Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l (/thread-10731.html)

Strony: 1 2


Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - AdrianP - 12-05-2020

Cześć Wam,

3 tygodnie temu zalałem akwarium 375l. Błąd, jaki popełniłem, to nie przepłukałem 60kg piasku, który służy jako podłoże w tym akwarium.

Wciąż woda jest delikatnie mglista. Co może być tego powodem i jak wyklarować wodę? 

Filtracja:
- zewnętrzny Aquael Ultramax 2000 - głównie ceramika, zeolit i gąbka,
- wewnętrzny Aquael Circulator 2000 - najpierw był na gąbce, bardzo drobnej - myślałem, że wyłapie ten "dym" / "pyłek", który powoduje wg mnie zmętnienie. Nie wyłapała, więc kupiłem SERA Crystal Clear - nie pomogło... 

Wlałem też Clarity - nie pomogło. 
Robię podmiany - nie pomaga. 

Co zrobić? Smile


Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - sbc - 12-05-2020

Przefiltrowac mechanicznie przez jak najgestsze media, gabka 50ppi, wata.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka


Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - -KUBA- - 12-05-2020

Wydaje mi się że za szybko chcesz mieć krystalicznie czystą wodę. Nie kombinował bym i dał spokojnie dojrzeć zbiornikowi. Trzy tygodnie to nie jest znowu aż tak długi czas, u mnie w świeżym akwarium gdzie było wszystko nowe(piasek, filtry, wkłady, korzenie) woda do wyklarowania się potrzebowała ponad miesiąca. A ryby doszły dopiero po prawie dwóch. Nie zawsze wszystko ruszy ekspresowo.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka


RE: Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - AdrianP - 12-05-2020

(12-05-2020, 22:23 PM)sbc napisał(a): Przefiltrowac mechanicznie przez jak najgestsze media, gabka 50ppi, wata.

Wysłane z mojego Xperia SP przy użyciu Tapatalka

Dzięki za szybką odpwiedź. 

Czy gąbka lub wata jest lepsza od SERA Crystal Clear? Podobno nie ma lepszego "wyłapywacza" jako medium filtracyjne, a nie pomogło.


RE: Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - adams2121 - 12-05-2020

Wata, fizelina cokolwiek o bardzo małej przepustowości . 
Może też być korpus 1 mikron na wylot turbofiltra


RE: Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - tuptuś - 13-05-2020

Owata tapicerska najlepiej grubsza np 300g, 2-3 warstwy na jakąś mocną głowicę i będzie dobrze.


RE: Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - sbc - 13-05-2020

(12-05-2020, 22:26 PM)-KUBA- napisał(a): Wydaje mi się że za szybko chcesz mieć krystalicznie czystą wodę. Nie kombinował bym i dał spokojnie dojrzeć zbiornikowi. Trzy tygodnie to nie jest znowu aż tak długi czas, u mnie w świeżym akwarium gdzie było wszystko nowe(piasek, filtry, wkłady, korzenie) woda do wyklarowania się potrzebowała ponad miesiąca. A ryby doszły dopiero po prawie dwóch. Nie zawsze wszystko ruszy ekspresowo.

Wysłane z mojego MI 8 Lite przy użyciu Tapatalka
To jest pył z piachu, a nie jakiś zakwit pierwotniaków który sam się z czasem "wyklaruje" to trzeba odfiltrować. Nawet jeśli samo z czasem siądzie na dnie to przy ruszeniu piasku znowu będzie się wzbijać.


RE: Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - AdrianP - 13-05-2020

Dziękuję za rady.

Mam nadzieję,  że wata pomoże. 

Na pewno dam znaćSmile


RE: Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - fazi_poz - 13-05-2020

Polecam też, staromodne i zapomniane podmiany wody - również pomagają pozbyć się tej "zapylonej"  Big Grin


RE: Nie-klarowna woda od 3 tyg - 375l - AdrianP - 13-05-2020

Podmiany robię co 48h, 40l każda już przez 6 dni, więc teoretycznie prawie całą woda się podmieniła już, biorąc pod uwagę objętość akwa. 

Jest lepiej, ale nie idealnie Smile 

Mam nadzieję, że rybom to... wsio ryba? Smile