Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Nasze fishroomy (https://cichlidae.pl/forum-80.html)
+--- Wątek: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria (/thread-11040.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - Goran - 08-03-2021

(08-03-2021, 16:49 PM)adams2121 napisał(a):
(07-03-2021, 22:22 PM)Papja napisał(a): Czemu niby? Przy odpowiedniej obsadzie nie będzie żadnej przyduchy w przypadku awarii pompy.


Napiszę od siebie - mimo dużego przerybienia, a nawet olbrzymiego przerybienia - nawet 8 /10h bez prądu nie robiło szkody żadnej.  Nie jeden raz się to zdarzyło niestety. 

Ale dla ryb bez problemu
Potwierdzam. Ostatnia 7h przerwa w dostawie prądu bez jakichkolwiek skutków.
Filtracja to nie respirator Smile da się bez niej jakiś czas funkcjonować.


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - barttsw - 08-03-2021

(08-03-2021, 20:24 PM)Goran napisał(a):
(08-03-2021, 16:49 PM)adams2121 napisał(a):
(07-03-2021, 22:22 PM)Papja napisał(a): Czemu niby? Przy odpowiedniej obsadzie nie będzie żadnej przyduchy w przypadku awarii pompy.


Napiszę od siebie - mimo dużego przerybienia, a nawet olbrzymiego przerybienia - nawet 8 /10h bez prądu nie robiło szkody żadnej.  Nie jeden raz się to zdarzyło niestety. 

Ale dla ryb bez problemu
Potwierdzam. Ostatnia 7h przerwa w dostawie prądu bez jakichkolwiek skutków.
Filtracja to nie respirator Smile da się bez niej jakiś czas funkcjonować.

W słodkim tak ale w morskim już nie


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - adams2121 - 08-03-2021

Morskie to inna bajka Wink


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - darianus - 07-07-2021

Jestem na etapie robienia filtrów hamburskich opartych na pompie powietrznej. Chcę wkleić szybki, które będą trzymały gąbkę. Czy zwykły silikon sanitarny bezbarwny się nada, czy musi być specjalistyczny akwarystyczny? Chciałbym przyoszczędzić, akurat taki silikon znalazłem w piwnicy Smile


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - Papja - 07-07-2021

Sanitarny może zawierać jakieś dziadostwo antygrzybicze przykładowo, taki zwykły-zwykły w stylu "silikonu szklarskiego" będzie się nadawać do wklejenia szybek do hamburga Smile


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - filas - 07-07-2021

Jak Papja wspomniał sanitarny zawiera środki grzybobójcze a dodatkowo producent zazwyczaj nie zaleca stosować go w zanurzeniu Wink

Tutaj masz cytat z karty technicznej silikonu sanitarnego popularnej firmy Soudal:

- Nie stosować w miejscach stale zanurzonych w wodzie. 
- Zawartość konserwujących substancji biobójczych nie zastępuje regularnego czyszczenia spoiny...

Warto poczytać karty techniczne danego silikonu na stronie producenta bo jak widzisz nie każdy nadaje się do akwarystycznych zastosowań


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - darianus - 07-07-2021

Dzięki za porady, właśnie wróciłem z zoologa z tubką silikonu akwarystycznego, Zdążyłem przed 17 tą Smile Sprzedawca w sklepie miło mnie zaskoczył wiedzą na temat filtracji hamburskiejSmile


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - darianus - 12-07-2021

Filtr odpalony Smile Macie jakieś sprawdzone sposoby na mocowanie kominów za gąbką? Myślę, żeby kupić przyssawki do grzałek, ale może macie jakieś inne "low cost" domowe sposoby Smile
   


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - ksonski - 12-07-2021

Możesz pokazać najlepiej na filmie jak to się sprawuje?


RE: Fishroom w piwnicy na 4 akwaria - Goran - 12-07-2021

A może jeśli nie jest Ci niezbędny szum wodospadu zrób 3 otwory w gąbce i przez nie wprowadź rurki do akwarium. Ja musiałem tak zrobić, bo mam gąbkę wysoką na 55 cm a lustro wody na 40 cm Smile