Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Rocio octofasciata - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje pielęgnic (https://cichlidae.pl/forum-27.html)
+---- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-54.html)
+---- Wątek: Rocio octofasciata (/thread-1121.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22


RE: Rocio octofasciata - matio-2 - 27-02-2015

Witam,
to i ja się wypowiem na temat moich podopiecznych. mam taki sam układ jak SUPERMAYOR. Akwa 180 L i razem z rocio pływają tam: para molinezji żaglopłetwych przy czym samczyk jest bardzo mały (ok 2,5 cm), dorosłe zbrojniki (1 samiec + 2 samice), 3 mieczyki wpuszczone na tzw pokarm ale przeżyły i są już całkiem spore, i ostatnio wpuściłem parę barwniaków czerwonobrzuchych na przetrzymanie bo znajomy robi restart baniaka (i odziwo wyprowadziły młode Smile maluchy maja już ok 1 tygodnia). W akwa mam sporo korzeni, microzorium i anubiasów) mam też valisnerię gigantee i spiralisa. Ogólnie trochę bałagan jest jeżeli chodzi o ułożenie tego jakieś ładne ale za to rybcie żyją w zgodzie.
Odnośnie wypowiedzi Reapermax-a to moje też większość dnia spędzają albo w doniczce albo pod ulubionym korzeniem.


RE: Rocio octofasciata - SUPERMAYOR - 27-02-2015

Na wstepie zaznacze ze nie mam w tej chwili polskich znakow..wiec w akwarium mialem prawdopodobnie trzy samce EBJD i szukalem do nich samiczki.Najbardziej zalezalo mi na najwiekszym z nich wiec pani tez musiala juz byc spora.Po dlugich poszukiwaniach natrafilem u znajomego juz dobrana pare normalnych JD,zal mi bylo ich rozdzielac ale chcialem tez zobaczyc czy juz dobrane ryby szybo moga zmienic partnerow.Po umieszczeniu samicy w glownym akwarium dwaj mniejsi panowie dobierali sie do niej ostro,najwiekszy olewka na calego.Na nastepny dzien najwiekszy samiec paradowal kolo samicy a obok znalazlem unicestwionego rywala,drugi juz prawie wcisniety w szczeliny filtra.Ostatecznie para ma dla siebie 200 litrow bo nic innego by tam sie nie uchowalo!Przeprowadzam wszystkie zabiegi pobudzajace tarlo i powoli cos sie dzieje!


RE: Rocio octofasciata - matio-2 - 27-02-2015

Moim zdaniem u mnie jest spokojnie ponieważ jeszcze nie podchodziły do tarła (coś nie mogę ich przekonaćSmile). W zamiarze mam zostawić zbrojniki i pewnie molinezje żaglopłetwe. SUPERMAYOR powiedz jakie stosujesz zabiegi pobudzające oprócz podmian i zmianą temp?


RE: Rocio octofasciata - SUPERMAYOR - 27-02-2015

U mnie ryby byly bardzo niezdecydowane,ale nie ma sie co dziwic,samicy odebralem partnera i wsadzilem do obcego fagasa Wink a rybki tez juz dorosle to swoje nawyki maja..probowalem wielu rzeczy,podmiany wody na zimniejsza jak i cieplejsza,rozne rodzaje pokarmow,zmiany temperatury wody w dluzszym okresie czasu,dokladalem raz to inna samice raz samca,zmienialem wystroj i dokladalem przedmioty na ktore mozna zlozyc ikre.Najsmieszniejsze jest to (nie chcialem zapeszac) ze trzy dni temu dalem sobie na spokoj z codziennym pobudzaniem tarla i wlasnie mam ikre na korzeniu! ;0
   

.jpg   52346457568.jpg (Rozmiar: 72.4 KB / Pobrań: 389)


RE: Rocio octofasciata - przemkowy - 02-05-2015

Przedstawiam moją pielęgnice niebieskołuską.
Co o niej sądzicie? Wygląda na zdrową, ładną? Smile Przy okazji może określilibyście płeć ryby?
Rybka jest młoda, ma ok. 8 cm.


RE: Rocio octofasciata - dzikakuna - 02-05-2015

Zdjęcia rozmyte, a 8cm to jeszcze młoda i nie mając do porównania innych osobników z jej wieku to ciężko jeszcze stwierdzić płeć (mi wygląda na samice). Ale widać, że zadbałeś o dietę i kondycję ryby. W tle widać "żywy pokarm"... Na pewno szybko Ci urośnie.


RE: Rocio octofasciata - przemkowy - 02-05-2015

Tak to żywy pokarm, niebieskołuska powoli sobie go podskubuje hehe, mniejsze osobniki już wszamała.


RE: Rocio octofasciata - Rademenes - 02-05-2015

Tez bym obstawial ze to samica


RE: Rocio octofasciata - przemkowy - 02-05-2015

Wielkie dzięki.

Rozumiem, że ryba wygląda na zdrową ? Smile


RE: Rocio octofasciata - kszyszek - 14-05-2015

A to moje maluchy. Mają ok 6-8cm. Niebieskołuskie to ryby którym głód doskwiera 24h/dobę i jadłyby bez końca Wink Kolory jak zresztą widać wahają się od prawie czarnego po bardzo blady, jasny...róż? Tongue Pływają razem z A. siquia i puki co to połączenia sprawdza się w 100%. A może ktoś widzi tu już samca, samicę??