Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
600l - moja Afryka - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Prezentacje (https://cichlidae.pl/forum-23.html)
+--- Dział: Prezentacje zbiorników (https://cichlidae.pl/forum-24.html)
+---- Dział: Akwaria z pielęgnicami (https://cichlidae.pl/forum-69.html)
+---- Wątek: 600l - moja Afryka (/thread-10669.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: 600l - moja Afryka - Mario 81 - 18-04-2020

(17-04-2020, 19:42 PM)Sloma napisał(a): Uważaj żeby rynna nie naciskała na wzmocnienie poprzeczne. Jak to rozwiązałeś?

Rynna jest jak wspomniałem przykręcona do kątowników,które z kolei są przykręcone do ściany. Jest tak ustawiona,że jej tylna krawędź jest przed wzmocnieniami podłużnymi. Co do wzmocnień poprzecznych to po prostu wyciąłem w niej szpary w miejscach tych wzmocnień. Jest tak ustawiona,żeby była na równi ze wzmocnieniami, choć ma możliwość regulacji tego ustawienia.
Nie ma zasilania z żadnej pompy,po prostu jest zanurzona w wodzie na ok 3cm i czerpie wodę bezpośrednio z baniaka przez otwory wywiercone w zaślepkach na końcach rynny.


600l - moja Afryka - hellek - 18-04-2020

Mega mi się ten wystrój podoba! Gratuluje. Na obsadzie się nie znam wiec się nie wypowiem ale wątek będę chętnie śledził Smile


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


RE: 600l - moja Afryka - Mario 81 - 20-04-2020

Jak obiecałem wrzucam kilka zdjęć obsady. Rybki trochę odważniejsze,choć świeciki nadal uciekają w najciemniejszy róg akwarium gdy tylko się wchodzi do pokoju, ale do jedzenia pierwsze.



   

   

   

   

   

   


RE: 600l - moja Afryka - bpiotrow13 - 20-04-2020

Dla mnie rozmiar zbiornika razem z obsada i aranzacja pierwsza klasa. Jedno z najbardziej oryginalnych akwariow jakie widzialem. Daj koniecznie wiecej zdjecSmile


RE: 600l - moja Afryka - dzikakuna - 21-04-2020

To jest to!
Świetne!


RE: 600l - moja Afryka - Mario 81 - 21-04-2020

Dzięki Panowie za miłe słowa. Zdjecia będę wrzucał na bieżąco. Teraz czekam aż steatocranus y trochę podrosną by wpuścić swoje ukochane teleogramma.


RE: 600l - moja Afryka - barttsw - 21-04-2020

Świetny baniak pod względem aranżacyjnym Smile
Obsada bardzo ciekawa zobaczymy jak to będzie się rozwijałoSmile
Teraz się trochę doczepię Może nie slusznie Big Grin
Hydroponika nie myślałeś dac więcej roślin i nie zrobić hydroponiki kaskasdowej bo jak widzę miejsca jest
Kolejne to oświetlenie przersbualem.to u siebie nad hydroponika i niestety wróciłem do sprawdzonych naświetlaczy I one mi się sprawdzają idealnie


RE: 600l - moja Afryka - Zimna Zośka - 21-04-2020

Jednak szerokość dna robi robotę, świetny aranż i ryby jakby znajome. Wybrałeś dobre połączenie Steatocranus i Teleogramma to musi działać. Choć pewnie Steatocranus w pewnym momencie bedą próbować zdominować zbiornik. Teleogramma masz samce i samice?


RE: 600l - moja Afryka - Mario 81 - 22-04-2020

(21-04-2020, 20:48 PM)barttsw napisał(a): Teraz się trochę doczepię Może nie slusznie Big Grin
Hydroponika nie myślałeś dac więcej roślin i nie zrobić hydroponiki kaskasdowej bo jak widzę miejsca jest
Kolejne to oświetlenie  przersbualem.to u siebie nad hydroponika i niestety wróciłem do sprawdzonych naświetlaczy I one mi się sprawdzają idealnie
Co do hydro to wcześniej najpierw miałem je w postaci skrzynki ze spienionego PCV ustawionego nad akwarium ale nie do końca podobał mi się widok tej skrzynki-wyglądało to niezbyt naturalnie. Następnie zrobiłem hydro w przerobionych do tego celu doniczkach Aquael-a VERSO GARDEN. To wyglądało lepiej ale... No właśnie ale. Zbiornik stoi w stosunkowo małej sypialni, a ponadto jest usytuowane po skosie do drzwi  oraz na przeciwległej ścianie co się wiąże ze stosunkowo małą cyrkulacją powietrza. Natomiast ten rodzaj hydro generuje dosyć sporo wilgoci i na suficie nad akwa miałem grzyb. Nie pomógł nawet wentylator kanałowy widoczny w prawym rogu nad zbiornikiem. Teraz pasuje mi wizualnie (wygląda jakby rośliny rosły na brzegu strumienia,nie widać rynny) i jest na tyle mało wilgoci ,że w połączeniu z wiatrakiem grzyb ustąpił. Rośliny są jeszcze bardzo młode więc jak się rozrosną będzie niezły busz.
Jeśli chodzi o oświetlenie to chyba z niczym tak nie kombinowałem. Miałem już świetlówki T5, kuone lampy led, moduły led, lampy HQI, power ledy i właśnie naświetlacze. Najlepsze efekty dawało oświetlenie HQI lecz żre dużo prądu i strasznie się grzeje-znów problem małego pomieszczenia. Z naświetlaczami z kolei chyba miałem pecha,testowałem kilka modeli i nie powiem efekty całkiem całkiem ale bardzo szybko traciły na mocy światła. No i wizualnie mi się nie podobały,choć to kwestia gustu. Aż pewnego dnia tu na forum trafiłem na inspiracje- oświetlenie szynowe. Powiem,że póki co jestem bardzo zadowolony a rośliny ładnie przyrastają. Fakt,że wybrałem gatunki o nie wygórowanych wymaganiach oświetleniowych.

Jeśli chodzi o Teleogramma to myślałem,że z siedmiu ryb mam jedna samicę,która niestety została zabita przez samca po tarle. Ale jest światełko w tunelu bo ostatnio jeden z "samców" okazał się być samicą (chyba). Przynajmniej mam dwie ryby które cały czas trzymają się razem.
A przy okazji ma ktoś pomysł jak można je wyłowić z akwarium bez zrujnowania całego wystroju? Próbowałem już z kolegą wszystkiego,nawet pułapek zrobionych z butelek. Wszystko się złapało oprócz teleogrammy.


RE: 600l - moja Afryka - barttsw - 22-04-2020

Kolego widzisz ja też przerabialem różne rozwiązania aż przypasowalo mi hydroponika szklana u mnie nie widać jej bo jest tak zaciśnięte
Co do światła potwierdzam hqi najlepsze Ale niestety są dwa minusy pradozernosc I jakość zarnikow to nie te zarniki co kiedyś
Nie odbieraj tego jako atak , ale ja mam pokój 4x3m w tym baniak łóżko u strefa zielona na ścianach drewno i nigdy nie miałem problemów z wilgocią