Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Tło z olx prośba o pomoc - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Tło z olx prośba o pomoc (/thread-11306.html)

Strony: 1 2


Tło z olx prośba o pomoc - pyszczak6 - 31-03-2021

Witam serdecznie zakupiłem tło na wymiar do akwarium z olx o wymiarach 200x70cm (5 części). Zamawiając podałem oczywiście rozmiar oraz jakie ryby pływają w akwarium (vieja bocourti, maculicauda, blue spotted 25-35cm) zapłaciłem za nie 650zł. Akwarium posiadam sterylne bez podłoża+ dwa duże korzenie. Tło przyszło bardzo ładne bardzo lekkie chyba z jakiegoś rodzaju styropianu zaskoczyła mnie grubość powłoki cieniutka jakby pomalowana farbami plakatowymi myślę nie znasz się sprzedający wie co robi. Przykleiłem zgodnie z zaleceniami całą powierzchnię silikonem do szyby. Niestety radość trwała krótko ryby skubiąc porobiły dziury oderwały kawałki tła zeskrobują farbę tło zaczyna przypominać ser. Zareklamowałem oczywiście sprzedający obwinił mnie oraz moje ryby!!! Cytuje A na przyszłość proszę rybą zapewnić odpowiednie warunki między innymi podłoże piach, żwir, kamienie żeby ryby mogły przygotować sobie tarliska a nie skubać to co jest w akwarium szkła nie mogły wyskubać więc zaczely dobierać się do tła. Pozdrawiam. Wykonawca zobowiązał się do naprawy tła jak mu odeśle, według niego odklejenie jest banalnie proste wystarczy długi nożyk. Tło przyklejone całą powietrznią wciśnięte między szyby (od góry wzmocnienie wzdłużne) skoro ryby niszczą tło to nie wyobrażam sobie odklejenie go bez całkowitego zniszczenia. W ogłoszeniu nie ma wzmianki że do tła jest niezbędne posiadanie podłoża. Mam do Państwa pytanie czy wina leży po mojej stronie czy po stronie sprzedającego? Pozdrawia Robert

Fotki w załączniku
                           


RE: Tło z olx prośba o pomoc - schmeichel - 31-03-2021

Przykro mi, że spotkała cię taka nieprzyjemność. Za 650 złotych to tło powinno być niezniszczalne. Absolutnie je reklamuje. Mam nadzieję, że uda Ci się je zdemontować bez uszkodzenia.


RE: Tło z olx prośba o pomoc - legion94 - 31-03-2021

Nie uda Ci sie go zdemontować, kupiles styropian za 650zl.. A gość ma trochę racji co do braku podłoża .. Wiedziałeś ze to będzie tlo ze styropianu?


RE: Tło z olx prośba o pomoc - HOLSON - 31-03-2021

Wedlug mnie tłumaczenie, że ryby nie mają podłoża dlatego skubią tło jest głupie... Obojetnie jaka ryba w  każdej chwili może zainteresować się tłem. Zbrojniki zrywają warstwę wierzchnią z korzeni wiec co by zrobiły z tym? Boisie 650 faktycznie kupę kasy jak na taki produkt. Moze i sam styropian nie jest problemem ale  zabezpieczenie go przed czynnikami zewnetrzymi np rybami napewno takBezradny


RE: Tło z olx prośba o pomoc - kszyszek - 31-03-2021

Boisie Co za gość sprzedaje takie cuda? Za taką kasę to powinno być chociaż jakimś klejem najpierw potraktowane... Pewnie uszkodzisz to przy odklejaniu. 
Jakiś "Janusz" biznesu naciągnął Cię na 650zł...


RE: Tło z olx prośba o pomoc - Kierowca Bombowca - 31-03-2021

Pokaż to ogłoszenie jak jeszcze jest na Olx.


RE: Tło z olx prośba o pomoc - pyszczak6 - 31-03-2021

Dziękuje za odpowiedz. Też uważam że Każda pielęgnica od ramirezy po pawiookie skubie kopie i przestawia dekoracje w akwarium taka ich natura i żaden piach nie spowoduje że ryba nie skubnie tła. Nie wiedziałem z jakiego materiału  będzie wykonane tylko kolor wybierałem za to sprzedawca widział ryby oraz znał ich wielkość. Gdyby w ogłoszeniu było napisane że tło do ryb max 15 cm lub że do funkcjonowania prawidłowego potrzeba piasku to by nie było problemu bym nie kupił.


RE: Tło z olx prośba o pomoc - pyszczak6 - 31-03-2021

(31-03-2021, 18:26 PM)legion94 napisał(a): Nie uda Ci sie go zdemontować, kupiles styropian za 650zl.. A gość ma trochę racji co do braku podłoża .. Wiedziałeś ze to będzie tlo ze styropianu?
Uważam że nie ma racji idąc tym tokiem myślenia można napisać że żwirek 1-1,8 spowoduje ze ryby przestaną skubać filtr a 1-3 przestaną skubać termometr.


RE: Tło z olx prośba o pomoc - sensej - 01-04-2021

Po pierwsze primo, jeśli to tlo to tylko styropian pomalowany farbami to zwykly badziew bez wzgledu na to czy kosztowało 650 zł czy 6,50 zł. Gdyby na tym styropianie była warstwa kleju lub żywicy to już inna sprawa.
Po drugie primo wsyp piach do akwarium, bo po prostu ryby tego potrzebują.


RE: Tło z olx prośba o pomoc - Qbek - 02-04-2021

Ja tez sklonie sie do wypowiedzi przedmowcy - sensej.
Przedewszystkim powiedzenie ze "utrzymuje akwarium sterylne" jest dla mnie abstrakcją. Nie wiem jak tam moze utrzymac sie jakas biologia, patrzac po rozmiarach ryb akwarium napewno jest spore. Nie wiem co odpowiada za filtracje ale podejrzewam ze nawet najwiekszy kubel nie jest w stanie utrzymac biologii, chyba ze masz tam sump. Podloze napewno (a w zasadzie jego brak) nie ma wplywu na dewastacje tla strukturalnego. Jednak jest ono potrzebne twoim rybą. Tak czy siak ja wyciagnalbym to cudo jak najszybciej z akwarium bo styropian i farba napewno nie sa potrzebne w żołądkach ryb. Spróbuj jakos delikatnie wyciąć to tlo nawet kosztem jego zniszczenia bo ryby sa warte wiecej noz 650 zl. Ja na twoim miejscu odeslalbym to w czesciach i zadal zwrotu pieniedzy. Podejrzewam ze operacja wyciagniecia tla bedzie trudnym przedsiewzieciem, ale zrob to koniecznie jak najszybciej