Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Niebo, chmury, burze... - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Niebo, chmury, burze... (/thread-1448.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Niebo, chmury, burze... - piotrK - 21-07-2013

Trochę nieba jest. MS Windows' "Bliss" ("idylla") po mojemu Big Grin


RE: Niebo, chmury, burze... - Tomas - 13-09-2013

Miło się to oglądało Smile
Ansel Adams mógłby popaść w kompleksy przy niektórych fociach Wink

Teraz coś o ode mnie:
wrocławskie niebo:
   
   

i norweskie klimaty:
1.    
2.    
3.    
4.    
5.    
6.    
7.    
8.    
9.    

mam nadzieję, że nie zanudziłem..
Poproszę o nazwy tych charakterystycznych chmurek, które się pojawiły na zdjęciach Smile


RE: Niebo, chmury, burze... - novi - 13-09-2013

Chmury soczewkowate (Altocumulus lenticularis), utrzymują się w masach powietrza spływającego z gór.
Jak dla mnie to zdjęcie nr 7=naj, choć wszystkie klimat ciekawy mają.
Niebo, chmury, burze... woda
   
   
   
   
   
   


RE: Niebo, chmury, burze... - jjacek - 14-09-2013

Wrzesniowe - pogodne niebo....


RE: Niebo, chmury, burze... - piotrK - 14-09-2013

Fajowe światło Smile


RE: Niebo, chmury, burze... - Tomas - 17-09-2013

Dajcie już spokój z tym słodzeniem Wink
Przejdźmy do poważniejszego tematu, jakim jest...
.
...wyjaśnienie zjawiska "podwójnej tęczy" i odwrotnego ułożenia kolorów w tej "drugiej".
Niestety, nie pamiętam ze szkoły, by taki temat kiedykolwiek się pojawił na lekcjach przyrody czy geografii.
Pierwszy raz spotkałem się z tym zjawiskiem kilka lat temu i gdybym wówczas nie wykonał zdjęcia tych tęcz, to nie uwierzyłbym, że takie zjawisko może mieć miejsce. Po 15 minutach tylko zdjęcie upewniało mnie, że nie miałem mroczków Big Grin i działo się to naprawdę.
Podobne zdjęcie pojawiło się w tym temacie i problem powrócił Smile
Proszę o dar wiedzy - oświećcie "niewiedzącego" Smile


RE: Niebo, chmury, burze... - Martinezio - 17-09-2013

To jest tzw podwójną refrakcja, jesli dobrze pamiętam. Światło częściowo odbija sie na wewnętrznej stronie kropli i nierozszczepione biegnie pod zmienionym katem dalej. Następnietrtrafia na kolejna krople wody i tam sie rozszczepia, a jego kat padania zostaje przez wode tak zmieniony, ze wraca do obserwatora.
Poszukaj na Wiki i teczach i jej rodzajach. Kiedys znalazlem nawet osobna strone poswiecona w całości temu zjawisku Smile


RE: Niebo, chmury, burze... - Krawc - 18-09-2013

(17-09-2013, 17:16 PM)Martinezio napisał(a): To jest tzw podwójną refrakcja, jesli dobrze pamiętam. Światło częściowo odbija sie na wewnętrznej stronie kropli i nierozszczepione biegnie pod zmienionym katem dalej. Następnietrtrafia na kolejna krople wody i tam sie rozszczepia, a jego kat padania zostaje przez wode tak zmieniony, ze wraca do obserwatora.
Poszukaj na Wiki i teczach i jej rodzajach. Kiedys znalazlem nawet osobna strone poswiecona w całości temu zjawisku Smile

Dokładnie - światło odbija się przez odbicie podwójne - wtedy jest to tęcza wtórna czy jakoś tak.


RE: Niebo, chmury, burze... - reeadon - 21-09-2013

Niechciałem zakładać nowego watku więc wstawiam tutaj foty z ostatniego wypadu na mazury, miej. Babięta, środkowo-górny bieg rzeki Krutynia.


   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   


RE: Niebo, chmury, burze... - Kilerka - 21-09-2013

Ładny temat na ładne widoki Wink

[Obrazek: 7t3z.jpg]