Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[1820l] South America - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [1820l] South America (/thread-1614.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: [1820l] South America - piotrK - 27-06-2013

To obok (na podłodze) to będzie sump, ma się rozumieć? Smile


RE: [1820l] South America - ziemian - 27-06-2013

Ile to ten sump ma ??? 720l ???

720l to moje obecne marzenie baniaka, a nie sumpa Haha, a Ty taki filterek stawiasz nic tylko pozazdrościć Wink


RE: [1820l] South America - jaciek - 27-06-2013

Sump 200x80x45 czyli 720l. Sump musi byc uczciwy coby zmiescic do niego w razie potrzeby rozne wynalazki filtracyjne. Zreszta nawet pomijajac ilosc zloza duzy sump=wiecej wody w obiegu co juz robi spora roznice dla ryb bo nagle z 2050l robi sie 2770l brutto wody w obiegu. Aranz bedzie dosc "kontrowersyjny" przynajmniej dla wielu- bo z zalozenia ma byc to gole szklo oklejone na czarno czyli taki hamerykanski łan fisz tank dla samych plackow i nic poza tym. Kiedys mialem marble motoro 45-50cm srednicy i to co taki placek potrafi zrobic z piachem na dnie przez jedna noc potrafi przerazic nawet najbardziej wyrozumialych akwarystow


RE: [1820l] South America - piotrK - 27-06-2013

Chociaż dno zrób nie całkiem czarne, bo będzie widać tylko te ich jasne plamki Big Grin


RE: [1820l] South America - wachkala - 28-06-2013

A co z młodymi cichlami??? to już prawie 4 tygodnie, ile się uchowało?
Szkła nie ma co komentować, jednym słowem rewelacja.
Na sam widok mordka mi się uśmiecha i łezka w oku się kręci że może kiedyś i ja .... chyba w przyszłym życiu bo raczej nie w tym.

Miałeś może pomysł żeby swoją młodzież odchować tak do 8-10cm w jednym z takich zbiorników? Na filmach z amazonki cichle pływają stadami, takie stadko np 50szt młodych cichli, Twoich a nie kupionych, płynące ławicą to widok zapewne fantastyczny.


RE: [1820l] South America - jaciek - 28-06-2013

Witam, tak jak pisalem na poprzedniej stronce rybki maja 1,5 cm moze ciut wiecej. Kolega regularnie daje mi znac co tam u nich i podsyla foty. Z tego co mu odessalem ostatecznie zostalo chyba ok 30-40szt, reszta albo padla na samym poczatku albo nie chciala jesc i padla w pozniejszym czasie. To i tak rewelacyjny rezultat zwazajac ze odessalem mu maprawde niewiele ikry. Obecnie zjechalem z temp wody w duzym akwa do 25C zeby przestaly sie trzec, bo doszlo juz do tego ze ostatnie dwa tarla mimy w odstepie 2tyg (wczesniej tarly sie regularnie co 3tyg). Niech samica odpocznie bo to w koncu nie fabryka kawioru i mysle ze takie regularne tarla nie wychodza jej na zdrowie? Chyba ze sie myle? Kurde nie mam pojeciaTongue
O utrzymalniu maluchow nawet nie myslalem bo brak mi czasu i zapalu zeby szykowac im jakies specjalne papu i patrzec zeby nie wciagnal filtr/komin. No i co z tym pozniej zrobic? Sprzedac? Oddac? Jakbym sprzedal tanio to kupia tacy u ktorych powedruja te ryby na 500l a z doswiadczenia wiem ze dorosle nawet 4cichle wygladaja niesmacznie na akwa 280x100 i przy tarle robi sie problem bo zajmuja zbyt duze terytorium.
Sproboje potrzymac placki na golym szkle i zastanawiam sie czy jak mi sie spodoba to nie pojde w samo szklo u cichli tylko problem jest w tym ze nie okleilem dna na czarno gdy stawialem akwa. Mam kilka pomyslow jak z tym sobie poradzic ale nie wiem jakby sie sprawdzily..


RE: [1820l] South America - puzon - 28-06-2013

jaciek,

nie wiem czy komfortową sytuacją dla Leonów będzie brak podłoża. Mój placek jak się zestresuje lubi się zakopać w piasku i odpocząć. Co do żerowania, to płaszczki przeczesują dno w poszukiwaniu pożywienia, więc nie wiem czy dobrym pomysłem jest brak podłoża. Wygląda to wg. mnie efektownie, ale nie wiem czy nie będzie zbyt stresogenne dla tych rybek.

5!


RE: [1820l] South America - jaciek - 28-06-2013

Ostatnio bardzo madra osoba z wieloletnim doswiadczeniem w temacie plaszczek powiedziala mojemu znajomemu ze akwarium to nie rzeka zeby plaszczki mialy sie przed czym chowacSmile Piach zawsze mozna wsypac ale mysle ze obedzie sie bez. Moje obecne leopoldziaki czekaja na golym szkle w 240l i jak tylko wejde do pokoju to kleja sie do szyby jak psy. Jak przeciagne reke po przedniej szybie to one plyna za nia czekajac na zarcie. Pomijam filmy na jutjubie bo to inna bajka ale ostatnio widzialem kilka baniakow na z zywo z plackami na golym szkle i nie widzialem oznak stresu, niepokoju, dziwnego zachowania. Ryby zawsze smigaly po calym baniaku i kleily sie do szyb w oczekiwaniu na zarcie. Dodatkowo swoje zrobi ciemny klimat i slabe ledowe oswietlenie. Mysle ze inaczej placek czuje sie plywajac po "bialym" piachu doswietlonym kilkuset watami ze swietlowek a inaczej w takim mroczku. Zreszta zauwaz ze u Adama leopoldi tez nie ma sie gdzie zakopac bo nie ma piachu i ryby jakos zyja, jedza i rozmnazaja sieSmile Mysle ze wszystko zweryfikuje czas


RE: [1820l] South America - piotrK - 28-06-2013

Płaszczki powinny być obojętne (choć nie wiem jak to wpłynie na higienę ich skóry - nie będą miały się o co ocierać), ale Cichlom bym podłoża nie zabierał. Pielęgnice potrzebują substratu by czuć się pewnie.


RE: [1820l] South America - Sverting - 28-06-2013

Co robiły nie tak z piachem? Zrzucały na jedną stronę? Zasrywały go tak bardzo?