Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Angelfish fishroom - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Angelfish fishroom (/thread-11351.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Angelfish fishroom - Macraei - 17-10-2022

Kilka ostatnich prac Wink
                   


RE: Angelfish fishroom - Macraei - 18-11-2022

W tym roku wydaje kalendarz, ze swoimi pracami ... Jeśli ktoś jest chętny to zapraszam... Cena 100 zł + 15 wysyłka
   


RE: Angelfish fishroom - wet-aqua - 19-11-2022

(05-03-2022, 14:27 PM)wet-aqua napisał(a): Wczoraj , razem z moim kolegą Krzysztofem ruszyliśmy w podróż do Krakowa. Celem były odwiedziny u naszego "forumowego" kolegi Macraei ( Sławek Mrożkiewicz). Dość szybko pokonaliśmy trasę z Warszawy, ale krakowskie "korki" i ciągłe przebudowy dołożyły ponad 40 min. jazdy. Po dotarciu na miejsce przywitał nas uśmiechnięty Sławek w towarzystwie swoich psów. Odwiedziny w jego fishroomie i rozmowa z takim fachowcem to prawdziwa radość. A jest co oglądać. W kilkunastu akwariach prawdziwe skarby dla miłośników pielęgnic z Ameryki Południowej.Wspaniali przedstawiciele rodzaju Satanoperca: acuticeps i daemon, świetnie prezentujące się P.altum Rio Atabapo, P.scalare Rio Manacapuru, Santa Isabel, doskonale utrzymane Uaru fernandezyepezi, Crenicichle oraz  Mesonauta o ciekawym, nietypowym ubarwieniu i wiele innych. Do tego akwaria z odchowanym narybkiem. Można tylko żałować , że z powodu braku czasu i konieczności powrotu tego samego dnia, nie mogliśmy dłużej rozmawiać i podziwiać tak uroczych pielęgnic. Z tego wyjazdu , przywiozłem grupkę młodzików Satanoperca daemon. Sławku bardzo dziękujemy za miłe spotkanie i mam nadzieję na Twoją wizytę w Warszawie. 
Minęło 8 miesięcy od przywiezienia małych Satanoperca daemon z hodowli Sławka. W tym tygodniu miałem trochę więcej czasu i grupa 8 osobników została przeniesiona do docelowego akwarium w towarzystwie kilkunacu Corydoras. Jestem niezmiennie zadowolony z posiadania tego gatunku. To jedne z najpiękniejszych i najciekawszych "ziemiojadów".



RE: Angelfish fishroom - Sloma - 21-11-2022

Nie da się opisać jak bardzo są piękne. Gratulacje.
Muszę kiedys do nich wrócić


RE: Angelfish fishroom - wet-aqua - 20-01-2023

Dawniejsze maluchy zaczynaja wykazywać zachowania tarłowe. Zbierały pracowicie kamienie z całego akwarium ( większość została zasypana w piachu, więc musiały się sporo naszukać aby zbudować gniazdo). Można je obserwować godzinami ale jak zwykle przez pracę brakuje czasu.



RE: Angelfish fishroom - arsik - 23-01-2023

Witam,
Może hodowlane S. daemon są bardziej skore do podchodzenia do tarła w niewoli?


RE: Angelfish fishroom - wet-aqua - 23-01-2023

(23-01-2023, 09:53 AM)arsik napisał(a): Witam,
Może hodowlane S. daemon są bardziej skore do podchodzenia do tarła w niewoli?
Trudno powiedzieć bo nie mam takiego porównania. Te z filmu są wieku niewiele ponad 1 rok. Ich rodzice u Sławka dawali liczne potomstwo i świetnie się opiekowali narybkiem . Możemy jedynie prosić Sławka o informację w jakim orientacyjnym wieku jego daemony pierwszy raz dały potomstwo i co on myśli na ten temat ewentualnego wcześniejszego przystępowania do tarła F1 czy też ich większej chęci do tarła w warunkach akwarium. Ja spotkałem się z opinią , że są to ryby późno dojrzewające do rozrodu.


RE: Angelfish fishroom - wet-aqua - 09-03-2023

Po dwóch tarłach które nie skończyły się pojawieniem narybku, przeniosłem jedną z par do 400 l akwarium, bez towarzystwa innych ryb. Dzisiaj po kilku dniach od przeniesienia rozpoczęły budowę gniazda . Samiec 27 cm, samica 22 cm. Niech pracują.



RE: Angelfish fishroom - adams2121 - 09-03-2023

Świetna sprawa.
Oby wyszły młode.


RE: Angelfish fishroom - piotrK - 09-03-2023

Uch, cudeńka. Czekam z niecierpliwością na dalszy ciąg.