Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Miłośnicy pielęgnic - ujawnijcie się! :) (https://cichlidae.pl/forum-37.html)
+--- Wątek: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] (/thread-10752.html)



RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Gelbelg - 15-10-2017

Witam wszystkich miłośników pielęgnic,na forum jak i w akwarystyce jestem nowy wiec prosze o wyrozumiałość.Na forum zarejestrowałem sie po to,żeby czerpać od Was wiedzę na temat tych pieknych,ciekawych,tajemniczych ryb jakimi są pielegnice.Napewno będę miał do Was wiele pytań bo na początku grudnia bede zakładał zbiornik 300 litrow,który ma wlasnie byc przeznaczony pielegnicą.Pozdrawiam


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Qbek - 15-10-2017

Witamy na c.pl Hejka


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Britian - 25-10-2017

Witajcie wszyscy Smile Jestem Marek, mam swoje akwarium, ale dopiero w sumie zaczynam Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Peeter - 01-11-2017

Witam wszystkich.Mam na imię Piotr.Swoją przygodę z akwarystyką zacząłem dwa lata temu od 112l akwarium ogólnego.Obecnie od lutego 
tego roku posiadam 400l akwarium i od miesiąca jego mieszkańcami są 
pielęgnice.Na forum szukam wsparcia i wiedzy od bardziej doświadczonych akwarystów.Pozdrawiam


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Qbek - 02-11-2017

WitamySmile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - TomekN - 04-11-2017

Witam,

 Nazywam się Tomek i jestem z Gdyni - lecz mieszkam we Frankfurcie nad Menem w Niemczech. Jakieś 15 lat temu jako dzieciak miałem małe akwarium w którym najpierw miałem pawie oczka / gupiki a potem kilka ramirezi. Niestety nie byłem zupełnie przygotowany i przygoda była dość krótka. Teraz mam już własne mieszkanie i chciałbym sobie znowu sprawić akwarium. Nadal podobają mi się strasznie pielegniczki - tylko tym razem chciałbym być lepiej przygotowany. Trochę śledziłem forum i myślę ze na początek idealna byłaby parka borelek. Niestety czytając forum też zauważyłem jakie mam braki jeżeli chodzi o samą technikę - filtry RO itd. Myślę więc że jeszcze trochę drogi przede mną ale liczę na Waszą pomoc Smile
Pozdrawiam
Tomek


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - piotrK - 04-11-2017

Witaj. Zapraszamy do czytania i zadawania pytań Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - TomekN - 05-11-2017

Dziekuje! Narazie przeczytalem sobie poradnik 3-czesciowy Rukiego w Waszym e-zinie. Bardzo ciekawy i duuuuzo informacji. Nie mniej jednak, mysle ze nie obejdzie sie bez pytan - co do wyboru akwarium, techniki, roslin itd. Mysle ze juz niedlugo pojawia sie pierwsze pytania z mojej strony.
Pozdrawiam!


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Ruki - 05-11-2017

Ktoś czyta moje wypociny! Smile Pytaj śmiało, namieszamy jeszcze bardziej w głowie. Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - TomekN - 05-11-2017

Oczywiscie ze tak! Wole najpierw (chociaz troszeczke) poczytac niz otworzyc setny watek z pytaniem co jest mi potrzebne Wink 
Pozatym naprawde bardzo ciekawie to napisales. Pewnie i tak 1/2 zapomnialem, ale wiem chociaz gdzie wrocic zeby doczytac Smile
Czytajac o parametrach wody jednak troche sie zmartwilem - sprawdzilem sobie twardosc wody na stronie internetowej dostawcy wody i podaja widelki 11,9 - 20,1 (niemiecka skala). Same widelki sa olbrzymie, ale sam fakt ze jest to 2 do 3 razy wieksza twardosc niz 6, ktore podajesz w artykule, troche mnie zszokowalo. Jeszcze nie wiem dokladnie jak to ugrysc, ale to juz nie jest tematem na ten watek Smile.