Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Żywienie pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-53.html)
+--- Wątek: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. (/thread-11685.html)

Strony: 1 2 3


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - HOLSON - 09-01-2022

(08-01-2022, 18:13 PM)filas napisał(a): Holson ale jeżeli szukasz pokarmów roślinnych opartych na algach, między innymi na spirulinie to i tak będą miały spory udział białka, sama spirulina ma go sporo! Wydaje mi się, że nie chodzi o ilość białka jako tako a jedynie o skład taki aby odpowiadał Twoim rybom.

Filp przypuszczałem, że pokarmy zawierające spiruline maja zazwyczaj dużą zawartość protein bynajmniej te, które ja posiadam (nawet 48%)dlatego napisałem "ewentualnie spirulina" bo nie byłem pewiem czy to jakaś norma i teraz po twoim wpisie wnioskuje, że tak. Bezradny
Docelelowo szukam czegoś opartego głównie na glonach mile widziana sensowna zawartość błonnika. Poza suchym karmie haiti rownież skorupiakami z dorosłą parą właściwie nie miałem problemów szukam bardziej urozmaicenia niż jakiejś dużej zmiany.


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - michal_kov - 09-01-2022

Pewnie zostanę sprowadzony do porteru, ale co tam:

Suszona dafnia jako pokarm dla urozmaicenie diety i zawierający dużo balastu (a w zasadzie niemal sam balast) wcale nie jest głupim rozwiązaniem. Kwestia tylko sposobu jej podania żeby nie śmieciła a była zjadana przez duże ryby. 


off top, z którego może coś weźmiesz - o ile nie piszę głupot:
Ja eksperymentuje z pasieniem robali karobem i spiruliną (taką w proszku spożywczą) (zostało mi trochę zwietrzałych paczek to mam je dla robali). Pewnie nie ma to większego sensu w sensie odżywczym dla ryb (dla robali na pewno ma znaczenie bo zbiory większe i nicienie dłużej się utrzymują bez zmiany papu) ale drobnica chętniej je tłuściochy wysmarowane takimi składnikami. U ciebie jeśli byś chciał robić mixy to może warto spróbować dodawać to do mixów. Karob to prawie same węglowodany (pół na pół błonnik i cukry proste) odrobina białka (nie wiem czy będzie 5% - nie pamiętam bo mam odsypane a oryginalne pudełko wywalone) i praktycznie brak tłuszczu (a nawet jeśli jakieś śladowe ilości są to karob to mielony szarańczyn a więc to są to tłuszcze roślinne). Tylko uwaga, nie testowałem tego bo nie miałem potrzeby. Ilości jakie podaje swoim rybom (w brzuchach i na skórze nicieni i black wormsów) nie barwią wody, ale nie wiem jak to by się w mixie sprawowało.


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - Ruki - 09-01-2022

Spożywcza spirulina i chlorella to najlepsze zamienniki tych akwarystycznych- tańsze i czystsze bo bez domieszek. Big Grin Proszek jest idealny do miksów, a całe tabsy są chętnie skubane/zjadane przez dorosłe ryby.

@Zimna Zośka , to co dostaliśmy od Rene to SAK, ale nie Green, leczy DT:
https://www.devisvoerwebwinkel.nl/sak-dt-speciaal-voer-voor-detrivoren.html?fbclid=IwAR1jOndTYgPdU62Gs0J66B1GS3Zikajk0cDsKGNa318VSHgEsoXELDKaU8E

To specjalna karma dla detrytusożernych, ma tylko 24% białka. Tylko widzę, że trudno jest ją kupić.


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - Zimna Zośka - 09-01-2022

Ooo piknie wyszukane. Zapomniałem tej nazwy, a w ofercie u nich nie widziałem. Dzięki Rukiuszu


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - mikezetfirst - 13-01-2022

Nie widzę tu aby ktoś wspomniał o pokarmach firmy Dajana


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - el_polako - 13-01-2022

(13-01-2022, 14:11 PM)mikezetfirst napisał(a): Nie widzę tu aby ktoś wspomniał o pokarmach firmy Dajana
A zerknij na czwarty post

Ps. Pokarmu nie znam jak i całej marki, to był efekt poszukiwania odpowiedzi na "zagadkę z wcześniejszego posta. Jeśli znasz tę markę to chętnie posłucham opinii oraz dowiedziałbym się gdzie to kupić.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - TYGRYS - 13-01-2022

Ja dawałem tej firmy micro granulat i tabletki dla kiryskow,moim zbrojnikom i kirsykom. Rybki chetnie go jadly,dobra alternatywa dla sera tabs spirulina.


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - mimo12 - 13-01-2022

Ja też stosuję Dajanę, jak akurat coś się trafi przy okazji zapotrzebowania. Pokarm nie za drogi, dosyć dobrej jakości, skład jak czytałem te co miałem to w porządku. Ryby chętnie jadły każdy rodzaj pokarmu, jaki miałem z tej firmy.
Ale nie pamiętam dokładnych zawartości białka, stąd nie jestem w stanie konkretnego polecić, a obecnie od nich nic nie mam.


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - HOLSON - 13-01-2022

(13-01-2022, 20:14 PM)TYGRYS napisał(a): Ja dawałem tej firmy micro granulat i tabletki dla kiryskow,moim zbrojnikom i kirsykom. Rybki chetnie go jadly,dobra alternatywa dla sera tabs spirulina.

Serę mam (granulaty) ma nawet sensowny skład ale mocno puchnie a to akurat przy rybach z delikatnym układem trawiennym jest nie wskazane.


RE: Płatki, granulat, pellet, chipsy z małą zawartością białka. - HOLSON - 13-01-2022

@mimo12 o widzisz zapomniałem o Dajanie przejrzę ich oferte.