Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach
Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - Wersja do druku

+- Cichlidae.pl - podyskutujmy o pielęgnicach (https://cichlidae.pl)
+-- Dział: Biotopowo (https://cichlidae.pl/forum-3.html)
+--- Dział: Ameryka Południowa (https://cichlidae.pl/forum-12.html)
+--- Wątek: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? (/thread-10628.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - Klakier1984 - 30-03-2020

Zbiornik 150x50x50 obecnie pływa stadko 8 sztuk i tu pojawia się pierwszy dylemat. Wedle zaczytanych opinii część twierdzi, że w takiej bandzie harmonia utrzyma się do pierwszego tarła...jednocześnie inni piszą, że po zalotach znów mamy w baniaku sielankę- więc jak to jest ?? Jeżeli okazało by się, że da radę utrzymać tę grupę to temat właściwie do zamknięcia. Jeżeli jednak wyjdzie, że będę się musiał zdecydować na zostawienie parki/dwóch to co proponujecie dodatkowo żeby było względnie "naturalnie" ?? W akwa jest chyba delikatny zapas mocy przerobowych jeżeli chodzi o filtrację ( o ile ma to większe znaczenie dla tematu)

W innym wątku niejako przy okazji dowiedziałem się, że skośnopręgie to kiepski pomysł (więc muszę je z baniaka wydać) są obecne jeszcze 4 Maronki w zbiorniku ale docelowo też szukam im nowego domu. 

Na pewno interesowały by mnie jakieś atrakcyjne zbrojniki. Fajnie by było mieć jakąś ławicę w górnej partii choć z intermetów wynika, że wiele z potencjalnych kandydatów skończy jako przystawka Gujanek.

Chętnie wysłucham wszelakich propozycji dotyczących ewentualnej obsady. 
Korzystając z okazji jeżeli ktoś z forumowiczów byłby zainteresowany przygarnięciem wymienionych wcześniej skośnopręgich to zapraszam na prv.


RE: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - barttsw - 30-03-2020

Zbrojki jak najbardziej mogą być jako ławice proponuję to co u mnie miało miejsce np przy tym litrazu z 60 szt kirysków bo ryby typu bystrzyki itp szkoda twojej kasy
Tyle że ja miałem Dzikusy I jak brałeś od Artura ryby to na bank z tej samej lini ryby


RE: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - Klakier1984 - 31-03-2020

Nie będą za bardzo na dnie ze sobą konkurować ? Wink Co do zbrojników to po przymierzam się do L 204. Mam nadzieję, że nie zdewastuje całego drewna w akwarium


RE: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - barttsw - 31-03-2020

Kiryski np spisowe to nie tylko dno u mnie pięknie lewica pływały w tonii, tylko tak jak mówię 60-70 szt A nie 12 szt
Każde podejście lewicy w ton poszła jako przekąska Ale są jedne które dość dały radę Ale muszę być wyrośnięte Hyphessobrycon anisitsi


RE: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - Xiao Lohan - 31-03-2020

Na ile zagraciłeś im dno?


RE: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - barttsw - 31-03-2020

(31-03-2020, 15:31 PM)Xiao Lohan napisał(a): Na ile zagraciłeś im dno?

Dość mocno było zagracone , musi al bym zdjęć szukać Haha


RE: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - Klakier1984 - 31-03-2020

Ja u siebie tak na oko 1/3 zarzuciłem korzeniami, lignitami i pniem. Ten zwinnik to całkiem dobra alternatywa.


RE: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - barttsw - 31-03-2020

(31-03-2020, 16:38 PM)Klakier1984 napisał(a): Ja u siebie tak na oko 1/3 zarzuciłem korzeniami, lignitami i pniem. Ten zwinnik to całkiem dobra alternatywa.

30-40 szt na taki baniak tylko już dorosłych


RE: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - Marcepan - 31-03-2020

Akwarium 375 litrów a ty mu proponujesz 70 corydoras?


RE: Guianacara Dacrya co od towarzystwa ?? - barttsw - 31-03-2020

(31-03-2020, 20:16 PM)Marcepan napisał(a): Akwarium 375 litrów a ty mu proponujesz 70 corydoras?
Spokojnie ja miałem 90 szt na 120x70x50