Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Wykopki<Killifish> & Konserwy<macben> - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Pozaakwarystycznie (https://cichlidae.pl/forum-32.html)
+--- Wątek: Wykopki<Killifish> & Konserwy<macben> (/thread-1357.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Wykopki - dator - 16-07-2012

Mei, nie przejmuj się - dlatego przenosimy w wiadrach piach jedynie do akwariów, bo nie trzeba wkuwać żadnych datBig Grin.


RE: Wykopki - Ruki - 16-07-2012

(16-07-2012, 16:30 PM)mei napisał(a): szczególnie terenami Międzyrzecza (nie polskiego, tylko chodzi mi o Mezopotamię).
Król królów Gilgamesz to mój idol jeśli chodzi o historię. Big Grin




RE: Wykopki - Killifish - 16-07-2012

(16-07-2012, 16:09 PM)dator napisał(a): Czy można się tego wyuczyć, czy też trzeba się urodzić z taką wyobraźnią, żeby w zabrudzonych wykopaliskach, nawet tych najmniejszych, odnajdywać konkretne elementy/części dóbr materialnych? Pytam, bo w życiu bym nie wpadł, że coś tam, coś tam, to kawałek wiadra. Albo ten trzewik... zwalił mnie z nógWink.
Czy macie specjalizacje? Przecież nie można ogarnąć jednym umysłem średniowiecznego pieca i magazynka na amunicję z II WŚ. A może Jesteście geniuszamiConfused?

Darku... mamy specjalizacje. Grunt to dobrze zgrana ekipa o szerokiej wiedzy, ktoś jednak musi to całościowo ogarniać jednak, zatem może nie geniusze ale pasjonaci... Też ogarniasz pielęgnice z CA i gurami Wink


RE: Wykopki - mei - 16-07-2012

Ruki a czemu? Że ze złego zrobił się dobry, czy że walczył z kolesiem, którego nie mógł pokonać i się z nim zaprzyjaźnił? Wink Trochę różnych historii o nim jest, część to jeszcze tylko legendy, część już wiemy z odkryć. Mnie zawsze bardziej fascynowało, że w Mezopotamii powstały kultury z bogatą wiedzą, umiejętnościami itp. i było to wcześniej niż wielki Egipt. Zresztą, zastanawiał mnie zawsze fakt, że w każdej kulturze starożytnej na świecie występują piramidy. Nawet w Polsce są piramidy. Mam na ten temat swoje jakieś tam teorie, jedne mniej poważne, inne bardziej Wink


RE: Wykopki - Ruki - 16-07-2012

Mei, a jakoś tak, miał chłop rozmach. Smile Swoją drogą spory udział miała postać Gilgamesha w japońskiej serii visual novel Fate po której się nim trochę zainteresowałem i poczytałem. Smile
Swoją drogą to mnie najbardziej zadziwia to co religia zrobiła z tamtymi obszarami. Niegdyś wspaniałe kultury a teraz religijny zaścianek. :/


RE: Wykopki - Killifish - 18-07-2012

Wnętrze pieca nr 3 i widoczne 2 garnki (bliżej ganek A, dalej garnek B)
   

Eksploracja garnka A
   

Garnek B
   

Ruszt z kości (ponownie) i garnek B
   
   
   




RE: Wykopki - Killifish - 25-07-2012

Trochę ciekawych fotek wrzucę... Cool

Co widać na zdjęciu?
   

Torcik...
   

Co to?
   

Kilka ujęć...
   
   
   




RE: Wykopki - mei - 25-07-2012

Killi trupy odkrył :o Naruszył ich wieczny spoczynek... Nieładnie Tongue

A tak na poważnie, z jakiego okresu mniej więcej pochodzą? Dobrze mi się wydaje, że są spalone? Dalej kopiecie w tym samym miejscu co studnia?


RE: Wykopki - Killifish - 25-07-2012

2 i 3 zdjęcie jest z tego stanowiska co studnia. Pochówki, rożnie, od średniowiecza do XVII w. To nie jest spalenizna, chodzi zapewne o zdjęcie 4 Wink - tak wygląda ciało ludzkie po kilkuset latach.

Ogólnie kończymy na miejscu studni już.


RE: Wykopki - mei - 25-07-2012

Tak, taka czarna ziemia, myślałam że to od spalenia Wink Te szkielety będą potem jeszcze jakoś badane? Co się z nimi stanie, zostaną gdzieś przeniesione czy jak? A nie zachowały się przy nich jakieś ozdoby, koraliki itp?



100 pytań do... Tongue