Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Smrodek - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Różne akwarystyczne problemy (https://cichlidae.pl/forum-41.html)
+--- Wątek: Smrodek (/thread-10925.html)

Strony: 1 2


Smrodek - kocur - 13-09-2020

no więc od początku
Akwa ma z osiemset coś litra, sump z 270l.
Chodzi już z 7-8 miechów...Tuptuś dobrze mówię? Smile

Podmianki robię co tydzień tak z 300l. Wraz z czyszczeniem gówien ze środka akwa, watę prefiltrową wymieniam w miarę potrzeby. Ryby rosną jedzą sporo i może i je trochę ostatnio za mocno karmiłem. Ryby mięsożerne karmione mrożonkami. No i ze 2 dni temu pojawił się smrodek - chwilę potrwało zanim namierzyłem że to z tego baniaka - bo to nie jedyny no i jeszcze terrarium było podejrzane.
No i zrobiłem wczoraj czyszczenie, sporą podmiankę - sprawdziłem czy rybersy w komplecie i któreś nie padło. Miód malina smrodek zniknął. Wczoraj wieczorem i dzisiaj rano karmiłem  rozsądnie (trzeba było zrobić głodówkę im cholera) no i dzisiaj parę godzin temu znowu smród się pojawił.  Sprawdziłem testem paskowym czy nie padła biologia, ale wsio gites NO2 brak. No3 za to sporo jak na podmianę dzięń wcześniej.
No i o co kammon? Dotąd nie kojarzę żeby nawet sporo NO3 powodowało śmierdzenie wody. Ryby w dobrej kondycji, więc ta biologia działa. Mam to zasrane sztuczne tło (nie do ruszenia) i sobie pomyślałem że może za to wpadły jakieś resztki i syfią, ale wtedy by chyba NO2 było jakby się coś rozkładało.....a jestem przekonany że nie ma.
MA ktoś pomysł o co chodzi?

Oczywiście pyknąłem kolejną podmiankę i jest gites i robię rybom dwudniową głodówę ale czegoś tu nie rozumiem


RE: Smrodek - Goran - 13-09-2020

A jaki to zapach ? Nie wiem co tam masz w baniaku, ale może jakieś drewno zaczęło gnić? 
Z tła strukturalnego 3D też się wyleczyłem.  Bałem się, że woda tam skisnie beż ruchu i wstawiłem tam taki mały płaski filtr. Zwłaszcza, że ponad pół roku mieszkał tam glonojad syjamski. 200l/ h tam bzykało sieć woda była chyba lepsza niż przed tłemSmile


RE: Smrodek - adams2121 - 13-09-2020

Zwiększ ruch tafli , aby wymiana gazowa odbywała się stale. 
Smród zniknie.  Przekarmiasz ryby i to jest przyczyną.
Mam tak z tego samego powodu. 

Dużo karmisz mięsem ?


RE: Smrodek - kocur - 14-09-2020

kryl, gammarus, mieso krewetek. ostatnio mniej szklarki i ochotki.  ruch na tafli jest, tyle że to 215 cm dlugość - coś dokombinuję żeby było więcej bo jest strefa bezruchowa fakt


Smrodek - ksonski - 14-09-2020

Może jakieś fotki akwarium byś wrzucił? Ciekawi mnie co tam fajnego trzymasz. Wink


RE: Smrodek - tuptuś - 14-09-2020

(14-09-2020, 15:30 PM)ksonski napisał(a): Może jakieś fotki akwarium byś wrzucił? Ciekawi mnie co tam fajnego trzymasz. Wink
Sama karmówka Rotfl


RE: Smrodek - piotrK - 14-09-2020

(14-09-2020, 15:30 PM)ksonski napisał(a): Może jakieś fotki akwarium byś wrzucił? Ciekawi mnie co tam fajnego trzymasz. Wink

No właśnie, bo w sumie nie wiemy o czym piszemy - jak drapole karmisz obficie to zawsze może zostać gdzieś jakiś syf - czy to w filtracji czy w zakamarkach.


RE: Smrodek - kocur - 17-09-2020

no 2 dni głodówki było oki, zacząłem karmić i problem powrócił (:

no niby jakby coś wpadało i gniło za tłem (jest taka możliwość) to by ten problem występował już wcześniej

po prawej ten wewnętrzny dodałem żeby ruszać  powierzchnią  bardziej

i ten smród jest taki trochę śmietnikowy, nie czuć siarkowodoru tylko tak organicznie Smile


RE: Smrodek - adams2121 - 17-09-2020

Zobacz jak u mnie tafla i 5/10 cm pod się rusza.  
https://cichlidae.pl/showthread.php?tid=7754&page=8

Druga sprawa - za mało roślin masz - sam scandinapsus nie daje rady.


RE: Smrodek - kocur - 17-09-2020

u mnie za mocno tafla nie może się ruszać bo niestety jest pod korek prawie (taka konstrukcja)

epipremnum w wiekszej ilosci to dopiero do mnie jedzie z kumplem ze Lwowa Smile a  to w akwa to jest monstera.
ale wczęsniej mi wsio grało bez roślinek