Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
[ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. (/thread-10987.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28


RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - macioch - 23-02-2021

Fajne, fajne. Jeszcze tylko jakieś filmiki by się zdały nie z karmienia tylko z życia codziennego. Jak tam relacje taeniatusy- transy? Masz jakieś fotki/ filmiki z solidnych przekopywanek?


RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - mimo12 - 23-02-2021

(21-02-2021, 13:24 PM)Goran napisał(a): Może mnie nie zlinczujecie za mały foto spam Smile ale nudziło mi się. Jakość kiepska bo przy tym świetle płasko to wygląda ale coś tam widać aktualny stan w szkiełku.

Nie zlinczuję, zagryzę. Tongue
Nanochromis transvestitus to ryby, na które poluję od jakiegoś czasu i albo posucha albo dowiaduję się po czasie, że były.
Wstawiaj dalej zdjęcia i filmy. Super się patrzy na Twoje akwa z tymi rybami. Smile


RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - Goran - 23-02-2021

Na tygodniu nie mam czasu ale w sobotę postaram się coś fajnego nagrać lub pstryknąć. Choć jak wiecie zazwyczaj jak coś fajnego się w zbiorniku dzieje to nie ma jak nagrać A jak się czeka to nuda jak w polskim filmie Smile
Co do relacji transów z teaniatusami, to.... zyją jak Kargule z Pawlakami. Z tym, że Kargulom wolno chyba troche więcej. Teoretycznie linia frontu jest na płocie z korzenia, ale transy bez obaw udają się nawet na tyły wroga. Są też w lepszej sytuacji bo zadomowily się w centralnej części zbiornika i mają pod nadzorem 2/3 dna A teaniatusy tylko 1/3.
W tym wszystkim błąkaja się jeszcze single z obu rodzin Smile Szkoda, że z ich udziałem nie ma szans na połączenie obu rodów Smile
Wykopki chwilowo ustały. Widocznie transy uznały, że mają już tyle dołków ile trzeba.
Co do Teaniatusów to ta monogamia to chyba mity, albo samica po prostu lubi być adorowana, zwłaszcza przez młodego napalonego samczyka.
Ogólnie życie biegnie stabilnie, a ja czekam aż jedną lub druga para zdecyduje się na jakieś potomstwo. ( czy zejście z ph poniżej 6 może w tym pomóc? )


RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - macioch - 24-02-2021

Bardzo ciekawa sprawa czekam na dalsze relacje Big Grin Wgl dobrze rozumiem że od kiedy jest to połączenie to ani razu ryby nie miały jeszcze młodych? Co do zejścia z pH poniżej 6 to na Cichlid Roomie podają że rozmnażanie poniżej 6,5 ale zważywszy na to jaki kwas jest w Mai Ndombe to na pewno zszedłbym poniżej 6.


RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - Goran - 25-02-2021

(24-02-2021, 22:04 PM)macioch napisał(a): Bardzo ciekawa sprawa czekam na dalsze relacje Big Grin Wgl dobrze rozumiem że od kiedy jest to połączenie to ani razu ryby nie miały jeszcze młodych?
Odkąd jest nowy zbiornik to jedyne tarła jakie naocznie widziałem to u szczupienczyków i razbory . Był czas, że przez dobry tydzień nie widziałem samicy teaniatusa, bo siedziała w kokosie, ale jest w takim miejscu, że nie byłem w stanie zerknąć czy coś poza nią tam było czy nie. A na spacer nic nie wyprowadziła. Zachowań transów dopiero się uczę i nie do końca wiem czy na coś się zanosi czy nie. Poza kilkoma dniami mega przekopywania dna pod kamieniami i korzeniami i niesmialymi podrygami samicy przed samcem narazie nic szczególnego nie zaobserwowałem.
Faktem jest , że od niedawna dopiero twardości wody zeszły do niskich wartości, a ph w okolice 6. Więc woda dopiero zaczęła być taka jak lubią. Powoli zejdę z ph jeszcze niżej.
A jak temperatura ? Teraz jest coś koło 23.5 ÷ 24. Może też wartało by podnieść odrobinę ? No i jeszcze to, że transy są ze sobą chyba blisko spokrewnione może mieć jakieś znaczenie ?
Poniżej na szybko nagrany filmik z okolic płotu między Kargulami i Pawlakami Smile



RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - Goran - 05-03-2021

Od wczoraj w zbiorniku jest bardziej nerwowo. O ile teaniatusy nadal leniwie pływają po swoim terenie, to samiec transa goni wszystko i wszędzie, a najbardziej samicę singielkę. Porównując ją do tej drugiej rośnie znacznie wolniej... mam nawet wrażenie azenie, że nie podrosła odkąd jest u mnie. Samcowi bez problemu można pstryknąć fotki. Ma chłop parcie na szkło Smile za to jego partnerkę dziś widziałem raz i to w raczej intymnej sytuacji Smile i o dziwo zdążyłem pstryknąć fotkę.    
   


[ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - -KUBA- - 05-03-2021

Czyżby pierwsze tarło u Ciebie? Trzymam kciuki

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka


RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - Goran - 06-03-2021

Mam nadzieję, choć wiesz jak to jest.... często widzi się to co chce się zobaczyć. Poobserwuje je dziś i jutro to może coś konkretnego zobaczęSmile


RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - Goran - 06-03-2021

No i chyba jeszcze nie teraz.. Sad ale widać, że się lubią Smile
Wspólnie też stają do kłótni z sąsiadami



RE: [ 520/340 l ] Banda Azjatów na Czarnym Lądzie. - Goran - 14-03-2021

Podzielę się z wami moimi wnioskami na temat różnic w zachowaniach terytorialnych moich transów i teaniatusów.
Zacznę od ryb które mam dłużej....
Nie wiem czy to wcześniejszy ponad rok w 112 l tak ograniczył przestrzeń życiową teaniatusów, że w obecnym baniaku też wystarcza im dno max 80x40 i potrafią się nim jeszcze podzielić z singlami. Obecne coś się u nich chyba dzieje , bo przed kokosem wyrósł szczyt K2 z piasku, ale nijak to nie wpłynęło na ich agresję. Radar na intruzów mają ustawiony wewnątrzgatunkowo na jakieś 20÷25 cm, a pozagatunkowo to chyba z 15 cm.
No i teraz transy....
Należy do nich dno 150x40, a wypady poza linię frontu to dzień powszedni. Fakt, że nic nie próbuje im ograniczać tego terytorium, i nie muszą o nie walczyć Granicy pilnuje zazwyczaj samiec, a samica "czyści" zaplecze. Co jakiś czas dla urozmaicenia zamieniają się rolami. Tu radar ustawiony znacznie czulej. Wewnątrzgatunkowo 70-80 cm to już za blisko, a pozagatunkowo alarm włącza się dopiero przy 15-20 cm.
Wiem, że agresja to też cecha osobnicza, ale u moich ryb jest jak opisałemSmile