Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
standardowa 450 nanolutea i bazalty - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Centralna (https://cichlidae.pl/forum-13.html)
+--- Wątek: standardowa 450 nanolutea i bazalty (/thread-10914.html)

Strony: 1 2 3


standardowa 450 nanolutea i bazalty - jimi - 03-09-2020

Cześć Smile
posiadam standardowy zbiornik 450l w którym do wczoraj pływały maluchy amatitlania nanolutea w ilości 5 szt. chciałem wpuścić do nich mekki i miecze a po dobraniu się par zredukować pielęgnice. Niestety ale mekki na miejscu nie było a że jestem wzrokowcem ( w ogólnym zbiorniku pływały bazalciki kostarykańskie w ubarwieniu godowym ) to do baniaka poza mieczami 4 szt. wpadły młodziutkie bazalciki w ilości 6 szt
I stąd moje pytania bo na temat bazalcików za wiele nie ma ...
- czy jest opcja wpuszczenia tam jeszcze jakiegoś gatunku , ktoś pisał na forum że w sumie lepiej trzy gatunki w zbiorniku niż dwa 
- nic nowego nie dokładać i czekać na rozwój wypadków aż maluchy podrosną  i będzie czas na redukcję 
Zbiornik jest dosyć mocno zagracony kamulcami i drewnem, ryby mają gdzie obierać rewiry 
Z góry dzięki za opinie


RE: standardowa 450 nanolutea i bazalty - piotrK - 03-09-2020

Cześć,

Niestety nie mam dobrych wiadomości - Neetroplus nematopus to ryby, które nie nadają się na towarzystwo dla żadnych pielęgnic, a zwłaszcza tak spokojnych jak nanoluteusy. To bardzo agresywne i pewne siebie ryby z ostrymi jak brzytwa zębami (choć używanymi do glonów). Proponuję je oddać jeszcze zanim zaczną się rozmnażać i zdominują nanoluteusy - nie żartuję.

Zdecydowanie lepiej będzie jak poszukasz Meek tak jak planowałeś na początku.


RE: standardowa 450 nanolutea i bazalty - jimi - 04-09-2020

A takie ładne rybcie Dodgy dzięki wielkie za opinie bo przeglądałem neta i nic ciekawego nie znalazłem niestety...


RE: standardowa 450 nanolutea i bazalty - piotrK - 04-09-2020

Spoko, chyba wiele osób się ich pozbywa i nie zostawia na forach śladu. W naturze te ryby są jak zebry - gdzie inne pielęgnice nie mogą, tam bazalciki poślą Wink Mogą zdominować nawet dużo większe pielęgnice.


RE: standardowa 450 nanolutea i bazalty - Bartek_M - 07-09-2020

Nie zgodzę się z  opinią iż bazalciki to diabły wcielone , posiadam trzy pary , które zgodnie pływają z parą nikaraguańskiej (200l) , salvini (200l) oraz myrnae i hrp (240l). Zero agresji nawet podczas tarła , bronią tylko swojego niewielkiego rewiru.


standardowa 450 nanolutea i bazalty - sbc - 08-09-2020

A prowadzaly już młode?

Wysłane z mojej mikrofali przy użyciu 5G.


RE: standardowa 450 nanolutea i bazalty - piotrK - 08-09-2020

(07-09-2020, 23:20 PM)Bartek_M napisał(a): Nie zgodzę się z  opinią iż bazalciki to diabły wcielone , posiadam trzy pary , które zgodnie pływają z parą nikaraguańskiej (200l) , salvini (200l) oraz myrnae i hrp (240l). Zero agresji nawet podczas tarła , bronią tylko swojego niewielkiego rewiru.
No to bardzo ciekawe obserwacje, bo jednak obiegowa opinia jest taka, że nadają się tylko do akwarium jednogatunkowego. Od jakiego czasu masz takie połączenia?


RE: standardowa 450 nanolutea i bazalty - Bartek_M - 08-09-2020

Regularnie prowadzają młode których oczywiście nie odławiam , w takim połączeniu funkcjonują już około 2 lat, wcześniej zaraz po zakupie wszystkie 3 pary wpuściłem do jednego zbiornika i owszem agresja była ogromna , nieustanne walki między parami.
W połączeniu z innym gatunkiem  uważam że to bezproblemowe ryby.No przynajmniej u mnie tak jest Smile


RE: standardowa 450 nanolutea i bazalty - jimi - 08-09-2020

W zbiorniku w którym je widziałem też pływały z myrnee, nikaraguanskimi i parę gatunków jeszcze tam było... No ale zbiornik miał 200 cm długości nie to co u mnie Undecided ale generalnie para w barwach godowych bronila tylko swojego rewiru i nie wykazywała większej agresji...


RE: standardowa 450 nanolutea i bazalty - piotrK - 08-09-2020

Tak czy siak, nie ryzykowałbym, bo nano są bardziej dupowate niż wszystkie gatunki, które ma z bazalcikami Bartek.