Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
200 litrów i co dalej ? - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Ogólnie o pielęgnicach (https://cichlidae.pl/forum-31.html)
+--- Wątek: 200 litrów i co dalej ? (/thread-11559.html)

Strony: 1 2 3


RE: 200 litrów i co dalej ? - Ruki - 20-10-2021

Ze świecikami jest ten problem, że to też stosunkowo ruchliwe ryby, i takie 100 cm jest dla nich za krótkie. Dodatkowo, są na tyle aktywne że mogą tym stresować barwniaki. Lepszym wyborem są Procatopus, ale one są ciężko dostępne i stosunkowo drogie.

Pielęgniczki pielęgniczkami, największe gatunki osiągają ponad 10 cm. I te największe gatunki mogą już zjeść neona. Wink


RE: 200 litrów i co dalej ? - krzymar - 20-10-2021

O dziękuję nie wiedziałem tego o pielęgniczkach. Natomiast Lśniączkooczka Zielona bardzo ładna i nie dużych rozmiarów.


RE: 200 litrów i co dalej ? - krzymar - 20-10-2021

Czyli podsumowanie Afryka i para Szmaragdów i stadko lśniącooczka 
Ameryka i stado Neona czerwonego Pielęgniczkę np. Borellii stadko corydoras caudimaculatus 
Co o tym myślicie?


RE: 200 litrów i co dalej ? - Ruki - 20-10-2021

Możesz spokojnie większe Apisto wziąć, borellki to jedne z mniejszych. Smile Popatrz sobie przykładowo na Apistogramma baenschi lub panduro.


RE: 200 litrów i co dalej ? - krzymar - 20-10-2021

(20-10-2021, 19:19 PM)Ruki napisał(a): Możesz spokojnie większe Apisto wziąć, borellki to jedne z mniejszych. Smile Popatrz sobie przykładowo na Apistogramma baenschi lub panduro
Super dzięki za pomoc popatrzę i coś dobiorę.


RE: 200 litrów i co dalej ? - Goran - 20-10-2021

Doradzać mogę tylko to co miałem , więc wracając do barwniaków miałem teaniatusy na dnie 80x35 .... 100x40 to niby więcej ale chyba za mało na więcej niż jedna para. Chyba , że któreś będą większe ciapy niż moje Smile
Mógł byś spróbować z więcej niż 1 parą transów. No chyba, że trafisz na mniejsze ciapy niż moje Smile


RE: 200 litrów i co dalej ? - krzymar - 20-10-2021

(20-10-2021, 21:21 PM)Goran napisał(a): Doradzać mogę tylko to co miałem , więc wracając do barwniaków miałem teaniatusy na dnie 80x35 .... 100x40 to niby więcej ale chyba za mało na więcej niż jedna para. Chyba , że któreś będą większe ciapy niż moje Smile
Mógł byś spróbować z więcej niż 1 parą transów. No chyba, że trafisz na mniejsze ciapy niż moje Smile

O ciekawe co piszesz. Napisz coś więcej o Teaniatusach bardzo mnie interesują mnie te ryby. Jak ich zachowanie w stosunku do innych mieszkańców akwa?


RE: 200 litrów i co dalej ? - Goran - 20-10-2021

W okresie tarła gonią wszystko, ale bez ofiar Smile gorzej jest wewnątrzgatunkowo. Dobrana para innym rybom z gatunku potrafi mocno dopiec. U mnie na dnie 240x40 dwa samce to było za wiele Smile natomiast małe szczupieńczyki karłowate lub corydoros habrosus pływały sobie spokojnie. Oczywiście ryba rybie nierówna i możesz trafić lepiej lub gorzej. Może być też tak, że prędzej były by np 3 pary niż 2. Smile


RE: 200 litrów i co dalej ? - Ruki - 20-10-2021

Taeniatusy to szmaragdowe, tylko że z Nigerii. Smile A kribensisy to z Kamerunu.


RE: 200 litrów i co dalej ? - macioch - 20-10-2021

Co do taeniatusow to nie ma co liczyć że się trafią AŻ TAKIE piz ciapy żeby łączyć 2 pary. Jak 2 pary to roloffi albo lucanusi. 2 pary transów tez wydają się być dobrym pomysłem no i congochromisow bo po WACu chyba coś wjechało na rejon jeśli się nie mylę. Co do świecikow to dla interruptus to te 150cm to jest naprawdę MINIMUM, z dostępnych to A caudalis by się nadały do 100cm.