Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko (/thread-1384.html)

Strony: 1 2


[96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - BenusS91 - 18-06-2012

Witam
Chciałbym zaprezentować swój zbiornik . Zaplanowałem sobie że stworzę coś o tematyce "Czarnych Wód Amazonki " . Czy mi się udało to już pozostawiam wam do ocenie Smile

1. 80x30x35
2. 2x24 W
3. Tetra Ex 700
4. Grzałka
5. Nie mierzone
6. Korzenie,liście dębu,szyszki olchowe
7. 1+1 Thorichthys ellioti
5 - Otocinclus affinis
1 - L316
1- Ancistrus dolichopterus
8. Anubias
Cryptocoryne wendii brown
10.
Całość
   
L316
   
Samica
   
Samiec
   

Wieczorem postaram się wstawić zdjęcia w lepszej jakości Smile


RE: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - piotrK - 18-06-2012

Akwarium ładne, aczkolwiek pod jednym względem planu nie zrealizowałeś :-) Mianowicie Thorichthys maculipinnis (nie ellioti - to młodszy synonim) nie pochodzą z Czarnych, kwaśnych wód Amazonii, a z twardych i zasadowych rzek Ameryki Centralnej (konkretnie płd. Meksyku). Pielęgnice są elastycznie i nie powinny mieć problemów z przetrwaniem w takiej wodzie, ale bardziej odpowiednie dla nich byłaby twarda kranówka. Bardziej pasowałyby tam jakieś Apisto, zarówno pod względem wystroju, i reszty obsady. Wiesz może jaką masz karnówkę? Rozumiem że nie masz środków do mierzenia wody ale można to oszacować jeśli powiesz gdzie mieszkasz.


RE: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - BenusS91 - 18-06-2012

Mieszkam w Legionowie a testy zrobię jutro i wszystko napiszę Smile Dzięki za informacje o tym z skąd pochodzą moje pielęgnice Smile i teraz chyba muszę zmienić nazwę tematu Smile Pozdrawiam


RE: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - mei - 18-06-2012

A czy to akwarium nie jest trochę przymałe dla T. maculipinnis? Jeśli chodzi o aranżację, ja bym się pobawiła jeszcze z ustawieniem korzeni, bo trochę tak jakby bez pomysłu jest teraz ale ogólnie nie jest źle Wink


RE: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - piotrK - 18-06-2012

Racja mei, powinienem był napisać "Bardziej pasowałyby tam jakieś Apisto, zarówno pod względem wielkości akwarium, wystroju, i reszty obsady.". Dorosła para powinna mieć do dyspozycji minimum 1m akwarium.

Jeszcze jedno - miej na uwadze, że pielęgnice to bardzo skoczne ryby, a z tego co widzę to akwarium nie jest przykryte.


RE: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - BenusS91 - 18-06-2012

W takim razie będę musiał przemyśleć obsadę chodź już ponad 3 miesiące mam je więc trochę żal się z nimi rozstawać Smile Tak akwarium mam otwarte bo wcześniej bawiłem się trochę w akwa roślinne Smile


RE: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - trofek - 19-06-2012

BenusS91 daj jeżeli możesz lepsze fotki zbrojnika, ale już Ci powiem że to nie jest Hypancistrus sp. L316. Mam wrażenie (niestety bardzo słaba jakość zdjęcia i mało widocznych cech), że jest to prawdopodobnie albo Peckoltia albo Panaqolus/Panaqua.
Jak zrobisz lepsze fotki, to spróbujemy zidentyfikować.


RE: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - Killifish - 19-06-2012

BenusS91 cieszę się, że jesteś z nami i dzięki temu poznasz prawidłowości, których brakuje w twoim akwarium. Przemyśl, pytaj, czytaj... i wstaw fotki zbrojnika Wink masz niepowtarzalną okazję poznać co to za ryba Smile


RE: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - BenusS91 - 19-06-2012

Zbadałem parametry wody oto one :

NO3- 10
NO2 - 0
Gh - 21
KH - 15
Ph - 7,6
Cl2Mg - 0
Testy robione paskami firmy JBL
Zrobiłem zdjęcie też zbrojnika
   

Mała niespodzianka te czarne punkty to narybek Big Grin
   

I jeszcze jedno zdjęcie samca Smile
   





RE: [96L][Ameryka Południowa] BW Amatorsko - piotrK - 19-06-2012

Zatem parametry wody masz idealne dla Ameryki Środkowej, natomiast dla wielu ryb z Czarnych Wód które chciałeś uzyskać w tym akwarium są one nie do przyjęcia. Jak pielęgnice podrosną i je oddasz będziesz musiał pomyśleć o albo zakupie filtra RO, dzięki czemu będziesz mógł stworzyć prawdziwe BW, albo wyborze innych pielęgnic, które będą zadowolone w Twojej wodzie.

Gratuluję narybku. Smile