Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[750] [725] nowe zbiorniki - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Jezioro Tanganika (https://cichlidae.pl/forum-7.html)
+--- Wątek: [750] [725] nowe zbiorniki (/thread-11072.html)

Strony: 1 2 3


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - novi - 10-01-2021

Wg mnie, a widziałem trochę, najlepsza opcją jest akwa wbudowane w dzielącą ściankę / z dostępem od tyłu.
A tutaj dopasował bym wiszące klosze, proste szerokie, 3 sztuki


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - LukaszW85 - 10-01-2021

Same płyty poliwęglanowe leżą teraz krzywo na końcach, muszą się opierać o ścianki boczne, by koty nie powpadały do akwariów, nie jest to ich docelowe ułożenie. Zgadza się, estetycznie niezbyt póki co to wygląda, choć sam poliwęglan IMO wygląda nieźle.
Jak pisałem wyżej, czekam na belki oświetleniowe, dopiero po ich zamocowaniu będę decydował jak będzie wyglądała pokrywa czy szyby/paski nakrywowe.
Jeśli belki będą bezpośrednio na wzmocnieniach i na ściankach bocznych, to najprawdopodobniej pojawią się czarne listwy schodowe aby zasłonić wzmocnienia i poliwęglan od czoła lub czarne paski z ABS-u.
Jeśli belki będą zamocowane wyżej, to pewnie też Wink
Dlaczego czarne? Ponieważ w całym domu mam czarne dodatki, klamki, karnisze, oświetlenie górne i lampę w salonie, czarno biały kominek i będą również barierki schodowe w tym kolorze. Sam stelaż w przyszłości będzie miał otwierane fronty pewnie z czarnymi uchwytami. Póki co przymierzam się do zrobienia półek a same fronty od strony kuchni muszą poczekać na meble kuchenne, by zrobić to w jednym stylu. 

Planuję zrobić niewielką hydroponikę, obawiam się, że duża może nie mieć z czego żyć przy tak małych obsadach tym bardziej, że w zbiorniczkach ma już co pochłaniać azot (trudno mi rozstać się z zielenią). Spróbuję też za jakiś czas podłączyć wymienniki ciepła z nierdzewki do dodatkowych dwóch obwodów z podłogówki, przy wodzie zasadowej nie powinno być reakcji z miedzią. Jak zwykle będzie to trwało dłuuugo Wink ale ryby i tak mają u mnie raczej dożywocie, temporalisy jedynie są do redukcji, więc jak ktoś życzy sobie parkę czy harem to śmiało pisać Smile


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - Papja - 10-01-2021

Ja bym się nie zdecydował na mleczny, tylko na przezroczysty, poliwęglan ale jak dla mnie jest to lepsza opcja od szkła. Poliwęglan u mnie się super sprawdza i poleciłbym go każdemu, a dodatkowo nie trzeba obawiać się o jego potłuczenie Wink.


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - barttsw - 10-01-2021

(10-01-2021, 14:54 PM)Papja napisał(a): Ja bym się nie zdecydował na mleczny, tylko na przezroczysty, poliwęglan ale jak dla mnie jest to lepsza opcja od szkła. Poliwęglan u mnie się super sprawdza i poleciłbym go każdemu, a dodatkowo nie trzeba obawiać się o jego potłuczenie Wink.

Dokładnie używam nad 3 zbiornikami z koronami i nie robi to żadnego problemu dwa obróbka tego wystarczy zwykły nóż do tapet , do szkła niestety trzeba się wyżej bardziej wysilic mam 4mm i 8mm


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - filas - 10-01-2021

(10-01-2021, 14:44 PM)LukaszW85 napisał(a): ...Póki co przymierzam się do zrobienia półek a same fronty od strony kuchni muszą poczekać na meble kuchenne, by zrobić to w jednym stylu...

osobiście zrobił bym jakąś ażurową zabudowę nad akwariami - jakieś półki, regały ??? Coś co zasłoni wielką połać przykrycia zbiorników Wink

(10-01-2021, 14:54 PM)Papja napisał(a): Ja bym się nie zdecydował na mleczny, tylko na przezroczysty, poliwęglan ale jak dla mnie jest to lepsza opcja od szkła. Poliwęglan u mnie się super sprawdza i poleciłbym go każdemu, a dodatkowo nie trzeba obawiać się o jego potłuczenie Wink.

Tradycyjnie zawsze stosuję szyby bo miałem jedną obawę - co z osadzającym się kamieniem? Zazwyczaj wyloty pomp wyposażone mam w napowietrzacze co powoduje, że opryskana szyba z czasem pokrywa się kamieniem, który muszę zeskrobać. Jak to funkcjonuje w przypadku poliwęglanu bo nie ukrywam, że szyby przez swoją wagę i delikatność są trochę upierdliwe.


