Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Fishhotel - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Fishhotel (/thread-11910.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Fishhotel - Goran - 14-10-2022

(14-10-2022, 18:30 PM)Grzechu97 napisał(a): Zdradzisz na jakie gatunki jesteś nastawiony? Tongue
Jadę głównie po centralsy do akwarium w domu. A. nanolutea, P. panamensis i do tego miecze. A w fishhotelu ląduja obecne u mnie A. thomasi. Reszta zbiorników na razie bez konkretnych wskazań gatunkowych. Kierunki Afryka i coś z SA. Może skuszę się w jednym zbiorniku na coś z tangi.... jakieś muszlowce lub coś w tym stylu.


RE: Fishhotel - macioch - 14-10-2022

NH3/NH4 to jest jeden test. Idzie to w dobrym kierunku ale NO2 na poziomie 0,7 to jest bardzo dużo. Możliwe że przesadziłeś z podanym amoniakiem. Nie wiem ile trwała przerwa w dostarczaniu amoniaku, ale raczej bakterie poszły w forme przetrwalnikową a częściowo pozdychały. Niestety najlepiej nie przerywać podawania amoniaku i najlepiej podawać go w sposób wygodny i kontrolowany a jest na jeden prosty kosztujący ok 5 PLN sposób.

   

Ja bym po trochę pododawal amoniaku poczekal aż od razu będzie się utleniał do NO2 a o do NO3 i wtedy wpuściłbym ryby Oczywiście wszystko zależy od pojemności baniaka i i ilości ryb do wpuszczenia. Można zawsze też wpuszczać po trochę i dokręcić cykl azotowy rybami. Z tym że to oczywiscie nie przy NO2 0,7. Tak ja to widzę ale na mało czym znam się w życiu mniej niż na chemii więc proszę mnie popoprawiac


RE: Fishhotel - Goran - 14-10-2022

@macioch zdziwisz się, ale o chemii wiem jeszcze mniej niż Ty Smile nawet nie jestem pewien czy pisze się przez samo h czy ch .....
No2 równe 0,7 to i tak pewnie połowa tego co było ostatnio. Zbiornik ma 140 l i już pływają w nim ryby. Przeniosłem tam resztki razbor klinowych i szczupieńczyków karłowatych jeszcze zanim no2 wystrzeliło w kosmos. O dziwo wyglądają na zdrowe, smigaja po całym zbiorniku, jedzą, a szczupieńczyki nawet dzisiaj podchodziły do tarła.


RE: Fishhotel - Ruki - 15-10-2022

Coś nie bangla z tymi wynikami testów. Jeśli startowałeś na starych filtrach/gąbkach to trzeba się postarać by cykl nie wystartował w sposób odpowiedni. Jeśli wpuściłeś ryby, a widzę że obsada nie jest zbyt bogata, to powinno się wszystko samo ustabilizować. Przygotuj się na awaryjne dodatkowe podmianki i tyle. Barwniaki Thomasa będziesz redukował do parki czy zostawiasz sobie układ 1+2.


RE: Fishhotel - Goran - 15-10-2022

Zbiornik dla thomasków jest chyba na ostatniej prostej.... no3 koło 5, no2 znacznie poniżej 0.05. Jeszcze dzień o będą raczej zera....
Spróbuje wpuścić thomasy w tym układzie co są czyli 2+3 i będę obserwował co się będzie działo. Zagrace bardziej dno i może się uda. A co @Ruki twoich jest za mało?

Wracając do testów.... W drugim zbiorniku startowanym na nowych filtrach i tylko starej wodzie jest kiepsko na razie Smile nh3 wynosi 1, no2 brak skali a no3 powyżej 20. Jutro odkużę hamburga w domu i doleje wszystko tutaj.


RE: Fishhotel - Ruki - 15-10-2022

Nie, moich jest w sam raz. Wink I na szczęście nic nie odchowują na razie. Big Grin


RE: Fishhotel - Goran - 16-10-2022

Moje właśnie wczoraj wyprowadziły stadko na pierwszy spacer ale jutro dorosłe trafią do fishhotelu bo no2 jak przewidywałem jest
   
Dziś w nocy akcja łapanie.... powyciagam jak najwięcej patyków i gratów to może pójdzie szybko.


RE: Fishhotel - Goran - 16-10-2022

Szybko poszło Smile wpadłem na pomysł, i przegonilem wszystkie na jeden koniec akwarium i szybko wstawiłem gąbkę w poprzek. W ten sposób miały do dyspozycji jakieś 50 cm zbiornika, a nie 2,4 m Smile
Od kilkudziesięciu minut są już w nowym zbiorniku i powoli poznają nowe 4 kąty.

Samice szybciej zabrały się za zwiedzanie. Samce pochowały się na dłużej, jeden pod patykami z anubiasem, a drugi pod buckiem.
Całkiem możliwe, że tak podzielą się rewirami, bo po pewnym czasie ten pod buckami zaczął bronić terenu.
Wydaje mi się, że dla drugiego tak bliskie sąsiedztwo nie jest komfortowe i z przyzwyczajenia próbuje odpłynąć dalej i co jakiś czas szoruje pyskiem po bocznej szybie

Na koniec pierwsza fotka fishhotelu .. Wiekszość to jeszcze prowozorki, ale nie od razu Kraków zbudowano Smile
   


RE: Fishhotel - mimo12 - 17-10-2022

Typ akwarium, który lubię. Bardzo mi się baniak z Thomasami podoba. Powodzenia w dalszej budowie rybnego pokoju. Oklasky


RE: Fishhotel - Goran - 19-10-2022

Fishhotel poza domem ma ten minus, że nie mogę obserwować ryb tak długo jak bym chciał albo jaka jest potrzebna. A pewnie powinienem więcej, bo sytuacja w zbiorniku thomasów jest dynamiczna. Na ta chwilę jedna z samic jest gotowa do tarła, wygląda też na to, że wybrała już ojca swoich pociech. Pozostale dwie są przeganianie zarówno przez parę jak i drugiego samca. Mam lekkie obawy, że jednak dno 90x40 to za mało na układ 2+3. Może gdyby od małego były w takim zbiorniku ..... poczekam i w razie potrzeby będę reagował. W razie czego domyka się cykl azotowy w drugim 140l i w 54 l.
Do zalania zostalo mi na razie jeszcze jedno szkło 140 l i 96 l. I mam dylemat. Na razie odpad z ro idzie w kanał, ale szkoda mi go i chyba jedno akwarium poświęcę na twardą wodę. I tu licze na wasze podpowiedzi....
Po 1. - dobrze pamietam z czyjejś wypowiedzi, że odpad można lać do zbiorników z CA lub z Tangą ?
Po 2. - co z Tanganiki mogło by się zmieścić w jednym z wolnych zbiorników ? Może A. Calvus?