Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Pelvicachromis kribensis "Lokunje" - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Inne rejony Afryki, Madagaskar, Azja (https://cichlidae.pl/forum-61.html)
+---- Wątek: Pelvicachromis kribensis "Lokunje" (/thread-1359.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - Ruki - 10-08-2012

Co mam? Już wiadomo, że jest to albo Dehane albo Nyong. Smile Teraz czekam tylko na fotkę nowego samca "Edea" K-Pona i się rozwiąże czy to ta sama forma. Smile


RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - Killifish - 10-08-2012

Sam jestem ciekaw, co z tego wyjdzie. Faktem jest, że wyszło nie to co miało. Teraz pytanie, czy celowo?
I znów ja robię za złego policjanta, Ruki detektywa, a K-Pon dostanie puchar Big Grin


RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - Ruki - 20-08-2012

Zadałem Antonowi pytanie w sprawie pokrewieństwa formy Nyong do formy Dehane.
Cytat:with all the forms from the Nyon region or immediately south of Nyong here seems to be some stronger confusion at moment, I hope that Cyrille will make some collections of his own soon o different places so that it can be cleared more exactly. But in general, it is not to exclude that all the fish from several tributaries of the Nyong are looking like the Dehane-form.

Pewnie trzeba będzie poczekać na przeniesienie kameruńskich P. taeniatus do osobnego gatunku- wtedy pewnie kwestia poszczególnych form będzie lepiej poznana.


RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - Ruki - 24-08-2012

No, dla wiernych czytaczy. Smile O pokrewieństwie Dehane i Nyong ciąg dalszy. Wink
Anton Lamboj napisał(a):And even when Nyong and Dehane are possibly the same form (not subspecies, this is something different) , for moment it would be better not to mix them before we are not 100% sure.

No i dodam trzy fotki mojej samiczki. Wink



RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - piotrK - 26-08-2012

To i ja coś dodam w temacie:
Ted Judy, TFH Magazine Nr 11/2011 napisał(a):The habitats vary greatly, from medium-size streams in the Kienke system to small streams […] in the Dehane and Lokoundje areas. The varietes from this area are well documented and exported from Cameroon in enough numbers […]. All of the varietes in this area look similar with some minor differences in the number and size of spots, though there is considerable variability in specimens of each population. They are so similar to each other and yet variable within their populations, that unless one is absolutely where the fish were collected, it is impossible to say for sure where an unidentified fish comes from. The females are even harder to differentiate. [...] These populations of P. taeniatus are reproductively separated from each other in the wild.
W skrócie:
Formy z okolic Dehane i Lokoundje, sprowadzane dość często, i są do siebie bardzo podobne. Różnice między populacjami są "rozmazywane" przez zróżnicowanie między osobnikami każdej populacji. Dlatego bez określonego miejsca, gdzie dane ryby zostały złowione, często nie da się ich odróżnić, zwłaszcza samic. Populacje te w naturze są od siebie odizolowane.

Ogólnie to potwierdzenie tego, co dotychczas uzyskał Ruki.


RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - Ruki - 30-08-2012

Samica została zidentyfikowana przez Antona jako:
Cytat: is that these females are south Cameroon, no Wouri, no Moliwe, no
Nigeria.
Big Grin

Swoją drogą, od 2 dni ostre tańce u mnie, dziś im zaserwowałem podmiankę więc może uda się je wytrzeć. Smile Na jednej z poniższych fotek widać zdzieranie przez samicę "aufwuchs" z liścia. Smile


RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - mei - 30-08-2012

Mimo problemów z dokładną identyfikacją, to przyznam że świetne masz te ryby Smile Zdjęcia też niezłe, tak samo jak bajzel, brud i syf w baniaku Big Grin Ale jak widać powyżej, ryby to uwielbiają a przecież to najważniejsze Smile


RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - Ruki - 30-08-2012

Dziękuję dziękuję. Smile Szkoda tylko, że nie udało się na forum ściągnąć większej ilości osób mających barwniaki. Wink
No syfek w baniaku to rasowy aufwuchs i jak widać ryby go zdzierają namiętnie z liści. Smile


RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - Ruki - 17-09-2012

I są pikselki. Smile


RE: Pelvicachromis taeniatus "Lokunje" - mei - 17-09-2012

Słitaśne maluchy i widzę, że gromadka dosyć liczna Big Grin Gratuluję Smile