Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Microsynodontis batesii lub christyi (?) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Inne ryby i mieszkańcy naszych akwariów (https://cichlidae.pl/forum-45.html)
+--- Wątek: Microsynodontis batesii lub christyi (?) (/thread-1378.html)

Strony: 1 2 3


Microsynodontis batesii lub christyi (?) - Ruki - 16-06-2012

Właśnie, Daniel. To będzie M. batesii czy christyi?
Ogólnie to się zakochałem w tych małych szkrabach. Smile


RE: Microsynodontis batesii lub christyi (?) - pawel060 - 17-06-2012

Fajne rybska, niedługo i ja się będę nimi cieszyć Smile


RE: Microsynodontis batesii lub christyi (?) - Topielec - 21-06-2012

Wyglądają bardzo ciekawie dlatego czekam na dalszy materiał zdjęciowy/opisowy/filmowy Smile


RE: Microsynodontis batesii lub christyi (?) - pawel060 - 20-07-2012

Wcześniej przesiadywały pod liśćmi, teraz je trochę uprzątnąłem i dałem korzenie więc na nich czasem siedzą Big Grin Fajne sumiki, nieco skryte.


RE: Microsynodontis batesii lub christyi (?) - Ruki - 23-07-2012

Ja ze swojej strony radzę uważać z Sera Mycoforte przy nich. Nie wiem co ten środek zawiera(brak opisu na opakowaniu), ale sumy zaczęły zachowywać się jak na haju. O maj gat


RE: Microsynodontis batesii lub christyi (?) - Krystian1982 - 26-08-2012

U mnie widać je bardzo rzadko. Pojawiają się czasami po zgaszeniu świata, ale 90 % czasu spędzają w szczelinach korzeni. Do tego to żywe odkurzacze na pokarm i dzięki wybrednym Procatopus mają spore używanie. Zauważyłem u nich zachowania terytorialne polegające na przeganianiu słabszego osobnika lub też osobnika tej samej płci. Uważajcie przy wyciąganiu korzeni z wody lub innych kryjówek. U mnie potrafiły wczepić się w szczeliny korzeni i tylko dzięki temu że obejrzałem je dokładnie po wyjęciu z baniaka znalazłem brakujący gatunek z obsady Smile


RE: Microsynodontis batesii lub christyi (?) - pawel060 - 26-08-2012

To prawda siedzą cały czas na korzeniu lub pod liśćmi. Potrafią się bardzo dobrze kamuflować. Wypływają czasem do jedzenia no i po zgaszeniu światła. Potrafią faktycznie być terytorialne, wobec innych gatunków sumów jak i inne gatunki wobec ich. Taka już chyba ich natura, że czasem się przy jedzeniu pokłócą, albo jak im nieproszony sąsiad pod liść wpadnie Wink


RE: Microsynodontis batesii lub christyi (?) - Ruki - 06-10-2012

Pawle, jak tam Twoje micro? Rosną coś? Bo moje w sumie stoją w miejscu, tylko brzuch się im zaokrągla. Big Grin


RE: Microsynodontis batesii lub christyi (?) - K-Pon - 06-10-2012

Moje zakupione wtedy co twoje urosły masakrycznie :/
Z 4 szt. 2 mają po 8-9 cm, 2 mniejsze po ok. 7 cm.


RE: Microsynodontis batesii lub christyi (?) - pawel060 - 07-10-2012

Troszkę urosły, ale nie wszystkie. Jako że nie widzę ich wszystkich na raz nie jestem w stanie stwierdzić dokładnie, ale 1 na pewno jest już całkiem spory ma ok 6-7 cm. Reszta chyba zbyt wiele nie urosła od momentu wpuszczenia, może z 1cm.