Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Scindapsus - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Różne akwarystyczne problemy (https://cichlidae.pl/forum-41.html)
+--- Wątek: Scindapsus (/thread-11586.html)

Strony: 1 2


Scindapsus - macioch - 05-11-2021

Hej, miał ktoś z Was Scindapsus w baniaku? Czy można go trzymać w baniaku jak Epipremnum? Są jakieś różnice w wymaganiach?


RE: Scindapsus - Papja - 05-11-2021

Gorzej rośnie, generalnie Scindapsus jest trudniejszy w utrzymaniu.


RE: Scindapsus - Małozoolny - 06-11-2021

(05-11-2021, 23:49 PM)macioch napisał(a): Hej, miał ktoś z Was Scindapsus w baniaku? Czy można go trzymać w baniaku jak Epipremnum? Są jakieś różnice w wymaganiach?
Scindapsusy, Epipremnum, Trzykrotki, Filodendrony, Skrzydłokwiaty, Paprocie, Skrytokwiaty, dzbaneczniki, Aglaonema, Syngonium - tak na szybko to te rośliny mam obecnie.

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka


RE: Scindapsus - Goran - 06-11-2021

U mnie jest i scindapsus i epipremnum posadzone bezpośrednio w akwarium. Wczesniej tego nie robiłem, ale teraz z ciekawości poczytałem o nich i zastanowiły mnie ich trujące właściwości. Piszą, że mogą wpływać drażniąco na skórę.... czy to nie ma wpływu na ryby ?


RE: Scindapsus - Papja - 06-11-2021

Jakbyś wrzucił chwasta do blendera, zblendował i wlał do akwarium to byłby to problem (analogiczny jaki obserwowali kreweciarze jak cięli anubiasy i kryptokoryny pod wodą w dużej ilości w małym krewetkarium), jak sobie rośnie nieruszony to nie ma problemu. Zresztą większe roślinożerne ryby to nawet go zeżrą i nic im się nie stanie Wink


RE: Scindapsus - Goran - 06-11-2021

Lisci pod wodą nie mam, w tej chwili to nawet łodygi są powyżej lustra. Tylko korzenie są w wodzie.


RE: Scindapsus - Ruki - 06-11-2021

U mnie epi rosło nawet pod wodą i rybom nic się nie dzieje. Tak jak Papja pisze, musiałbyś wycisnąć sporo soku do akwarium by się rybom coś stało.


Scindapsus - Małozoolny - 06-11-2021

To akwarium ma już trzy lata.

Jest wiele informacji na temat toksyczności roślin dla zwierząt (głównie względem kotów Wink) ale jest to wyolbrzymione. Nie ryzykowałbym tylko z difenbachiom. [Obrazek: 92f78bf703af786b0d121b0b078ff25b.jpg]

Wysłane z mojego Redmi 8 przy użyciu Tapatalka


RE: Scindapsus - macioch - 07-11-2021

Małozolony napisał: "Scindapsusy, Epipremnum, Trzykrotki, Filodendrony, Skrzydłokwiaty, Paprocie, Skrytokwiaty, dzbaneczniki, Aglaonema, Syngonium - tak na szybko to te rośliny mam obecnie."

Mógłbyś napisać coś więcej o Twoich roślinach? Które w jaki sposób posadzone? W jakim zanurzeniu, w jakim podłożu?

Goran napisał: "U mnie jest i scindapsus i epipremnum posadzone bezpośrednio w akwarium." 

Jak długo masz tak tego scindapsusa i jak tam Ci on rośnie?


Scindapsus - -KUBA- - 07-11-2021

@macioch ja mam u siebie epi i trzykrotki wrzucone do wody tak że wystawał tylko jeden liść i po czasie same wybiły korzenie a potem nowe liście

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka