Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Warte obejrzenia - CA - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: Warte obejrzenia - CA (/thread-125.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30


RE: Warte obejrzenia - CA - piotrK - 21-03-2016

Oj myślę, że pielęgnice kłóciłyby się, że to symbioza. Owszem, czasem Astya wcinają to czego nie zjedzą pielęgnice przeszukujące dno (to by jeszcze był komensalizm) ale zjadanie młodych pielęgnic już nie jest takie fajne - przynajmniej w oczach par pilnujących młode Big Grin


RE: Warte obejrzenia - CA - piotrK - 12-11-2016

I za to kocham internet Smile Jeden z francuskich miłośników CA wrzucił całą serię filmów nakręconych przez Jeana Claude Nourissata podczas jego wypraw do Ameryki Środkowej. Filmy obejmują okres 1983-90. Już wtedy kręcił zdjęcia podwodne. Mnie zatkało - prawie jak Jacques Cousteau, tylko w słodkiej wodzie Smile

Będę sobie dozował odcinek po odcinku (albo obejrzę wszystkie na raz). Czasy niby nie odległe, ale ten obszar wyglądał te trzydzieści parę lat temu zupełnie inaczej.















To właśnie w czasie tych wypraw odkryto np. W. nourissati Smile

Miłego oglądania Cool


RE: Warte obejrzenia - CA - filas - 12-11-2016

Piękne filmy i niestety szkoda Jeana Sad
Sądzę, że sytuacja z niektórymi gatunkami na rynku była by dużo lepsza gdyby nadal żył.


RE: Warte obejrzenia - CA - piotrK - 12-11-2016

Na pewno w europie byłoby więcej Malgaskich gatunków, CA pewnie też. Tak czy siak filmy rewelacyjne.


RE: Warte obejrzenia - CA - Ornatum - 13-11-2016

(12-11-2016, 22:58 PM)piotrK napisał(a): I za to kocham internet Smile Jeden z francuskich miłośników CA wrzucił całą serię filmów nakręconych przez Jeana Claude Nourissata podczas jego wypraw do Ameryki Środkowej. Filmy obejmują okres 1983-90. Już wtedy kręcił zdjęcia podwodne. Mnie zatkało - prawie jak Jacques Cousteau, tylko w słodkiej wodzie Smile

Będę sobie dozował odcinek po odcinku (albo obejrzę wszystkie na raz). Czasy niby nie odległe, ale ten obszar wyglądał te trzydzieści parę lat temu zupełnie inaczej.















To właśnie w czasie tych wypraw odkryto np. W. nourissati Smile

Miłego oglądania Cool

Dzięki Piotr, dobry materiał.


RE: Warte obejrzenia - CA - Rysiek - 14-11-2016

Naprawdę kawał dobrej roboty Piotrek Big Grin wykonał mr. J.C. Nourissati Wink
i Ty teeeeeeeeż Smile Warto czasem trochę pokopać w internecie jak krecik.


RE: Warte obejrzenia - CA - piotrK - 14-11-2016

W sumie trafiłem przypadkiem, inny Centralsomaniak z Francji wrzucał filmy Jeana z Madagaskaru, ale tam nie było tyle zdjęć podwodnych bo tam nie ma gdzie filmować. Najważniejsze, że tych zostało mi jeszcze 4 do obejrzenia Big Grin


RE: Warte obejrzenia - CA - Ornatum - 25-11-2016

Coś dla oka:


Pozdrowienia z PanamySmile



RE: Warte obejrzenia - CA - Rysiek - 25-11-2016

Filmy kozak bardzo dobre.Szczególnie ten poniżej, gdzie kolo daję wywrotę do wody Wink
Promienie słońca przeszywające wodę z lekkim jasno błękitnym zabarwieniem super....normalnie barwa 5500K jak nic.
To był jakiś zamknięty nie wielki akwen bo zauważyłem tam pod wodę wzmocnienia.
Z siatki i kamieni zabezpieczające przed obsuwaniem się luźnego gruntu zapewne.


RE: Warte obejrzenia - CA - Ornatum - 25-11-2016

(25-11-2016, 16:32 PM)Rysiek napisał(a): Filmy kozak bardzo dobre.Szczególnie ten poniżej, gdzie kolo daję wywrotę do wody Wink
Promienie słońca przeszywające wodę z lekkim jasno błękitnym zabarwieniem super....normalnie barwa 5500K jak nic.
To był jakiś zamknięty nie wielki akwen bo zauważyłem tam pod wodę wzmocnienia.
Z siatki i kamieni zabezpieczające przed obsuwaniem się luźnego gruntu zapewne.
Mały akwen ale ładnySmile

Poniżej coś na dokładkę: