Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Witamy z powrotem! - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Sprawy organizacyjne, dyskusje na temat forum, propozycje, sugestie, znalezione błędy, itp. (https://cichlidae.pl/forum-16.html)
+--- Wątek: Witamy z powrotem! (/thread-11543.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE: Witamy z powrotem! - Tomek B. - 17-10-2021

I jeszcze jedna drobna sprawa. Może komuś się przyda, zanim k...mi zacznie rzucać :-).  Żeby wyedytowac post trzeba kliknąć w "source", wtedy pojawiają się znaczniki [quote} i [/quote]. Bez tego widać tylko graficzne bajery i odchodzi walenie głowa w mur (przynajmniej ja nie potrafiłem nic z tym zrobić)


RE: Witamy z powrotem! - filas - 18-10-2021

W ramach zgłaszania dziwnych zdarzeń Wink

Często mam tak, że klikam Pokaż nieprzeczytane i pokazuje mi tylko 1 lub 2 posty kiedy powinno być ich stanowczo więcej, po kliknięciu kolejny raz wszystko wraca do normy

Nadal nie działa "Wstaw do posta" załącznik


RE: Witamy z powrotem! - piotrK - 18-10-2021

Panowie,

Śpieszę powiadomić, że nie wiem jakbyście byli niezadowoleni, to stara skórka forum nie wróci. Koniec historii. Nie działa prawidłowo z nową wersją forum i nic na to się nie poradzi. Chyba że ktoś ma ochotę i czas poklepać w CSS w ramach wolontariatu tak jak Martinezio, to może uda się zrobić coś zbliżonego Smile Ja poszukam jeszcze w zbiorach gotowców do mybb czegoś zbliżonego, ale nie będę wam robił nadziei, bo nie powiedziane, że każda skórka bedzie u nas działać. Niestety nawet Porsche też czasem musiało wprowadzić radykalniejsze zmiany Wink

Co do nowych postów to jest faktycznie do ogarnięcia, u mnie działa losowo, raz wyrzuca w pierwszym poście tematu a raz w ostatnim, to do dogrania.

@filas sprawdź proszę tę opcję wstaw do posta na innych przeglądarkach/urządzeniach?


RE: Witamy z powrotem! - Ruki - 18-10-2021

Ja się powtórzę z wątku o mapie użytkowników- co jest lepsze? Mieć funkcjonujące forum, ale z nową skórką czy stare forum, które gdy się wysypie to tracimy wszystko?


RE: Witamy z powrotem! - filas - 18-10-2021

Ruki:
A dlaczego rozważamy tylko skrajności? Można mieć nowe forum, nową skórkę ale upodobnić ją do tego czym się wyróżnialiśmy. Nie ujmuję tutaj pracy Martiego bo trzeba było to ruszyć prędzej czy później. Jeżeli mogę się wtrącić bardziej to jak Marti ma ochotę i jeszcze trochę cierpliwości żeby mnie wprowadzić w aktualizację forum to chętnie pomogę, kiedyś dawno temu robiłem też stronki korzystając z MyBB ale wiadomo - wyszedłem z obiegu i potrzebował bym chwili żeby coś wykrzesać z szarych komórek ponownie.

piotrK:
Nie mam zamiaru zmieniać przeglądarki ani komputera tylko z powodu C.pl. Mało tego, to właśnie takie przypadki jak mój powinny być również dopracowane bo nie można od wszystkich wymagać zmian a jednak każdemu forum powinno działać tak samo.


RE: Witamy z powrotem! - Ruki - 18-10-2021

Filas, a jak mamy nie rozważać skrajności? Stare forum było niekompatybilne i nie było możliwości go przenieść 1:1. Taki jest fakt, więc trzeba było znaleźć coś uniwersalnego. Nikt nie nawet nie pomyślał przy tym, czy czasem nie urazimy doznań wizualnych Maciocha odchodząc od czerwieniakowej czerwieni do blusiowego niebieskiego. Big Grin

Dodatkowo, minął ledwie tydzień od przenosin, i na bieżąco łatane są błędy, które są zgłaszane. Ja osobiście sprawdziłem forum na dwóch telefonach(Android, ajfon), 3 laptopach i 3 przeglądarkach(Edge, FF, Chrome). Wszędzie śmigało prawidłowo. Trudno jest coś naprawić w sytuacji, kiedy nie można zasymulować wystąpienia go, sprawdzenia co jest przyczyną i czy leży ona po stronie silnika czy użytkownika. Dywersyfikacja działań na kolejne skórki, w sytuacji kiedy nawet przy oryginalnej występują problemy, to najkrótsza droga do problemów. Tutaj zazwyczaj łapanie kilku srok za ogon kończy się fatalnie.

Po ostatecznym dopracowaniu oryginalnej(niebieskiej) skórki nie widzę problemu by stworzyć kolejne. Bo mając funkcjonujący oryginał można to wykonać znacznie szybciej, łatwiej, wiadomo czego się spodziewać, no i ma się backup. Wink


RE: Witamy z powrotem! - dzikakuna - 18-10-2021

(18-10-2021, 07:41 AM)filas napisał(a): Nadal nie działa "Wstaw do posta" załącznik

U mnie też nie działało. Usuń ciasteczka z przeglądarki to zadziała. Marti gdzieś tam wyżej wrzucał "jak to się robi".


RE: Witamy z powrotem! - Sloma - 18-10-2021

W wątku aby się dostać do numerów stron, to trzeba przewinąć całą stronę do samego dołu. Kiedyś chyba numery stron były na górze i było wygodniej.


RE: Witamy z powrotem! - Martinezio - 18-10-2021

(18-10-2021, 15:30 PM)Sloma napisał(a): W wątku aby się dostać do numerów stron, to trzeba przewinąć całą stronę do samego dołu. Kiedyś chyba numery stron były na górze i było wygodniej.

To możliwe, że łatwo da się poprawić Smile Jeśli tak, to za chwilę wróci taki setup - a jeśli nie wróci do jutra, to znaczy, że się nie da [Obrazek: bezradny.gif] [Obrazek: rotfl.gif]

Edit: et voilá


RE: Witamy z powrotem! - filas - 18-10-2021

(18-10-2021, 13:30 PM)dzikakuna napisał(a):
(18-10-2021, 07:41 AM)filas napisał(a): Nadal nie działa "Wstaw do posta" załącznik

U mnie też nie działało. Usuń ciasteczka z przeglądarki to zadziała. Marti gdzieś tam wyżej wrzucał "jak to się robi".

Już jest wszystko w OK. Kłopot tkwił nie w samych ciasteczkach ale w niewystarczająco usuniętych plikach tymczasowych.
Opisałem to dla Chroma tutaj: https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=11549&pid=172432#pid172432