Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Miłośnicy pielęgnic - ujawnijcie się! :) (https://cichlidae.pl/forum-37.html)
+--- Wątek: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] (/thread-10752.html)



RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - delpake - 23-11-2015

Witam prowadzących forum oraz użytkowników. Mieszkam w Gdańsku.  Polubiłem się z Pielęgniczkami. Teraz chcę pogłębiać wiedzę o nich.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - tatakuby - 23-11-2015

I My Ciebie witamy Wink Masz już jakieś pielęgniczkowate w domciu?


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - ejPetit - 23-11-2015

Cześć wszystkim! Smile Jestem Patryk, zamieszkuję okolice Krakowa, konkretnie Wieliczka. Akwarium ogólne 100l posiadam od kilku lat, ale jest to po prostu akwarium Tongue Jakiś gupik, neonek, kiryski. Teraz wciągnąłem się w temat Pielęgniczek. W grudniu planuję restart akwarium, dopasowanie parametrów wody pod obsadę A. Borelli 1+1, 10szt Hyphessobrycon amandae i 8 sztuk Corydoras panda. Pewną wizję mam, jeśli wyjdzie tak jak założyłem sobie wewnętrznie to na pewno się pochwalę w odpowiednim dziale! Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Marcin_GM - 03-12-2015

Witam wszystkich.
Złapać mnie można w zachodniej Polsce(taka robota), a mieszkam w Knurowie.
Od bardzo długiego czasu czytam to forum. Nadszedł czas by się wreszcie zarejestrować na tym forum. 
Przygoda z akwarystyką zaczęła się w 2004 roku z kąsaczowatą szklanką, ale pochłonęło mnie to dopiero w 2011 gdy do nowego zbiornika trafiła parka cudaków Cryptoheros cutteri. Tak oto człowiek pokochał koparki Rolleyes

Zabieram się za domu budowę więc najbliższe lata spędzę na walkę z żoną o dopuszczalny litraż nowego zbiornika w nowym miejscu. Chętnie skorzystam z waszych rad gdy czas przyjdzie właściwy Rolleyes


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - delpake - 03-12-2015

(23-11-2015, 18:26 PM)tatakuby napisał(a): I My Ciebie witamy Wink Masz już jakieś pielęgniczkowate w domciu?

Obecnie pływaja u mnie stadko Akar z Maroni i parka Akar Cętkowanych. Towarzyszą im Drobnoustki.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - sbc - 03-12-2015

To może i ja coś skrobnę o sobie. Jestem Radek. Na jednym etacie detailer aut, na drugim w branży zoo. Pierwsze akwarium dostałem od rodziców jako sześciolatek... 5 litrowe z neonkami, mieczykami, bojownikiem i skalarem...
Ex-akwarysta dziadek szybko wyśledził zbrodnie i utargował zbiornik 60 litrów. Jako taki bajtel niewiele przy tym robiłem, obowiązek spadał na rodziców. Dopiero jako 11-12 latek zacząłem czytać o rybach, interesować się jakoś. Szybko wskoczyłem w pielęgnice i przez kilka lat siedziałem w mniejszych gatunkach ca i malawi. Po 24 roku życia miałem 6 przerwę. Rok temu, na 30ste urodziny zrobiłem sobie prezent - akwarium =) Dziś stoi małe CA, jeszcze mniejsza Tanga i jakieś kotniki. Pokój na to mam, więc można powiedzieć, że fishroom jest. Aktualnie snuję plany na przekonanie drugiej połowy, że trzeba wyrzucić tamtejsze meble, podłączyć instalację wodną i osadzić stalowe bele w ścianach. Pokój fajny, 4x3metra... Niewiem tylko czym ją do tego przekonać, wolałbym nie grozić rozwodem, bo jeszcze go przyklepie Big Grin


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - piotrK - 04-12-2015

Ło. Dopiero teraz trafiłeś na ten temat? Big Grin

Tak czy siak - WITAMY Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - sbc - 04-12-2015

(04-12-2015, 00:01 AM)piotrK napisał(a): Ło. Dopiero teraz trafiłeś na ten temat? Big Grin
Niee, ale jakoś dopiero teraz zebrałem się, żeby coś napisać. Nie chciałem się witać suchym "cześć" Tongue


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Tomkos - 07-12-2015

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Po kilkuletniej przygodzie z pyszczakami (Malawi) przenoszę się z Afryki do Ameryki Południowej Smile 
Wiem już na 100%, że forum będzie dla mnie kopalnią wiedzy.

Pozdrawiam wszystkich, Tomek.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - tatakuby - 07-12-2015

Cześć jak czapka Wink czuj sie w tej kopalni jak w domu ...