Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Fishhotel - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Fishhotel (/thread-11910.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


RE: Fishhotel - Ruki - 21-10-2022

Dlatego można podbić spokojnie przewodność solą(niejodowaną). Big Grin


RE: Fishhotel - Tomek B. - 21-10-2022

Chlorki? Chyba należy unikać. Jeżeli już pozostaniemy przy Tanganice, to raczej soda oczyszczona :-)


RE: Fishhotel - Papja - 21-10-2022

Soda oczyszczona dobrze działa jako bufor, ale nie podbija zbyt efektywnie pH. Słyszałem, że w momencie gdy potrzebujemy solidnego podbicia pH to niektórzy używają nawet sody kaustycznej w Tanganice Big Grin.

Jeżeli chodzi o sól kuchenną to pielęgnice z zasady ją bardzo dobrze znoszą. Ryby dobrze też znoszą wodę po zmiękczaczach centralnych- jakbym miał wybór pomiędzy zwykłym kranem a kranem po zmiękczaczu w przypadku "dużej" SA typu jakieś Cichla czy płaszczki, gdzie ciężko przy tej skali akwarium o wodę z osmozy, to wybrałbym na pewno zmiękczacz centralny.


RE: Fishhotel - Goran - 21-10-2022

No i mam już jasność w temacie A. thomasi na dnie 90x40. Do wczoraj było znośnie, ale dziś jedna samica siedzi na jajkach i już jest masakra. O ile samice jakoś jeszcze wyglądają, to drugi samiec na pierwszy rzut oka wyglądał na martwego. Na szczęście jeszcze dycha więc co prędzej odłowilem go do drugiego akwarium. Co prawda NO2 jest tam jeszcze powyżej 0,05 ale w tym do rana by nie dotrwał na 200%. Odlowilem to szumnie powiedziane... po prostu włożyłem rękę i go zgarnolem z dna. Obawiam się, że pozostałe dwie samice też muszę przenieść.


RE: Fishhotel - Ruki - 21-10-2022

(21-10-2022, 18:31 PM)Tomek B. napisał(a): Chlorki? Chyba należy unikać. Jeżeli już pozostaniemy przy Tanganice, to raczej soda oczyszczona :-)

Czemu trzeba unikać? Popatrz jakie jest zasolenie w j. Tanganika, stężenie chlorków sięga nawet do 30-40 mg/l, gdzie w Malawi mówimy o ledwie 3-4 mg/l. Wink


RE: Fishhotel - Tomek B. - 21-10-2022

No prawda, ten pan o niemieckim nazwisku na A się kłania :-)


RE: Fishhotel - Goran - 22-10-2022

Niestety samiec nie przeżył Sad pierwsza i mam nadzieję ostatnio ofiara przy powstawaniu fishhotelu. Odlowilem też jedną samice, ale widzę, że druga jakoś sobie radzi... samiec ma litość dla kobiet i nie maltretuje ich jak konkurenta... może je zostawić jednak w zbiorniku ?


RE: Fishhotel - Goran - 24-10-2022

Z wyjazdu po centralsy przywiozłem też nowych lokatorów do fishhotelu. Są to P. kribensis "Lokoundje" F1 w ukladzie 1+2.
Mam sentyment do Pelvicachromis i jakieś musiały tu zagościć. W ten sposób dwa szkła są zalane i obsadzone. Pewnie dokupie jakieś towarzystwo do kribensów,.... tylko jakie....... ?
Na koniec nowy pomysł.... jako, że trafiło do mnie kilka sztuk nadprogramowych nano pomyślałem nad dodatkowym szkłem z CA zamiast z tangą. Było by to połączenie nano
z np Thorichthys meeki.
Jeśli ktoś posiada nadwyżkić maluchów z jakichkolwiek Thorichtys proszę pisać.


RE: Fishhotel - Goran - 29-10-2022

Z pierwszego tarła thomasów nic nie wyszło. Czyli zero plusów i same minusy, bo straciłem samca , a pozostałe dwie samice trafiły do oddzielnego akwarium, z którego zrobił się OIOM. Jedna jest w stanie stabilnym, ale wygląda kiepsko. Straciła całą pletwę ogonową... niby jak ja odlowilem jeszcze ja miała... może ta druga dobija ja powoli. Jednak szkła poza domem do szybkiej reakcji ratunkowej to nie jest dobra lokalizacja, zwłaszcza, że nie było mnie 3 dni. Nie mam nic do leczenia i dopiero w poniedziałek coś kupię. Co polecacie ?

U P. kribensis na razie spokój. Większa samica odrobinę przegania mniejszą, ale z kolei samiec wygląda na bardziej zainteresowanego tą mniejszą. Widoczne woli młodsze lub drobniejsze Smile
Wieczorem startuje z kolejnym zbiornikiem pod CA. Będzie spokojnie dojrzewał A ja pomyślę co tam wpuścić poza Nano.
Edit...
Właśnie zalewam CA i obserwuje kribensisy.... i czuje się jak na drugim sezonie " Barwniaków kronika wypadków miłosnych " . Te to zawsze były zakręcone w kwestii uczuć Smile
Nie będę tym razem streszczał tej miłosnej telenoweli i was zanudzał Smile oby tylko nie doszło do tragedii.


RE: Fishhotel - Goran - 04-11-2022

Jednak streszcze w kilku słowach kribensisów rozterki miłosne Smile
- samiec randkuje z mniejszą samicą, ale na razie chodzą tylko na kolację bez śniadania.
- większa samica zazdrosna pręży się i kusi samca ale on ma to pod płetwą ogonową, a ona przegania mniejszą.
- mniejsza samica gdy jest przeganiana szuka ratunku u boku samca, który od czasu do czasu do czasu ratuje ją z opresji.
Wy pewnie nie, ale ja jestem ciekaw jak się to skończySmile

Na koniec jeszcze kilka aktualnych fotek z Fishhotelu.
Powoli zaczyna to wyglądać ale jeszcze masa do zrobienia.
   
   
144 l z A. thomasi
   
144 l z P. kribensis. Aranżacja prowizoryczna z tego co mi zostało...
   
144 l dojrzewajace pod CA... gruz Na razie w bagażniku Smile
   
No i odział OIOM - u
   
Uruchomiłem dziś pompę powietrza podpinajac 3 hamburgi. I jest to nadal za mało, żeby działały płynnie. Musiałem odetkać 4 wylot by zmniejszyć ciśnienie. Kurde głośne holerstwo jest ale woda zapiernicza jak szalona.