Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Cichlidae.pl (https://cichlidae.pl/forum-36.html)
+--- Dział: Miłośnicy pielęgnic - ujawnijcie się! :) (https://cichlidae.pl/forum-37.html)
+--- Wątek: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] (/thread-10752.html)



RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Leszek.G - 30-11-2020

Dzień dobry, witam wszystkich.
Jako że jeszcze nieco po omacku poruszam się po forum jako nowy użytkownik proszę o wyrozumiałość.
Mam nadzieję na sporo nowych znajomości i wiadomości :-)


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - piotrK - 30-11-2020

Cześć Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - adams2121 - 30-11-2020

Cześć


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - Sloma - 30-11-2020

@el_polako : Od tej choroby nie uciekniesz...i trzeba się z tego jedynie cieszyć Smile


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - jachu_ka - 16-12-2020

Cześć wszystkim, forum śledzę od dawna ale dopiero teraz mam trochę czasu żeby cóś więcej napisać. 
Pozdrowienia z Irlandii, gdzie kranówka jest tak dobra, że można ją lać prosto do akwarium paletkom. Big Grin


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - macioch - 17-12-2020

No siema Big Grin A tak z ciekawości ta kranówka to u Ciebie tylko taka dobra czy generalnie w Irladii jest tak fajnie?


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - piotrK - 17-12-2020

Cześć Jachu Luzik Taka woda to marzenie wielu forumowiczów, pochwal się co tam na niej trzymasz Wink


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - jachu_ka - 17-12-2020

(17-12-2020, 00:12 AM)macioch napisał(a): No siema Big Grin A tak z ciekawości ta kranówka to u Ciebie tylko taka dobra czy generalnie w Irladii jest tak fajnie?

Nigdy się nad tym nie zastanawiałem ale zerknąłem na mapę GSI i faktycznie mieszkam w jednym z dwóch hrabstw, które mają wodę ze zbiornika w granicie a nie wapieniu czy innym piaskowcu. Bozia podlewa regularnie (zanim pojawili się tu ludzie Irlandia była lasem deszczowym), granit nie reaguje za bardzo, więc to wodociągi podnoszą pH w okolice 7-7.5, żeby im rury nie rdzewiały. Tak mi przynajmniej tłumaczył ekspert, ja tam się na wodnej chemii nie znam.

Sama woda nie jest chlorowana, nie robi buby bakteriom w baniaku. Jeśli trzeba ją chlorować bo bakterie to władze wydają komunikat kilka dni naprzód.  
A do tego woda jest ”darmowa”. Płacimy za nią w innych podatkach, nie ma się co czarować, ale przydomowych liczników nie ma, tylko firmy płacą, taki lokalny urok. No i faktycznie jest jej u nas od za**bania. Big Grin


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - piotrK - 17-12-2020

No to niektórzy szczęściarze na śląsku mają wodę ze Zb. Goczałkowickiego i twardości w kranach rzędu kilku stopni - z taką wodą można też robić praktycznie wszystko.


RE: Jesteś tu nowy? Napisz coś o sobie! [Vol.3] - -KUBA- - 17-12-2020

(17-12-2020, 16:23 PM)piotrK napisał(a): No to niektórzy szczęściarze na śląsku mają wodę ze Zb. Goczałkowickiego i twardości w kranach rzędu kilku stopni - z taką wodą można też robić praktycznie wszystko.
A jeszcze inni mieszkają na wsi która ma swoje źródło wodne i wodę raz o twardości 8/10 a innym razem 18/25 i jak tu żyć..

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka