji o usunieciu podloza u cichli. Nie ukrywam ze mam problem z piachem. Odszedlem od "najbielszego na allegro" ktory stosowalem i mialem sprawdzony jak dotad we wszystkich akwariach i do duzego akwa kupilem "rzeczny" ktory pomimo wielokrotnego juz przegrzebania dalej potrafi mocno pylic. Woda jest fajna dopoki nie wrzuce sumowi tonacego granulatu za ktorym bardzo przepada i przekopuje cale dno zeby zassac go co do ostatniej granulki. Wtedy woda automatycznie metnieje co zreszta widac te po wlokninie w sumpie ktora robi sie od razu brazowa. Powoli zaczynam tracic cierpliwosc i nadzieje ze piach predzej czy pozniej na tyle zostanie przewalony przez suma ze wszelki pyl osiadzie na wlokninach i bede mial spokoj. Zostawie jeszcze ten temat na 2-3 miesiace i zobacze czy sytuacja sie poprawi. W kazdym razie powoli oswajam sie z mysla ze kiedys prawdopodobnie bede musial usunac podloze lub wymienic je na nowe, sprawdzone.
W kazdym razie gdybym chcial zrezygnowac z podloza to pojawia sie problem nieoklejonego od spodu dna- akwa stoi na fioletowej piance. I tu pytanie jak rozwiazac ta sprawe?
Ja widze to tak:
1. Sposcic wode, osuszyc akwa, porzadnie umyc i odtluscic dno i wkleic na szybe dna od srodka akwa trzy kawalki ok 116x116 spienionego czarnego pcv lub abs oczywiscie obsylikonowane na szczelnie dookola (dno sklada sie z trzech szyb 120x120)
2. Sposcic wode, delikatnie uniesc przod akwa w 10chlopa przynajmniej na 10-15cm tak zeby oparlo sie na tylniej krawedzi i natryskowo pistoletem obmalowac dno od spodu- tylko jaka farba zeby nie uszkodzic sylikonu?

Sa jeszcze jakies inne sposoby? Pytanie czy zwykla farba do scian np lateksowa zda egzamin? Czy pcv lub abs(twardsze) nie bedzie sie rysowac, odksztalcac po pewnym czasie? Ma ktos jakies doswiadczenia z farbami nie gryzacymi sylikonu lub z wklejaniem tworzyw do wewnatrz akwarium?


RE: [1820l] South America - qbsztyk - 28-06-2013

Najprostszy plan jaki przychodzi mi do głowy to pozbyć się tego prosiaka.
Nie widzę najmniejszego sensu, żeby pod niego ustawiać całe akwa, już nie mówiąc o podłożu. Ja dalej podtrzymuje swoje zdanie, że taki kaban nie nadaje się do akwarium. Poza tym, co do kontrowersyjnego tematu Wink nie zabrałbym podłoża płaszczkom. Trochę Ci się dziwię, bo widzę że masz spore możliwości i szukałbym innych rozwiązań, zamiast iść na łatwiznę i zabrać im piach. Już nie wspomnę o tym, że będzie to wyglądać strasznie nienaturalnie, jak przechowalnia w hodowli.
Tak, znowu krytyka (zaraz mi ktoś wytknieWink), ale takie jest moje zdanie Smile


RE: [1820l] South America - jaciek - 28-06-2013

Hehe dobreWink
Forum jest od tego zeby wyrazac wlasne zdanie dlatego nie widze problemu w krytyceSmile
Wiec tak- co do plaszczek i "zabierania" im podloza to sprawa dyskusyjna i raczej oparta na guscie. Mi to wizualnie odpowiada, ryby tez obecnie nie nazekaja takze noe widze przeciwskazan zeby dalej isc w tym kierunku. Co do sztucznego- hodowlanego wygladu to kwestia gustu. Tsk jak ja nigdy nie wrzucilbym szyszek czy lisci do akwarium robiac czarne wody tak Ty czy inni forumowicze nie trzymali by ryb na golym szkle.
Druga sprawa to sum. Uzasadnij prosze czego ta ryba nie nadaje sie do akwarium? Mam ja od roku i nie urosl nawet o 1cm, jedynie zlapal masy w obwodzie. Ryba ma jak na warunki akwarystyczne sporo miejsca, nie jestem na ten moment w stanie zapewnic jej wiecej. Mam ja oddac do zoo? Do Golebiewskiego? ZjescSmile? Dla mnie ten sum to unikat, osobiscie nie znam nikogo kto je trzyma (znajomy mial dwie sztuki ale odsprzedal je do palmiarni). Jak nie ten sum to jaki? Czerwonopletwy? Plaskopyski? Kirysniki czarnoplame? Smile hehe Co musi plywac i sprzatac dno a ze wtopilem z piachem to juz inna sprawa i predzej wymienie podloze niz pozbede sie mojego oczka w glowie ktorym jest sumSmile


RE: [1820l] South America - qbsztyk - 28-06-2013

(28-06-2013, 14:18 PM)jaciek napisał(a): Druga sprawa to sum. Uzasadnij prosze czego ta ryba nie nadaje sie do akwarium?

Zapytaj kolegi, dlaczego oddał do palmiarni. A nie ma cih u nas bo warunków też za bardzo nie ma. Sam widzisz dla nich miejsce w zoo, poza tym, sam powiedziałeś, że kocioł Ci robi. Takie uzasadnienie według mnie wystarczy Smile


RE: [1820l] South America - jaciek - 28-06-2013

Kolega oddal bo mial dno 250x70 a ja mam 360x120 i wierz mi na slowo ze dla 80cm ryby to spora roznicaSmile Kociol robil, robi i bedzie robil i nie przeszkadzalo mi to w poprzednim zbiorniku gdzie mialem normalny piach. W obecnym wtopilem z 300kg niesprawdzonego wynalazku ktory byl pieknie opisany jak niepylacy, rzeczny piach po obrobce termicznej.. Ehh moj bladSmile Jak sytuacja sie nie wyklaruje w doslownym tego slowa znaczeniu to pozostanie zmiana podloza


RE: [1820l] South America - Martinezio - 28-06-2013

Jaciek, nigdy nie wierz opisom na słowo Wink Najlepiej samemu obrobić piach, choć faktem, że to upierdliwa robota. Natomiast jeśli używasz czegoś do opieki nad "oczkiem w głowie", to chyba warto poświęcić się trochę, zwłaszcza że obserwując Twoje dzieła - masz czas, warunki, kasiorę i co tylko zapragniesz.


RE: [1820l] South America - jaciek - 01-07-2013

Kolega podeslal mi aktualke z maluchami. Rosna jak na drozdzachSmile

   


A tu moje Leosie i Madzia w trakcie kolacji. Zlitowalem sie w sobote na tym placuszkiem bo od ponad pol roku kisł w zoologiku w ok 60litrowym akwarium. Tragedia i wizualna i dla ryby no ale coz w koncu to byla "atrakcja" sklepu ktora wszyscy przychodzili "podziwiac"..
Mysle ze w srode wskocza juz na duze szklo

   

   

   

   

   


RE: [1820l] South America - acc285 - 01-07-2013

Piękne maluchy!


RE: [1820l] South America - piotrK - 01-07-2013

Oj, z tą Reti/Magdalenae to trochę zaryzykowałeś, chodzi mi o przenoszenie chorób. Ale mam nadzieję, że dogada się z leopoldkami. Smile


RE: [1820l] South America - puzon - 02-07-2013

ta reti to samczyk?