Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Angelfish fishroom - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Angelfish fishroom (/thread-11351.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9


RE: Angelfish fishroom - Macraei - 01-12-2021

Dzisiaj taka ciekawostka... U pielęgnic instynkt opieki nad potomstwem jest niesamowity ! Na filmiku młoda Mesonauta, która jeszcze nigdy nie miała swojego potomstwa, postanowiła ,,adoptować" narybek Satanoperca daemon (w tym przypadku przez szybę ). Mesonauta broni młodych jak w amoku, odgania wszystkie, nawet dużo większe ryby i w charakterystyczny sposób strzyże płetwami. Ciekawe czy w warunkach naturalnych takie sytuacje często się zdarzają...




RE: Angelfish fishroom - adams2121 - 01-12-2021

Kiedyś miałem trochę inną sytuację - grupa dyskowców opiekowała się wspólnie wszystkimi młodymi, co więcej, każde tworzyło pokarm na swoim ciele do karmienia. I sobie spokojnie żyło. Ale żeby obce i to przez szybę ??? Nieeeeeee.


RE: Angelfish fishroom - galimedes - 02-12-2021

Cześć, ile ja się naczekałem aby moje S.daemon się wytarły ... ile czasu spędziłem przeszukując dno w poszukiwaniu ikry, larw czegokolwiek... A tu proszę filmik pokazujący wszystko w takich szczegółach że szczena opada..Smile 
Jestem naprawdę pod wrażeniem...  Ale widać na filmikach że wszystko jest naprawdę profesjonalnie przygotowane, obsada, technika ( filtracja itp, ) Podłoże i woda. A przede wszystkim ryby, żadnych kombinacji - wychowywane razem , same dobrały się w pary i to jest to... Muszę jeszcze poszukać gdzieś w postach co im podajesz do jedzenia..  U mnie niestety obie pary S.daemon oraz S.lilith były trochę z musu ze sobą. W pierwszym przypadku padł samiec ( podczas transportu)  i pozostała samica znalazła sobie drugiego samca ale to już nie było to... A w drugim padła samica   i teraz jest jak jest ....
A wiesz ile czekania jest aby wychować następną parę... Ale kiedys się za to zabiorę, demony zawsze mi się podobały... Pozdrawiam!


RE: Angelfish fishroom - Macraei - 03-12-2021

Dzisiaj krótki przegląd zbiorników z dzikimi samicami Apistogramma wraz z młodymi F1 Wink - po kolei : A. kullanderi, A. sp. Alto Tapiche, A. erythrura




RE: Angelfish fishroom - mimo12 - 06-12-2021

Co to za ponikło u erythrura i z jakimi warunkami świetlnymi się mierzy?
Kullanderi już spore. Big Grin


RE: Angelfish fishroom - Macraei - 06-12-2021

(06-12-2021, 09:28 AM)mimo12 napisał(a): Co to za ponikło u erythrura i z jakimi warunkami świetlnymi się mierzy?
Kullanderi już spore. Big Grin
Kupione jako Eleocharis sp.mini ... Światło to spot ledowy 7 W (6500K) , ale zbiorniczek jest niski więc wystarcza.


RE: Angelfish fishroom - mimo12 - 06-12-2021

Spoko. Po prostu zastanawiam się, czy Eleocharis jest w stanie egzystować przy słabszym świetle, więc chciałem zapytać praktyka. Wink


RE: Angelfish fishroom - Macraei - 08-12-2021

Wśród moich zeszłorocznych młodych Satanoperca acuticeps Rio Tapajos F1 dobiera się już pierwsza para. Ciekawe w jakim wieku po raz pierwszy przystąpią do tarła ... [Obrazek: mysl.gif] 

           


RE: Angelfish fishroom - Macraei - 13-12-2021

Satanoperca daemon - maluchy F1, przeprowadzka do nowego zbiornika. Tym razem jestem już zadowolony z wyniku Wink Naliczyłem 305 sztuk takich już podchowanych, i co istotne wszystkie w miarę równej wielkości Hura
   


RE: Angelfish fishroom - Goran - 13-12-2021

Jak będziesz miał problem że sprzedaniem ich to po fotce widać, że do cyrku nadadzą się na pewno Smile