Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa (/thread-1297.html)

Strony: 1 2


[112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa - koala0228 - 28-05-2012

Akwarium: 80x35x40- 112l
Ogrzewanie : grzałka z termostatem 150 W
Oświetlenie: 2x18 W T8 obie 6500K
Filtracja: filtr zewnętrzny Aqua Nova NCF-600
Podłoże: piasek do piaskownic z OBI
Flora:
Echinodorus angustifolius, Echinodorus amazonicus, Echinodorus harbig, Echinodorus Ozelot Red, Mech jawajski
Fauna:
- Microgeophagus ramirezi – 1 szt.
- Paracheirodon innesi- 15 szt.
- Corydoras paleatus – 3 szt.
- Otocinclus sp. – 5 szt.
Ozdoby:
Korzenie, kokosy, liście buku, szyszki olchy.
Parametry wody:
Podmiany z RO
- pH- 6,8
- KH- 3d
- GH- >4d
Mierzone za pomocą testów paskowych więc pewnie jakieś przekłamanie jest Wink
Szyszki mam słabe więc do zabarwienia wody myślę o zrobieniu armaty ale to dopiero plany Big Grin
A teraz kilka fotek:
Tak było na samym początku:
   
A tak po zmianach:
       
       
   
A taki jest stan na dzisiaj:
       
       
       
       
       
A oto i moja rybka :
   


RE: [112l][moje pierwsze akwa] - mady haze - 28-05-2012

Wujek zrobił dobra robote i Ty teżWink


RE: [112l][moje pierwsze akwa] - K-Pon - 28-05-2012

Akwarium niezłe Smile
Tylko martwią mnie te żabienice, strasznie marnie wyglądają.
Mam nadzieję, że nie zapomniałeś dołożyć jakiś kulek torfowych pod nie. Ja wielokrotnie robiłem ten błąd z podobnym jak u Ciebie efektem (nie przejmowałem się roślinami, ale teraz już staram się aby i im było dobrze Smile ). Żabienic są twarde i marnieją powoli. Pierwsze widoczne objawy to niedoboru zazwyczaj żelaza, później rozpad całych liści.


RE: [112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa - piotrK - 28-05-2012

Zmiana in+ , ale zrób jak mówi Krzysiek - trochę nawozu żabienicom nie zaszkodzi.


RE: [112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa - koala0228 - 28-05-2012

Kulki dałem podczas sadzenia roślin.
Trochę nawozu w słup wody też daję (węgiel, potas, żelazo i mikro) ale bez testów to nie wiadomo czego i ile.


RE: [112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa - polak.krk - 29-05-2012

Podoba mi sie. Powodzenia. Co do roslin, lej wiecej makro. Wink


RE: [112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa - Killifish - 29-05-2012

To może 3 słowa od prowadzącego Smile

Akwarium jest kompromisem między nami. Wiadomo co ja lubię - syf i herbatę. Jak kolega napisał, powoli będzie w ta stronę szedł. Każdy widzi jak to wyglądało, jak wygląda teraz, dużo pracy, setki wymienionych wiadomości ale nawet nie wiecie jak się cieszę, wiem że to będzie szło w dobra stronę, podstawy już są a że właściciel akwarium słucha i się sam rozwija to wiem. Nie zdradzę wielkiej tajemnicy, gdy powiem, że jakiś czas temu napisał mi, że jego akwarium wreszcie mu się podoba.

Do starych wyjadaczy akwarystycznych: polecam Wam, w miarę możliwości czasowych, wyłapać z ogółu taki matowy jantar i szlifowac go, coś musimy po sobie pozostawić i to wiedzę przekazać innym. Tyle wywodu.

Aha, ja bym dodał więcej syfu na dno. Wink Big Grin


RE: [112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa - ziemian - 29-05-2012

Akwa naprawdę fajnie zagospodarowane, ale jednak dorzuciłbym na dno jakiegoś liścia i więcej szyszuni.



RE: [112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa - Bernard - 29-05-2012

Apel do właściciela tego zbiorniczka - słuchaj wujka, ale pęd do syfku podziel przez 2 Wink
Przydałoby się zmienić grzałkę na mniejszą - o ile zbiornik nie stoi w zimnej piwnicy, spokojnie wystarczy 50 W. Taka grzałka jest krótsza i będzie mniej widoczna, jeśli umieścisz ją pionowo w rogu akwarium. No chyba, że artystyczny nieład ma obejmować także grzałkę... Wink


RE: [112l][Ameryka Południowa]moje pierwsze akwa - koala0228 - 30-05-2012

Grzałka na razie zostaje głównie z powodów finansowych ale będę miał to na uwadze.
Natomiast mam inne pytanko do Was. Jak widać na fotach jako wylot z filtra mam deszczownie która dość mocno cały syfek z akwa "zamiata" na tył.
Gdzieś czytałem że niektórzy ustawiają wylot od razu na szybę. Myślicie że to dobry pomysł?
Kilka razy walczyłem z jakimiś kożuchami na tafli wody i boję się że jak odwrócę wylot to znowu coś się pojawi :/