Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Fishhotel - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Fishhotel (/thread-11910.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Fishhotel - Tomek B. - 19-10-2022

"dobrze pamietam z czyjejś wypowiedzi, że odpad można lać do zbiorników z CA lub z Tangą"
Woda w j. Tanganika ma dosyć wysokie wartości KH, ale niespecjalnie wysokie GH. Ja bym odpadu do Tanganiki nie lał. Na temat Ca niech się znawcy wypowiedzą


RE: Fishhotel - el_polako - 19-10-2022

(19-10-2022, 22:04 PM)Goran napisał(a): Na razie odpad z ro idzie w kanał, ale szkoda mi go i chyba jedno akwarium poświęcę na twardą wodę. I tu licze na wasze podpowiedzi....
Po 1. - dobrze pamietam z czyjejś wypowiedzi, że odpad można lać do zbiorników z CA lub z Tangą ?

Tu chyba wjedzie @Papja cały na biało...



Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka


RE: Fishhotel - Papja - 19-10-2022

U mnie całość odpadu z osmozy idzie do przerobienia- jajożyworódki, żyworódki, pielęgnice z SA- Urugwaj, pielęgnice z CA, afrykańskie twardowodne, żółwie, traszki waltla, mineralizacja w niektórych zbiornikach na osmozie, wylęg artemii. Odpadem też zalewałem baseny czy mauzery na ryby lub rozwielitkę. Oprócz tego można takim odpadem podlewać ogród przykładowo. Odpadu ludzie się boją bo nazywa się odpad, a to bardziej zmineralizowana kranówka po filtrach- wyłapujących metale ciężkie, chlor i inne potencjalnie szkodliwe czynniki.


RE: Fishhotel - Ruki - 20-10-2022

Odpad jest git dla wszystkich ryb, które lubią wyższą przewodność wody, a nie mają specyficznych wymagań co do chemii wody. Dlatego można spokojnie lać taką wodę do baniaków z Tanganiką.

Jeśli chciałoby się być bardziej papjeskim od Papji, to wodę do Tanganiki za każdym razem należałoby przygotowywać z demineralki/RO, i odpowiednimi solami podwyższać zasadowość. @Tomek B. , w Tanganice zasadowość jest wysoka, ale nie należy jej mylić z KH. Smile KH nigdy nie może być większe od GH, gdyz jest jego składową.


RE: Fishhotel - Papja - 20-10-2022

Generalnie zasada jest taka, że ryby preferujące miękką wodę lepiej znoszą wodę bardziej twardą, niż na odwrót. Na odwrót jakbyśmy chcieli "przedobrzyć" i uznali, że damy rybie która wcale nie żyje w miękkiej wodzie samą osmozę to byśmy jej poważnie zaszkodzili- czasami takie ryby wręcz "puchną" od wody która napływa do ich ciała gdyż nie są w stanie przeprowadzać osmoregulacji.


RE: Fishhotel - Goran - 20-10-2022

Ok. Czyli dobrze pamiętałem .
A co z calvusami lub inną obsadą ? Preferowal bym zbiornik 90x40x40 pod tangę bo stoi już i czeka.


RE: Fishhotel - mimo12 - 20-10-2022

Calvusy będą za duże. Może jakieś muszlowce? Np. Telmatochromis temporalis 'shell'?


RE: Fishhotel - Goran - 20-10-2022

(20-10-2022, 12:00 PM)mimo12 napisał(a): Calvusy będą za duże. Może jakieś muszlowce? Np. Telmatochromis temporalis 'shell'?
Gdzieś wyczytałem, że nie wolno rosną to może zanim osiągną 10+ mogły by być ? Kurde podobają mi się skurczybyki... Smile


RE: Fishhotel - piotrK - 20-10-2022

Nie kupuj ryb, które "wolno rosną to dam je do za małego akwarium, a potem się pomyśli" Wink


RE: Fishhotel - LukaszW85 - 20-10-2022

(20-10-2022, 12:00 PM)mimo12 napisał(a): Może jakieś muszlowce? Np. Telmatochromis temporalis 'shell'?

Fajne ryby, nie nadają się jednak do połączenia z czymkolwiek ze względu na siłę i agresję.
Na dnie 90x40 da radę 1+3. Dwa samce nie wchodzą absolutnie w grę, silnijszy zabije słabszego.
Próbowałem połączyć dwa samce na dnie 80x80, nie ma takiej możliwości.
Jedynie na 290x50cm udało się im kiedyś dogadać.
I bardzo ważna sprawa, dieta mocno roślinna.
 
(20-10-2022, 12:34 PM)piotrK napisał(a): Nie kupuj ryb, które "wolno rosną to dam je do za małego akwarium, a potem się pomyśli" Wink

Albo się znudzą zanim dorosną, bo często rosną naprawdę powoli  [Obrazek: rotfl.gif]