Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy (/thread-11578.html)

Strony: 1 2 3


Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - Ruki - 29-10-2021

Dziś od samego rana w internecie zrobiło się dosyć głośno na temat planowanych zmian w niemieckim prawie. Niestety, ha tfuuu, "Zieloni", dopięli swego i postawili kolejny krok w dążeniu do ograniczenia amatorskiej hodowli zwierząt.

Otóż planowane jest wprowadzenie całkowitego zakazu importu dzikich zwierząt(czyli też i ryb, stawonogów, skorupiaków, ślimaków itp itd)... Jeśli dobrze wyczytałem przez Google Translate, jest też mowa o ograniczeniu hodowli dzikich/zagrożonych gatunków, wyłącznie dla osób z wystawionymi certyfikatami/zaświadczeniami.

źródło: https://vda-online.de/blog/entry/218-bundesratsausschuss-f%C3%A4llt-katastrophalen-beschluss-s%C3%A4mtliche-wildfangimporte-sol/?fbclid=IwAR2XFwkRWtQj8XSDBssJSrhK_fQ3zuJc1Gb9RzpFeWLDZnvsyHEfV-Psxaw


.pdf   697-1-21.pdf (Rozmiar: 109.46 KB / Pobrań: 5)

Ciekawe jak potoczy się cała ta sprawa? Jakby nie było, widać ze pewnej grupy społecznej nie można dopuścić do władzy, bo źle się to kończy....


RE: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - Papja - 29-10-2021

Tak to jest niestety, że "zieloni" w polityce niewiele mają wspólnego z prawdziwą ekologią, generalnie z rozumem i godnością człowieka mają niewiele wspólnego  [Obrazek: bezradny.gif]


RE: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - Goran - 29-10-2021

Wędkowanie też ma być dozwolone tylko w celu zdobycia jedzenia Sad jedną europoslanka chce tego już od 2023 r


RE: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - mimo12 - 29-10-2021

No to klops. A jak z kimś w otoczeniu dyskutowałem, że te wszystkie ograniczenia, które chcą wprowadzić w końcu sięgną takich głupot, to mi nie wierzyli...
Jak tak dalej pójdzie, to parę gatunków rzeczywiście wymrze. Ciekawe, że nie biorą pod uwagę tego, że niektóre zwierzęta występują już tylko w hodowli ze względu na degradację środowiska - mam nadzieję, że chociaż to wzięli pod uwagę, żeby nie okazało się, że za kilka lat to UE wprowadzi i zniknie np. kilka gatunków pielęgnic z Wiktorii.


RE: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - piotrK - 29-10-2021

Prohibicji już też kiedyś próbowano. Jak wyszło wiadomo - nawet ci co nie pili zaczynali pić Big Grin Przemyt rozkwitnie nie tylko w miejscach pochodzenia poszukiwanych ryb, ale też w Europie.


RE: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - Ruki - 29-10-2021

(29-10-2021, 20:14 PM)Goran napisał(a): Wędkowanie też ma być dozwolone tylko w celu zdobycia jedzenia Sad jedną europoslanka chce tego już od 2023 r
No niestety Spurkiści and Co. bardzo aktywnie pracują by społeczeństwo ich znienawidziło. Tak jak cała polityka Zielonych, która doprowadziła do załamania się cen energii i obecnego impasu z rosyjskim gazem....

Z wędkowaniem w DE to już jest w sumie od dawna, że w niektórych landach niby nie wolno wypuszczać ryb. Ten przepis jest jednak łatwy do obejścia i sami Niemcy to robią. Big Grin

Ciekaw jestem jednak jak ostatecznie będzie ten przepis tyczący się dzikich zwierząt wyglądał. Teoretycznie wystarczy przebitka, że ryby pochodzą z miejscowej hodowli i co, będą już okej? Big Grin


RE: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - alexdemo - 29-10-2021

Na szczęście na Niemcach świat się nie kończy, jeśli Glasser zamknie interes to luka ta zostanie zastąpiona przez np. Holendrów albo Czechów.


RE: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - Ruki - 29-10-2021

(29-10-2021, 20:58 PM)alexdemo napisał(a): Na szczęście na Niemcach świat się nie kończy, jeśli Glasser zamknie interes to luka ta zostanie zastąpiona przez np. Holendrów albo Czechów.

Tylko, że Niemcy są jednym z największych rynków zbytu. Dodatkowo musisz patrzeć na połączenia lotnicze i jeśli ryby miałyby trafić przez niemieckie lotniska to przy proponowanych przepisach tak się nie będzie mogło stać!


RE: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - sensej - 30-10-2021

Problem jest taki że ideologia zielonych tak bardzo sie wypaczyła, że już nie ma sensu i często sięga granic apsurdu. Ja osobiście jednak uważam, że niektóre gatunki nie powinny dostać sie do akwarystyki bez względu na to czy są z odłowu czy z hodowli. Niestety w szeregach zielonych pewnie jest niewielu akwarystów którzy mają pojęcie o tej tematyce.


RE: Zakaz importu dzikich ryb - Niemcy - tuptuś - 30-10-2021

(30-10-2021, 07:53 AM)sensej napisał(a): Problem jest taki że ideologia zielonych tak bardzo sie wypaczyła, że już nie ma sensu i często sięga granic apsurdu. Ja osobiście jednak uważam, że niektóre gatunki nie powinny dostać sie do akwarystyki bez względu na to czy są z odłowu czy z hodowli. Niestety w szeregach zielonych pewnie jest niewielu akwarystów którzy mają pojęcie o tej tematyce.
Ale za to jest spora rzesza biznesmenów którzy na tym zrobią pieniądze [Obrazek: rotfl.gif]
Natura nie lubi pustki. Handlarze zaraz znajdą inne kanały przerzutowe i interes dalej będzie się kręcił.
A mowa jest o zwierzętach WF. Jaka różnica dla lokalsa który wystawia kwity exportowe do Niemiec czy wpisze że to WF czy BR [Obrazek: cwaniak.gif]
Skoro hodowlane można importować to teraz wszystkie ryby będą hodowane w rzekach [Obrazek: rotfl.gif]