Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Dyskusje ogólne (https://cichlidae.pl/forum-46.html)
+--- Dział: Technika akwarystyczna (https://cichlidae.pl/forum-33.html)
+--- Wątek: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) (/thread-10724.html)

Strony: 1 2


Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - lukasz1717 - 11-05-2020

Cześć
Akwarium 150x50x60 jest już zamowione Haha
Dużo czytałem i filtracji i mam kilka niejasności.
W akwarium typu BW powinna być wydajna filtracja z racji małej ilości roślin ale ruch wody powinien być minimalny.
Czy jedno się z drugim nie przeczy?
Myślałem aby kupić fx6 jako jedyny filtr plus wewnętrzny 
(do cyrkulacji), ale przypływ jest dość duży i nie wiem czy jest sens wydawać 860zł skoro ma być lekki ruch wody.
Czytam też że niektórzy w takim litrażu mają np. Aqua Nova NFC 1509 i cyrkulator. Mam już mętlik w głowie a zależy mi aby sprzęt długo posłużył. Dodam że nigdy nie miałem filtra zewnętrznego. 
Myślałem też o ultramax 2000.


RE: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - mikezetfirst - 11-05-2020

Polecam kolego stare eheimy classic 2250/2260
Rownolegle zamontuj dwa prefiltry kubelkowe hw 602/603 i bedzie gitara


RE: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - ksonski - 11-05-2020

Mam w swoim zbiorniku 375 litrów eheim 2260 i robi trochę za duży nurt. Teraz będę działał na trójniku żeby zmniejszyć właśnie cyrkulacje i zasilić hydroponikę.


RE: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - lukasz1717 - 11-05-2020

Nie jestem przekonany co do eheimów (cena też zbyt wysoka). 
Myślałem też nad połączeniem ultramax 2000 (biologia) 
I ikola 400/600 Maxx (bardziej mechanika)
Lepiej 1 mocny czy 2 "słabsze" filtry?
Jakieś inne pomysly/uwagi?


RE: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - mimo12 - 11-05-2020

Dobrym pomysłem może być hydroponika, a do tego jakiś cyrkulator, żeby zachować jakiś ruch wody. Hydroponika będzie odpowiadać za filtrację biologiczną. Będzie stanowić również zielony kontrast dla ciemnego, brązowego zbiornika. Smile


RE: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - barttsw - 11-05-2020

Jak chcesz tanio i wydajnie to hydroponika+cyrkulacja tylko trzeba znaleźć Keramzyt który nie zatwierdza wody


RE: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - robert_gorajski - 15-05-2020

Mój docelowy zbiornik właśnie się klei 200x80x55h - Fluval FX6 przejdzie z obecnego zbiornika + dodatkowo Echeim Classic 600 napchana jedynie gąbką i watą (luźno) jako mechanik + hydroponika - myślę że da radę. 

Fluvala polecam, bo konstrukcja tego filtra jest prosta jak konstrukcja cepa - mam go niecały rok i jestem bardzo zadowolony. Dodam, że 2x wywalałem z niego po kubku piachu (w obecnym zbiorniku mam zbyt drobny) a filtr całkowicie tego nie odczuł. W zakresie prądu wody - mam go obecnie w 110x60x50 i pralki nie ma kwestia ustawienia wylotów.


RE: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - barttsw - 15-05-2020

(15-05-2020, 14:53 PM)robert_gorajski napisał(a): Mój docelowy zbiornik właśnie się klei 200x80x55h - Fluval FX6 przejdzie z obecnego zbiornika + dodatkowo Echeim Classic 600 napchana jedynie gąbką i watą (luźno) jako mechanik + hydroponika - myślę że da radę. 
Ile dałeś za te filtry i ile jest miejsca na media oraz jaki jest pobór prądu ?


RE: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - robert_gorajski - 15-05-2020

(15-05-2020, 14:59 PM)barttsw napisał(a):
(15-05-2020, 14:53 PM)robert_gorajski napisał(a): Mój docelowy zbiornik właśnie się klei 200x80x55h - Fluval FX6 przejdzie z obecnego zbiornika + dodatkowo Echeim Classic 600 napchana jedynie gąbką i watą (luźno) jako mechanik + hydroponika - myślę że da radę. 
Ile dałeś za te filtry i ile jest miejsca na media  oraz jaki jest pobór prądu ?

FX6 koło 8 stówek - kupiłem w Planticy, cena się nie zmieniła chyba, więc możesz zerknąć. Eheim - niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć - mam go od tylu lat, że zupełnie nie pamiętam jego ceny.

FX6 - 42W
Echeim - 20W


RE: Filtracja w Akwarium Ameryka Południowa (niejasności) - barttsw - 15-05-2020

Strasznie to prądożerne fluvale Big Grin
Ponadto strasznie mało.miejsca nie wiem czy ci to obrobi biologicznie