Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium (/thread-11235.html)

Strony: 1 2


Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - hairak - 15-02-2021

Witam, mam zamiar rozpocząć przygodę z akwarystyka, potrzebuje od Was porad dotyczących zakupienia niezbednego sprzetu. Cena nie gra roli, chcialbym dobrze skomponowac sprzet, aby rybki sie w nim dobrze czuly, a ja mogl cieszyc sie przejrzystym widokiem i cichym dzialaniem sprzetu. Akwarium bedzie w zabudowie zrobione na wymiar.

Akwarium: 50x43x45 - czyli 97L.
Planowae rybki: Molinezja, bojownik
Rosliny: planuje dosc gesto zarosiete akwarium

Czy moglby mi ktos pomoc skompletowac sprzet?

Jaki filtr, grzalke, oswitlenie powinienem zastosowac? Mam mozliwosc wykrozystania szafiki znajdujacej sie pod akwarium.

Pozdrawiam


RE: Kompletacja przetu do nowego akwarium - Goran - 15-02-2021

Fajnie, że rośnie kolejny akwarysta Smile
Nie chce Ciebie straszyć bo tu sami fajni ludzie na forum, ale
pomyśl może o zmianie planowanych rybek.... Smile będzie łatwiej o rady Smile


RE: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - Qbek - 16-02-2021

Jesli chodzi o filtracje to ja w takim akwarium poszedlbym w filtry AquaEl - pat mini tylko z wieksza gabka niz ta w zestawie lub AquaEl fan 1 plus. Jezeli zdecydujesz sie na odchowanie narybku to lepszym rozwiazaniem bedzie pat mini z gabka - mlode rybki nie zostana wciagniete do filtra, jednak przy czysczeniu to fan 1 plus ma zalete taka ze przy wyciaganiu go z wody "syfek" zostaje w obudowie. Obydwa filtry jezeli sa dobrze zamontowane sa praktycznie bezglosne. Jezeli chodzi o grzałke to ja od lat uzywam Eheim jager i moge polecic je z czystym sumieniem. Do twojego akwarium 50 W bedzie wystarczające, jezeli mozesz wydac pare groszy wiecej to wez 75 W bo jak najdzie cie na wieksze akwarium to bedzie jak znalazl. 
Jezeli chodzi o podopiecznych w twoim akwarium to polaczenie molinezji i bojownika poprostu nie moze sie udac. Pomijajac kwestie ze to zupelnie dwa inne swiaty, to poprostu ryby wzajemnie beda sie stresowac i podskubywac pletwy, a bojownik zamiast prezentowac swoje piekno to schowa sie za filtrem.
Jezeli zalezy ci na bojowniku to do niego mozesz smialo dorzucić cos z malych ryb stadnych - bystrzyk amandy, danio margaritatus lub inne ryby tego pokroju, o ktorych informacje znajdziesz w internecie. Dobrym pomyslem moga byc takze gupiki - bedzie kolorowo. Molinezje rosna za duze do takiego akwa wiec odpusc je sobie, tak samo jak mieczyki


RE: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - novi - 16-02-2021

Tak na szybko - i proszę sprawdź czy ok co napiszę - molinezja najlepiej czarna, ostrousta -lepiej znosi wysokie temp. - jak dla bojownika to najlepiej ok.30`C i gęsto zarośnięte akwa / żółta barwa światła.
Jak na bojowniki to duże akwa.


RE: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - jachu_ka - 17-02-2021

Jako fan kitrania szpeju poza widokiem dałbym tam Oase Thermo 250 albo JBL e702 z małą grzałką przepływową. Ciut za mocne ale możesz je stłumić albo pobawić się np. deszczownicą.
Jeśli dobrze to szkło obsadzisz to bojownik będzie miał w nim raj a drobnice zostawi w spokoju, jakieś krewetki też mógłbyś bez problemu dołożyć. Szkoda, że nie jest dłuższe, mógłbyś popróbować z samiczkami dla niego. Pamiętaj o deklu do akwarium, żeby się nie zaziębił od chłodnego powietrza.

Lampa do takiego zbiornika wystarczy zwykła ledowa montowana na krawędź za jakieś grosze z allegro. Mam kilka takich w małych szkłach i klomby rosną jakby im ktoś za to płacił.


RE: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - hairak - 08-03-2021

Witam, sprzet juz prawie caly zloznoy. Nie wiem tylko jakie rybki dac, sokro molinezje sa za duze do takiego akwarium.
Czy macie do polecnia jakies male żółte, żólto-czarne rybki do akwarium 50x43x45 -  97L?

Akwarium bedzie inspirowane takim stylem ryubouku jak ponizej.,

[Obrazek: maxresdefault.jpg]


RE: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - mimo12 - 08-03-2021

Może wybranego koloru odmiana gupika, żyworódki Endlera albo jak masz piach kwarcowy, bądź żwir o zaokrąglonych brzegach, to babka osa/pszczółka?


RE: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - Goran - 08-03-2021

Jedyne co przychodzi mi do głowy to płatki.
Bo na brzanki niestety za małe to szkiełko.


RE: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - mimo12 - 08-03-2021

Platki w sumie też rosną niemałe, a przynajmniej te hodowlane. Samice mogą być za duże do tego akwarium.


RE: Kompletacja sprzętu do nowego akwarium - adams2121 - 08-03-2021

Kardynałki ?