Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Miłośnicy pielęgnic - ujawnijcie się! :) (https://cichlidae.pl/forum-37.html)
+--- Wątek: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] (/thread-10752.html)



RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Killifish - 17-04-2014

Witaj na pokładzie WodnikuSzuwarku Smile
Filtr RO jedynym wyjściem. Zapraszamy do założenia swojego tematu.

Seven Wink , Zbyszek - witajcie na pokładzie Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - DavyJones - 27-04-2014

Witam Wszystkich,

Jestem miłośnikiem pielęgnic chociaż ich nie hoduję i nie posiadam Big Grin. Pierwsze akwarium miałem w latach '80 XX wieku, potem dłuuuga przerwa i od 2010 roślinne 72l, roślinne 200l, ślimaczarium 20l i roślinne 72l. Aktualnie posiadam 200l, 72l, i ślimaczarium. Hoduję rośliny i Oryzias Wowora - regularne przycinki i ikra. Planuję duży zbiornik (500-700 litrów) ze spokojnymi pielęgnicami, które nie będą demolowały aranżacji, chociaż najbardziej podobają mi się pielęgnice pawiookie.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Cichy98 - 27-04-2014

Witam, jestem nowy Smile Mam 4 akwaria 20,30,60, 112. W 60 mam Pielęgnice Ramirezy. 


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Christo - 27-04-2014

Witam.Wink


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - slavcio89 - 28-04-2014

Cześć, akwarystyką na poważnie zacząłem się zajmować kilkanaście miesięcy temu. Aktualnie mam zalane 4 akwaria, dwie 45L jedno 14L i szpitalik 15,5L. Miałem parę pielęgniczek ramireza. Póki co zajmuję się mniejszymi gatunkami ryb ze względu na posiadane niewielkie zbiorniki. Obecnie w moich akwariach trzymam gupiki endlera i jego odmiany tiger oraz snakeskin, neoheterandrię elegans oraz heterandrię formosa. Preferuję zbiorniki roślinne, staram się zdobywać doświadczenie w nawożeniu i "czytaniu" z kondycji roślin.
Pozdrawiam forumowiczów! ;-)
Sławek


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - AndrzejS - 28-04-2014

...witam wszystkie koleżanki i kolegów!!Jestem nowy na tym forum-właśnie dziś się zarejestrowałem! Akwarystyką zajmuję się od 1988r z kilkuletnią przerwą. Na imię mam Andrzej.

..moje akwarium to biotop Malawi 240l od kilku lat!
- podłoże ; piasek kwarcowy
- kamienie serpentynit
- filtracja: biolog NCF 1500,  mechanik Aquael 2000
- oświetlenie 1x Power  Glo 30w
- obsada Tongueseudotropheus Saulosi 2+5
- Iodotropheus Sprengerae 1+4
- Labidochromis Hongi Sweden 1+4

Mam nadzieję ,że wielu ciekawych rzeczy będę mógł się dowiedzieć na tym forum!!


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - HameR. - 28-04-2014

Wrzuć zdjęcia w dziale prezentacji zbiorników Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Tomas - 15-05-2014

Aż przywitam się ponownie.. Smile
Witajcie po długiej przerwie... Ilość nieprzeczytanych postów po  okresie niebytności przeraziła mnie.. Ale ilość ta świadczy o tym, że forum żyje i ma się dobrze - i Wy wszyscy razem z nim! 
Czekają mnie więc długie godziny 'kartkowania', czytania, oglądania - co mnie bardzo cieszy Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Vataran - 18-05-2014

Witam wszystkich miłośników pielęgniczek.
Właśnie jestem w trakcie zakładania mojego pierwszego akwarium 112l ameryka południowa CW.
Chciałbym w nim mieć także pielęgniczki i biorę pod uwagę Kakadu, Ramireza i Borellki.
Nie jestem jednak do końca pewny jakie pielęgniczki wziąć oraz w jakich ilościach. 
W zbiorniku będzie jeszcze jakaś ławica(bliżej niekreślony gatunek), oraz kirysy.
Mam nadzieję znaleźć tutaj odpowiedź na moje wątpliwości.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - ozos771 - 20-05-2014

Witam na imię mi Grzegorz akwarystykom pasjonuje się od ponad 30 lat głównie skalarkami pozdrawiam wszystkich