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - Papja - 10-01-2021

Świeże osady schodzą gąbką, starsze też- o ile zamoczymy gąbkę w occie przykładowo.


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - LukaszW85 - 10-01-2021

barttsw, Papja
Mleczny ma kilka zalet:
- koty nie widzą ryb, więc nie skaczą po zbiorniku
- nie będzie widać osadu, jeśli taki się pojawi
- estetycznie pasuje mi znacznie bardziej Wink
- jak Bartak napisał (pozdrawiam), obróbka za pomocą noża i panel jako linijka Wink

Światło z lampy nie będzie musiało przejść przez poliwęglan, o to się nie martwcie, więc mleczny kolor mi nie przeszkadza.

Filas, będzie pusta przestrzeń na ten moment, będąc w kuchni chcę widzieć co dzieciaczek robi w salonie.
Dobrze się również rozmawia z osobami z drugiego pomieszczenia.
Może w przyszłości dokręcę do obecnych profili kolejne nad akwariami, do takiej konstrukcji można będzie zrobić zieloną ścianę na dwie strony. Zobaczymy, póki co jednak nie.

Ktoś mi podpowie jak cytować Wasze wpisy? Po "dodaj do odpowiedzi jako cytat" i "Zacytuj te posty" nic się nie dzieje.


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - barttsw - 10-01-2021

(10-01-2021, 17:38 PM)LukaszW85 napisał(a): barttsw, Papja
Mleczny ma kilka zalet:
- koty nie widzą ryb, więc nie skaczą po zbiorniku
- nie będzie widać osadu, jeśli taki się pojawi
- estetycznie pasuje mi znacznie bardziej Wink
- jak Bartak napisał (pozdrawiam), obróbka za pomocą noża i panel jako linijka Wink

Światło z lampy nie będzie musiało przejść przez poliwęglan, o to się nie martwcie, więc mleczny kolor mi nie przeszkadza.

Filas, będzie pusta przestrzeń na ten moment, będąc w kuchni chcę widzieć co dzieciaczek robi w salonie.
Dobrze się również rozmawia z osobami z drugiego pomieszczenia.
Może w przyszłości dokręcę do obecnych profili kolejne nad akwariami, do takiej konstrukcji można będzie zrobić zieloną ścianę na dwie strony. Zobaczymy, póki co jednak nie.

Ktoś mi podpowie jak cytować Wasze wpisy? Po "dodaj do odpowiedzi jako cytat" i "Zacytuj te posty" nic się nie dzieje.
Łukasz akurat u Ciebie światło nie jest za bardzo potrzebne
Więc mleczne nie robią ci różnicy ja u siebie przy 80cm szerokości światło to podstawa zwłaszcza by grarbnikach , ja tego nie neguje


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - LukaszW85 - 10-01-2021

Zobaczcie na pierwsze zdjęcie, pokrywa z poliwęglanu 10mm wygląda na środku IMO bardzo dobrze (tam gdzie szylkretka Kulka), brakuje tylko mikro korony, listwy czy kątownika 40-50 mm. Po bokach już gorzej. Po prawej stronie węże na dolewkę/podmianę dodatkowo podnoszą płytę.
Na drugim zdjęciu gdyby poliwęglan nie wchodził na ściankę boczną, to kot już by się kąpał w akwarium lub płyta byłaby pod wodą (czarna Lusia). Luśka tuż przed skokiem na górne szafki kuchenne. 2 minuty później skoczyła z impetem z powrotem z góry na akwarium. 

Bartek, wiesz jak u mnie musi być, prosto, dobrze i ma długo służyć Wink


RE: [750] [725] nowe zbiorniki - barttsw - 10-01-2021

(10-01-2021, 21:04 PM)LukaszW85 napisał(a): Zobaczcie na pierwsze zdjęcie, pokrywa z poliwęglanu 10mm wygląda na środku IMO bardzo dobrze (tam gdzie szylkretka Kulka), brakuje tylko mikro korony, listwy czy kątownika 40-50 mm. Po bokach już gorzej. Po prawej stronie węże na dolewkę/podmianę dodatkowo podnoszą płytę.
Na drugim zdjęciu gdyby poliwęglan nie wchodził na ściankę boczną, to kot już by się kąpał w akwarium lub płyta byłaby pod wodą (czarna Lusia). Luśka tuż przed skokiem na górne szafki kuchenne. 2 minuty później skoczyła z impetem z powrotem z góry na akwarium. 

Bartek, wiesz jak u mnie musi być, prosto, dobrze i ma długo służyć Wink
Łukasz wiem aż za dobrze nie raz o niektóre rzeczy wymieniliśmy trochę zdań , Ty też wiesz że nie znoszę węży i filtrów kubelkowych każdą inną byle nie kubły i węże , samostatnio mam coś innego.niz myk ukochany sump Haha